• insana hayatın anlamını sorgulatan, oblomov'u açıp şöyle bir yeniden anımsama isteği uyandıran bir tür arkadaş birimi.
    üniversitedeyken bunlardan bir tane vardı hayatımda. adam botlarıyla yatağa gider 50 saatten ziyade uyur, aralarda yalnızca tuvalete gitmek ve bir şeyler atıştırmak için çok çok kısa sürelerle kalkıp piyasaya çıkardı.

bir keresinde ayak bileğini incitip bir hafta yatağa bağımlı kalmıştı. ettiği laf şu:

-dostum zaten bi planım yoktu aq, isabet oldu.
  • bişeyi de abartmayın amk. yoktur öyle ev arkadaşı, abartı vardır.
  • muhtemelen vakit geçsin diye uykuyu seçen ev arkadaşıdır. ayakta olup da her şeye karışacağına bırakın kendi halinde uyusun dursun.
  • yorgan altı osbircisi olması muhtemeldir.
  • bendim bu.

arada sağ olsunlar, öldüm mü diye bakmaya geliyorlardı.
    çok çektiler gariplerim :/
  • bende bunun sürekli uyuyan oda arkadaşı versiyonu var. şimdi yine uyuyor.

bazen 16 saat uyuduğu bile oluyor.
    böyle bi rahatlik, gamsızlık görmedim !

bunun sevgilisi de var. kızın bunun uykusuna sinir olduğunu veya uyandırmak için aradığına da hiç şahit olmadım.
  • insanı deli eder. zor bir bölümde okuyorsanız ve girmeniz gereken finaller varsa ve ev arkadaşınız da okumuş olmak için bir bölüm okuyorsa başa gelebilen durumdur.salon koltuğuna uzanır televizyonu açar filmini izler uyur siz de odanızdan her çıktığınızda onu o halde görünce öldürüp boğazlamak istersiniz.
  • proje teslim döneminde, 8 gündür 15 dakikalık alarmlar kurarak uyuyabilmiş, projeyi yetiştirebilmek için kaş-bıyık almak ve banyo yapmak gibi eylemlerden bile uzak durmuş olan bir zavallının içinde olacağı, teslimden sonra 44 saat uyku ile dünya rekorunu bile kırmış olabileceği, aynı evde yaşayan diğeri ya da diğerlerinin öldü mü yaşıyor mu diye ara ara nefesini kontrol etmeleri gereken insandır. canımdır. mimar sinan'da mimarlık okumuş olması muhtemeldir. sürekli uyuma hali geçicidir. zira yılın 11,5 ayını herkes uyurken baykuş gibi bilgisayar başında proje çizmekle geçiriyordur.
  • yıllar önce bir tanesine sahip olduğum. finale gitmesi için uyandırmak istedim.

"abi sağlığımdan daha önemli değil ya uyumam lazım" dedi.

adam sınavına girdiği hocayla aynı yaşta, sağlık diyor hala..
  • dişi olanı kendini pamuk prenses sanıyor olabilir. uyurken bi erkek öpsün, bak bakalım uyuyor mu bir daha!

cüce cüce konuşturuyorsunuz adamı...
hesabın var mı? giriş yap