şükela:  tümü | bugün
 • aşağıdaki url'deki metinden de anlaşılacağı üzere, azer bülbül imiş

  http://www.yenigundem.com/2001/03/16/haber014.html

  istanbul - uyuşturucu operasyonu kapsamında aranan şarkıcı azer bülbül takma adlı şarkıcı subutay keskin de gözaltına alındı. elleri kelepçeli olarak narkotik şube müdürlüğü'ne getirilen bülbül, uyuşturucu kullanıp kullanmadığı yolundaki sorulara, "öyle kötü alışkanlıklarım yok" dedi.
 • cok icten ve farkli, narin, beni dusunceleriyle her zaman sasirtan, kendime cok yakin hissettigim ve deger verdigim insan
 • yeryüzündeki en komik isim.
 • bu ultra komik ismi nicknamei olarak kullanan insan fantastik bir karakterdir. hayatımda olmasaydı ben ben olmazdım şu an...so i stayed beneath as the water above me froze.from under the ice i saw you in warm clothes. an acrylic afternoon in strawberry fields: listening to the curtains change shape at the chime of a city clock. but we all know that old people need glasses to make lifesize models of the velvet underground in clay. you see if i only had glasses i would quench my thirst. but lucy is up in the sky with diamonds and she's singing along with the mice that are on mars. booooosssccc. but two of the mice were very modest and they wrote in a book called moogeegae. and if you could walk away where would you go anyway? but down went alice after it never once considering how in the world she was to get out again...
 • caddede (ki bu cadde manyak bir yerdir hatta bir kaledir) gezindigim bir gun acccaip bir tayfanin kiz bir elemanının sarf etmis oldugu "ya subutay iki saattir bi arabayi calistiramadin hayvaaannn" tumcesi ile beynime ayı gibi kazinan ve her duydugumda guldugum isim.
 • cengiz han'ın komutanlarındandır.
  hem kore'nin fethinde hem de avrupa içlerine yapılan akınlarda bulunmuş enteresan bir komutandır.

  başından şöyle ilginç bir olay da geçmiştir:
  doğu avrupa'da bulunan batu han'ı, karakurum'da* yapılacak büyük kurultaya getirtmek üzere yola çıkmış ve 15 günde batu han'ın bulunduğu macaristan civarlarına varmıştır. bu yolculuk doğudan batıya yapıldığı için 15 gün sürmüştür.
  şölen için yola çıkarlarken de yolda geçecek zamanı 15 gün hesap edip ona göre çıkmışlardır. fakat bu yolculuk batıdan doğuya doğru olduğu için aynı hızda gittikleri halde 20 gün sürmüştür. sanırım coğrafya bilgileri yetersiz olduğu için bunun nedenini anlayamamışlardır.
  benzer bir tecrübe için (bkz: 80 günde devrialem)
 • (bkz: subuti)
 • bir köle olmasına rağmen cengiz han subutaydaki yetenegi görmüş onu generallik mertebesine kadar çıkartmıştır.subutay abimizde cengiz han'i utandırmamış.düşmanların üstüne yıldırım gibi inmiştir.jebe ile birlikte cengiz han'ın en yetenekli komutanlarından biridir.tarihte köle olupta sonra generalliğe kadar yükselen diğer komutanlar için (bkz: tarık bin ziyad),(bkz: baybars)
 • (bkz: sabetay)
 • tahayyül edebilen ve tecrübesini kullanabilen bir general olarak, uyguladığı stratejiler neticesinde bir çok muharebede, hükümdarı cengiz han' a, zaferler yaşatmıştır.
  ayrıca; (bkz: sevgili)