• adama ronnie karsisinda hayatinin macini oynadi dedim, ama asil bombayi murphy'e saklamis. bir turnvada ronnie, judd ve shaun'u yenmek buyuk bir olay. tebrikler kel adam.
  • kelimenin tam anlamiyla muhtesem oynadigi turnuvanin finaline, cok baska seviyede oynayan shaun murphy karsisinda 8-4 geriye dusmesine ragmen geri donmus ve tarihte ilk sampiyonlugunu kazanan en yasli oyuncu unvanin sahibi olmus oyuncudur an itibariyle.

judd trump, ronnie o'sullivan ve son olarak shaun murphy gibi favorileri pes pese eleyerek bunu yapmasi olayi daha da bir masalsi yapiyor kendisi adina.

muhtesem gecen turnuvanin, muhtesem final macini kaybeden shaun murphy'nin beyefendiligi, centilmenligi, yasadigi inanilmaz hayal kirikligina ragmen gulumseyerek kazanan bingham'i alkislamasi... seviyorum bu sporu..

edit : ayrica kendisindeki 'yasini basini almis wesley sneijder' goruntusu sadece benim mi dikkatimi cekti lan ?
  • ilk entrysinden 7 yıl sonra sonunda yeşil çuhada fırtınalar estirmiş, 2015 dünya snooker şampiyonası'nı kazanmıştır. bu başarısını 40 yaşında elde ederek ilk şampiyonluğunu en geç elde eden oyuncu oldu aynı zamanda.
  • olm nesi ihtiyar lan, adam 76'lı? lütfen..

o değil de, geriden gelip 16-16'yı yakalamış trump gibi bir rakibi decider'da hiç cıvıtmadan, saçmalamadan, soğukkanlılığını bozmadan yenmek her babayiğidin harcı olamaz. hele o kısa bantta iki kırmızı ile yaptığı kombine var ya.. öyle böyle değil. takdir etmek lazım.
  • ronnie o'sullivan karşısında sinirleri bozulmuş, şu anda "madem tecavüz kaçınılmaz zevk almaya bak" şeklinde bir sırıtışa sahip snooker oyuncusu. seans arasına giderken roket'in arkasından o bakışı o gülüşü çok şey anlatıyordu.

edit: [http://youtu.be/yfwftvbmjws?t=12m36s http://youtu.be/yfwftvbmjws?t=12m36s] özellikle frame sonunda ki yürüyüşe dikkat. *
  • şampiyon. judd trump maçında yenilmesini istediğim adam için bu aksam sevinçten ne yapacağımı şaşırdım. helal olsun. bana en iyi snooker maçını izlettirdi. o 1 saat süren frame hiç bitmesin istemistim. üst üste ronnie, trump ve murphy'i' eleyip dünya şampiyonu oldu. yeni favori oyuncularimdan biri artık.
  • daha bir kaç gün öncesinde ronnie o'sullivan ile olan maçında* kendisine küfürler ettiğim, ama şu anda aileden biri kadar sevdiğim, şampiyon olmasına* kendisi kadar çok sevindiğim kişi

'ronnie ve judd trump ile oynarken onların fanları benden nefret ediyorlardı, bana destek 5% oranındaydı, finalde ise bu destek 80%'e çıkmıştı' demiş.

bu desteği, bu saygıyı büyük oyununla sen kazandın, sapına kadar da hakettin koca oğlan.
  • mark davis'i, decider'a kalmamasına şaşırdığım kıran kırana bir mücadele sonunda 9-7 yenerek english open 2018 şampiyonu oldu. şubat 2017'den sonra ilk kez bir sıralama turnuvası kazandı.
  • snooker dünya şampiyonu olmasını istediğim oyunculardan birisi. selby kazanmasın da kim kazanırsa kazansın.
  • 2021 dunya sampiyonasinda mark selby ile oynadigi yari final macinda bir ara toplarini sikistirip yeniden pozisyon almak zorunda kalan snooker oyuncusu. iyi oynamasina ragmen selbynin iskencelerine dayanamayip 17-15 kaybetti.
hesabın var mı? giriş yap