• ifadesini okudum. kullandığı dil ve kelime seçimi ilgimi çekti, ki bilinçli kullandığını düşünmüyorum bu da ne hissettiğini kelimelerinden ele vermesine sebep oluyor.

"çok istememe rağmen direnerek tecavüz etmemi engelledi. bu sırada tırnaklarıyla yüzümü parçalayarak canımı çok yaktı."

bak şimdi bak, çok istemiş ya, inanabiliyor musunuz, çok istemiş, çocukken o kırmızı oyuncak arabayı istediği gibi, arkadaşında gördüğü pantolonu istediği gibi, ilk aşık olduğu kızın elini tutmak istediği gibi çok istemiş adam. ve çok istemesine rağmen engellenmiş. rağmen yani, "çok denememize rağmen kurtaramadık" "terimizin son damlasına kadar uğraştık buna rağmen kazanamadık." cümlelerindeki rağmen, çaresizlik sözcüğüdür rağmen, çaresiz kalmış lan adam, çok istemiş ama çaresiz kalmış, dur daha devam da ediyor, karşı taraf ne yapmış, karşı mı koymuş, kendini mi savunmuş, hayır, direnmiş, direnmek, neyse, anlayan anladı. ve engellenmiş adam. yapamamış yani. bu kadar da değil, bir de bu çok istemesine rağmen direnen ve engelleyen şahıs, tırnaklarıyla yüzünü parçalayarak canını yakmış, çok yakmış hem de. canı yanmış lan adamın, az da değil hani, çok. o da birkaç kez bıçakladıktan sonra kafasını demir levyeyle parçalayıp ellerini keserek yakmak zorunda kalmış.

bu adam içerideyken, ya da olur da dışarı çıkarsa, tüm bu olanlar hakkında ne söyleyecek biliyorsunuz değil mi? kader mahkumu diyecek kendine. vicdanı kendisini çoktan temize çıkarmış çünkü. o mağdur aslında, yazık lan ona, çok istemişti.

evet, bu adamların televizyondan etkilendiğine kesinlikle katılıyorum, ama konuşulduğu gibi dizilerden değil, daha çok haberlerden.
  • senin o silahla hava attığını sanan ellerin kırılsın. kurt işareti yapmayı marifet bilen parmakların kopsun. yeryüzündeki en önemli şey sandığın çükün düşsün. bir insana tecavüz etmeyi, bıçaklamayı, yakmayı, ölüsünü ormana atmayı düşünebilen beynin vicdan azabından patlasın da aksın kulaklarından. sana yardım eden şerefsiz baban ve eğer seni "paşa oğlum" diye yetiştirdiyse anan da tüm bunların bin beterini yaşasınlar. kabussuz bir damlacık uykun olmasın. o kızcağızın anasının babasının nefesini ensende hisset. facebook profilinde seninle fotoğrafları olan çocukların anası babası senin yüzüne tükürsünler. kimsenin yüzüne bakama. senin gibi kim varsa, tüm bu ilenmelerden nasibini alsın. ister karma olsun adı, ister kader, ister bilmemne...

ekleme: şuraya "kürttür" yazıp sonra silmek zorunda kalan puşta da yarım porsiyon! sanki dünyada masum bir millet varmış gibi!
  • milliyet gazetesi'nin cezada indirim için yol gösterdiği katil. bu adama yol gösteren milliyet gazetesi de iğrenç bir habere imza atmıştır.
  • ne utanç vericidir kendisi olmak.

düşünsene öyle bir yanlış yapıyorsun ki bütün hayatını ve inanıyorsan ölümden sonrasını bile yok ediyor.

birkaç gün öncesine kadar övündüğün ideolojinin sembolünü kullanarak fotoğrafını çekiyorsun. ama temsilcileri şiddetle seni kınıyor. utanç duyuyor çektiğin o fotoğraftan.

ve sövdüğün, küçük gördüğün karşıt görüşündekiler bile dudak büküyor sana. o denli yok ediyorsun itibarını.

yaşadığın şehir de ideolojin gibi, üstünden atmak istiyor seni. yerin, yurdun da kin kusuyor.

gücün 20sinde bir mektepliye yetiyor. senden tiksiniyor itekliyor seni. o kadar zavallısın ki saldırıyorsun. ölü bedeninden bile korkuyorsun. işini garantiye almak için bedeni yakıyorsun. oysa ki o gözler, o çığlıklar senin hayatın boyunca yakanı bırakmayacak.

düşün ki müslümansın, inançlısın. ama inandığın dine mensup olanlar günlerce "beddua" ediyor sana. bir annenin ahını alıyorsun. kul hakkına giriyorsun be adam. ve müslüman gibi müslümanlar öteki tarafta da affedilmemen için dua ediyor. allah'ın adaletine bırakıyor seni. inandığın din bile dışlıyor, taptığın allah bile yüz çeviriyor.

düşün ki, bu topraklara ölürüm diye memleket türküleri söylüyorsun ama o övdüğün toprak bile bir gün herkesten çok sıkacak bedenini.

düşün ki, aylar önce türk bayrağını paylaşıyorsun profilinde ve bu gün o bayrak, cana gelse yüzüne tükürecek belki.

ve emin ol kendi evlatlarınıza bir gün seçme hakkı versen bir suphi olmaktansa özgecan olmayı tercih edeceklerdir. zira bir özge can olarak ölmek bile çok daha onurlu.

düşün ki bir suç işliyorsun. sanıyor musun ki, hapisten çıktıktan sonra cezan bitecek? o bedenin senden hesap soracak. vicdanın dile gelecek bir gün. seni bitirecek yavaş yavaş.

öyle bir ah aldın ki dincisi, atesiti, solcusu, sağcısı kutuplaşan herkesin vicdanında suçlusun. sen unutsan da onlar hatırlayacak ve hatılatacak.

ne utanç verici tarihe böyle bir isim bırakmak. ne acı asla affedilmeyecek olmak. helallik alamayacak olmak. ne utanç verici böyle bir evlat yetiştirmiş olmak. allah annesine sabır versin. kimseyi onun gibi başı yerde gezdirmesin.

allah hiçbir evlada böyle bir insana baba deme bahtsızlığı yaşatmasın. bir kader düşün ki, bir gün öldüğünde "hakkınızı helal ediyor musunuz" diye sorduğunda herkesin gözünde aynı şey canlanacak.

kendi ellerinle kendini ve seni sevenleri lanetledin be adam.
  • içeride 3 kişi götünden sikmeye çalışırken 3 kişi de ayrıca dövmeye çalışacaktır.

güzel günler bekliyor kendisini.
  • ilk vukuatının özgecan aslan olmadığını düşündüğüm kişi. belli ki bu adam bu işi defalarca yapmış. hepsinden de suçlama almadan kurtulmuş. o yüzden bu kadar rahat bir biçimde kullandığı toplu taşıma aracına binen müşterisini ormanlık araziye götürmeye kalkmış. o sebeple bu kadar fevri bir biçimde tecavüze kalkışmış. muhakkak ki karşı konulma riski aklına hep gelmiş. hep planlıymış. ama yine de hiç cinayet işlemediği için altından kalkamamış.

tecavüz bir şiddet türüdür. karşındakini aşağılama, ona gücünü gösterme amacıyla yapılır. bu kızın ona direnmesi, biber gazı sıkması, hazırlıklı olması belli ki suphi'yi kızdırdı. cinayeti de bu yüzden işledi. özgecan'ın yapması gereken aman dilemek, suphi'ye büyüklüğünü hissettirmek, pasif kalmak ve eve gittiğinde sus pus oturmaktı. ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

zaten suç ortağının resmine bakın. "hatıralar ve yaşananlar" başlığında arkadaşlarıyla oturmuş fatmagül'ün suçu ne" izliyorlar. bu adamların ve tüm arkadaşlarının resimlerine iyice bakılmalı, civarda taciz ve tecavüze uğrayanlar artık susmamalı. siz sustukça bu adamlar şiddetlerinin dozu artarak suç işlemeye devam edecekler.
  • ve çok değil, daha bir hafta bile olmadan ekşi sözlük denen kokuşmuş platformda savunucuları türemeye başlamıştır.

sizin hümanizminizi, aykırı olma çabanızı sikeyim ben.
  • özgecan aslan'ın katil zanlısı, birkaç saat önce yakalanmış. ilk ifadesinde özgecan'a tecavüz etmek istediğini, direnmesi üzerine boğazını keserek öldürdüğünü ve cesedi ortadan kaldırmak için babası necmettin altındöken'i ve arkadaşı fatih gökçe'yi çağırdığını, daha sonra özgecan'ın cesedini önce yakmaya çalıştıklarını, sonra da cin deresi'ne attıklarını itiraf etmiş.

umarım iki ayağının üzerinde son duruşu bu olur

şimdi ben özgecan'ın başına gelenleri neden tekrar yazdım? herkesin aklına iyice kazınsın diye, olur da bir gün bunların ailelerinden birine denk gelirseniz bilin diye.

itirafını okuduktan sonra kendimi "umarım tecavüz edememiştir, sadece öldürmüştür, özgecan çok acı çekmemiştir" diye bozuk plak gibi sayıklarken buldum lakin o işin o kadar basit olduğuna asla inanmıyorum.

kendisinin ve suç ortaklarının (eğer bu hilkat garibesinin ifadesi doğruysa bile, tecavüz girişimi ve cinayete karışmadılarsa bile) şurada bahsi geçen her şeyi misli misli yaşamasını diliyorum: (bkz: #49152717)

edit: ben intikama çok inanan biriyim, öyle ki bazen şu pasajı okurum sakinleşmek için (bkz: #643234). ama bu kez özgecan'ın ailesini düşünüyorum ve diyorum ki, intikam kimsenin, tanrının bile değil, sizindir.
  • asla ölmemesi gereken bir orospu çocuğu. 80-90 yaşına kadar yaşamalı, yaşatılmalı. her gün düzenli olarak tecavüz edilmeli. düzenli olarak dövülmeli. yemeği suyu verilmeli ki hafızasını da kaybetmesin, delirip gitmesin. nefes aldığı her saniye pişmanlıktan kahrolmalı, ölmek için yalvarmalı. ama ölmemeli.. acı çekmeli.. bu soysuz köpeğe yapılan işkencelerde 7/24 naklen izletilmeli, ibret olmalı.
  • bu tip şerefsizler neredeyse standart tip. uyuşturucu kullanırlar. silaha, şiddete meraklıdırlar ve bu merak dövmelerinden belli olur ( jilet izlerinin yerini dövmeler aldı). ağızlarına baksan bunlardan merdi, delikanlısı olmaz ama gerçekte ne kadar namertlik varsa karakterlerinde mevcuttur. normal kafayla yapmaya cesaret edemedikleri tüm pislikleri kafaları güzelken yapar bu korkak şerefsizler. bu pislikler dikkat etmek gerekiyor, buna benzer bir pislik bir hiç uğruna çok sevdiğim bir dostumun canına kıymıştı. ve korkarım ki bu pislerin sayısı her geçen gün artmakta ve daha çok masumun canı yanmakta.
hesabın var mı? giriş yap