• mfö vokallerindeki o diğer güzel ses kim bunu iyice ortaya çıkaran mfö şarkısıdır. özkan uğur, güzel insan, sadece maşallah diyorum sendeki oktava.* uzun ömürlü olasın güzel sesli basçı adam.
  • ekşi fest'in sonunda artılarımla bana ayin yaptıran, dünyanın en anlamsız anlamlı şarkısı.
  • topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki diyen yurdum düşünürlerine esas tokat bu şarkıdır. 29 harf ve 7 notadan, bu kadar anlamsız sözle bu kadar efsane bir şarkı yaratılabilir.
  • gerçek bir su markası ismidir. sloganını tahmin edebiliyorum:

"sude suları"
  • klibi yanlış görmediysem aya irini'de çekilmiş şarkıdır.
  • yapanlar mazhar&özkan değil de, george&paul olsa, dünya klasikleri arasına rahatlıkla girerdi bu şarkı. ki benim dünyamda öyle. hatta klasik yerine daha çok doğaçlama diyesim var.

bana göre yeri bohemian rhapsody yanı, çok acayip bir kafa. naçizane türk pop, rock, arabesk vs. tarzların hiç birisinde eşi benzerini dinlemedim ve böylesini yapacak cesareti gösterecek birisi daha olduğunu sanmıyorum.

mfö konserlerinde çoğunluk tarafından en az beklenen, çaldığında ise topluluğu en çok coşturan şarkı olsa gerek. bıkmadan üst üste onlarca kez dinletmesi de cabası.

akıllarına, yüreklerine, seslerine, yorumlarına sağlık.
  • anlamı asla ve kata kötü olmayan isimdir. hatta çokta iyidir.

farsçada suden fiilinden gelir;
    1-sürülmüş (sürgün edilmiş değil boya sürülmüş),
    2-sıvamış,
    3-sürtmüş( gezip dolaşmak değil bir yere bir şeye sürtmüş),
    4-sürtük( ahlaksız kadın değil bir yere veya bir şeye sürtülmüş),
    5-sürmeli,
    7-boyanmış,
    8-süslü,
    9-un edilmek amacıyla tahırlların dövülmesi anlamlarındadır.

sadece kelimeleri yazıp içeriğini açıklamamak çok yanlış yerlere götürebilir.

kötü bir anlamı var derken bir bakarsınız ki hiçte öyle değildir
  • ferzan ozpetek'in son filmi magnifica presenza'da da duyabildigimiz pek guzel sarki. cocuklugum klibinden, klipteki canim sezen'den ve sarkinin kendisinden korkmakla gecti orasi ayri.
  • özkan uğurun ne kadar orjinal kafada bir adam olduğunu bize gösteren enfes mfö parçası.
  • kimsenin bir şey anlamadığı, herkesin kendince anlamlar bulduğu sözlere sahip. bir yerden sonra, yaştan sonra her şey anlamını kaybediyor da olabilir.
    sadece ritim ve hava kalır belki. benim için öyle oldu bu şarkıda.
    sanki allaha, sevgiliye, birine yakarış gibi.
    çok mistik bir tarafı var bana göre. ki mfö'nün hangi kaptan su içtiği de çok belli.
    iyi ki öyle. bize de onlardan geliyor.
hesabın var mı? giriş yap