şükela:  tümü | bugün
  • sünnet her yaşta yapılabilmekle birlikte; özellikle 3-6 yaş arasındaki çocuklara önerilmemektedir. yenidoğan dönemi; cerrahi işlemin rahatlığı, yara iyileşmesinin çabuk olması, sünnet sonrası bakımın kolaylığı ve henüz kişilik oluşmadığı için psikolojik travma oluşturmaması nedeniyle sünnet için en ideal dönem olarak kabul edilmektedir. 2500 gr ağırlığın üzerinde ve ilk 24 saatini doldurmuş yenidoğan bebekler sünnet için en uygun adaylardır.
    (bkz: sünnet olmanın faydaları)
  • +18.
    bırakın kendi karar versin amk.
  • amına koyam boyle cerrahi işlemin. travmadır. kur'an ile alakası yoktur.

cahiliye devri arapları arasında da devam edegelen bu amına koydugum adeti. sadece erkeklere değil kadınlara da uyglanmaktaydı, halen uygulanıyor.

edit büdüt: islamda kadına sünnet yokmuş diyen orospu cocukları özel mesaj olarak ağlayıp duruyorlar. sevgili orospu cocugu basit bir google aramasında bile göreceksin kadınları da sünnet ettiğinizi. ayrica mevzu kadının sünnet edilmesi. özel mesajların ifşasının suç olduğunu bildigim için bazı orospu cocuklarını sansürleyerek paylaşıyorum.

http://prntscr.com/odlkzj bunlara cevap ver amın feryadı

edit büdüt 2: bu son edit, zirlayan zirlar özel mesajdan. tıbbı olarak faydalı diyen, yobaz orospu cocukları; allah noksan mı yarattı? hatalı mı yarattı? ulan iyice gaza gelip, allah'ın unuttuğunu yazacaksınız utanmasanız. gerekli olsaydi allah unuturmuydu? avrupa kırılıyor di mi sünnetsizlikten? pervasız orospu cocugu ya. rab beyin vermış kullan oç. oku diyor oku..
  • 20. günün sabahı :)
  • sünnet olma kararını kişinin kendisine bırakmak en iyisi. penis onun penisi karar kendisinin olmalı değil mi? aynı feministlerin beden benim karar benim yaygaraları gibi oldu ama haklılar.

1. sebebe gelelim, sünnet bilimsel olarak cinsel ilişkiden aldığınız zevki büyük oranda azaltır. çok makaleler yazıldı çizildi.

2. sebep ise sünnetin islami kaynaklarda olmadığı mısır geleneklerine dayandığıdır. sonra yahudilere oradan islama geçtiğidir. tin suresi 4. ayette yazan ise “ant olsun ki insanı en iyi biçimde yarattık.” madem allah insanı en iyi biçimde yarattı, o zaman sen sünnet olarak allahım sen bunu yapamamışsın, ben düzeltiyorum demek olmaz mı?

kendi adıma konuşmam gerekirse oğlum olursa, 18 yaşına kadar bekleteceğim. bırakayım kendi karar versin olmazsa canına minnet.
  • başlıktan çıkardığım sonuca göre yapılmasını gerektiren bir sağlık problemi yok ise yapılmamalı ya da seçim muhatabına bırakılmalı .dini bir dayanağının olmadığını açıkça gösteren kutsal kitabımızdan bir ayeti, belki gözden kaçmıştır düşüncesiyle paylaşıyorum.

4/nisâ-119: 'onları başlarına buyruk hale getirerek hak yoldan uzaklaşmalarına dalâleti, bozuk düzeni, helâki tercihlerine imkân sağlayacağım. mutlaka onları boş kuruntulara sevk edeceğim, kesinlikle onları idare edeceğim, sağmal hayvanların kulaklarını yaracaklar, putlar için bel yapacaklar. şüphesiz onlara emredeceğim de, allah’ın koyduğu dini, düzeni, yaratılışa uygun özellikleri, kanunları, safiyeti, masumiyeti, yapılan taahhüdü, kurulan düzeni bozarak değiştirecekler.' dedi. kim allah’ı bırakarak kulu durumundaki şeytanı, şeytan tıynetli ahlâksız azgınları, şeytanî güçleri dost, veli, koruyucu edinir, hâkimiyetine girerse, apaçık bir zarara, ziyana uğramış olur.
  • valla beni kurbanlık koyun gibi tuttukları için bebek yaşı uygun görüyorum.ben 7 yaşında olmuştum.kimseye tavsiye etmem
  • cinsel ilişkiden alınan hazzı azaltıyorsa kişi için gelecek olası cinsel ilişki beklentisi olmayan bir yaş olabilir 85. yaşdan sonra misal
  • oğlumuzu doğumunun 12. gününde yaptırdığımızı söyleyeceğim başlık. klipsli yöntemle yaptırdık hiçbir ağrısı ağlaması sıkıntısı olmadı şu an 5 aylık estetik olarak da çok başarılı oldu.
  • çocuğumla ilgili yaptırmama konusunda kesin kararım vardı fakat tıkanıklık ve idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle yaptırmak zorunda kaldım. doktor görüşmelerinden çıkarttığım sonuç bebekken de yapılmaması gerektiği yönündeydi. sebebi ise sonuç olarak bir ameliyat ve olası bir mikrop kapma durumunda yeni doğan bebeğe ilaç kullanılamayacak olmasıydı. buna istinaden 2 yaşından önce yapılabiliyor genel olarak. yaptıran arkadaşlara da tavsiyem pipinin tekrar yapışmasını önlemek için çocuklarını sürekli suya oturtmaları.