• sözlükte benzer iki işlevi olan butonun karşılaştırması.
  • şükela çok eskilerden beri bizimle olan ":)" butonunun kelimelere dökülmüş halidir, favori ise yeni gelmiştir başka bir manası vardır ama tarafımdan çok iyi anlaşılamamıştır.
  • şukelanın ismi pek bir şukeladır. adeta bir şukeladır ama favorinin ismi çok ıskadır. bir o kadar da sıskadır.
  • favori butonuna verilen özelliklerin hepsi şükela butonuna da verilebilir, iki farklı buton karmaşasının önüne geçilebilir ama favori butonuna şükela özellikleri verilebilir mi, hiç sanmıyorum.
  • şukela: ehehehe.. güzel yazmış piç. aferin
    favori: ooo..hasss..ne biçim yazmış orospu çocuğu. ben bunu okumalara doyamam. kenarda dursun. zaten yaşım da oldu bilmem kaç.. "ya ekşide gördüm, şey diyodu, komikli filan bi şeydi. neydi lan o? ühü" demekten de bitap düşmüşüm.. bas kızım: favori
  • durup dururken düşüncelere salan bir versus. bence favori, kendi kullanım alışkanlıklarıma bakarak.
  • şükela pekiyi, favori yıldızlı pekiyi.
    şükela sessiz, favori seslidir. bir de, şükela'nın beğenisi sinsice; kime verdiğin anlaşılmaz, favori verirsen cümle aleme ibretlik olursun.
  • şuku verirken pek düşünmezsiniz, hoşunuza gittiyse tatava yapmadan basıp geçersiniz. favori ise genellikle o entry'ye kolay ulaşabilmek adına tercih edilir. yazar o entry'de ya işimize yarayacak bir bilgi vermiştir, ya konuya yaklaşımını çok beğenmişizdir ve daha rahat bir zamanda daha dikkatli okumak isteriz ya da ne bileyim başkalarıyla paylaşmak için saklarız.

bu minvalde;

favori vs şüküla = tekrar ulaşmak için işaretlemek vs beğeni.
  • favori daha sonra da bakmak istediğin için kenara not almak gibidir
    beğeni ise sadece beğeni işte up'la geç
  • beğeni, sessiz sedasız bir şekilde, yazarın sırtını sıvazlamaktır.

favori, badilerine "bakın bu entari ilgimi çekti. siz de bir göz gezdirin" çağrısında bulunmaktır.

yağni meme capsleri olan entarileri favorilediğiniz zaman sadece "elimin altında dursun. lazım oldukça bakarım. " demiyorsunuz, "kanka ben baktım sen de bak" diyorsunuz.

sonra badi listenizdeki hatunlara yürüdüğünüz zaman, favorilediğiniz memeler ellerinize ayaklarınıza dolanıyor.
hesabın var mı? giriş yap