şükela:  tümü | bugün
 • kişi başına 100 tl verileceğinden nüfus patlamasına yol açacak karttır. tabii daha hızlı üremeleri mümkünse.

  haberlerde konuşan suriyeli aile reisi "bu yardım sayesinde kiramı ve faturalarımı ödeyebileceğim" deyince önce "yahu 100 tl ile ne ödeyeceksin?" diye düşündüm, ama hemen ardından adam "dokuz çocuğum var, bir tek oğlum çalışıyor" deyince jetonum düştü. dokuz çocuk + anne + baba = 1100 tl ediyor. daha az çocuğu olan ailelerin de derhal kafa sayısını artırmak için harekete geçmelerini bekliyorum artık.

  mültecilere acımıyor değilim ve paranın avrupa birliği'nden geleceğini de anlıyorum. ama bu üreme hızının ülkemizin nüfus ve kültür yapısının hızla değişmesine neden olacağından da kaygılıyım.
 • versinler, verilmesi gerekendir, verilesidir.

  vermeyeni siksinler. ben zaten evin kapısını açık bırakıp yatıyorum. benim suriyeli kardeşimin canı göt isterse sikecek göt aramasın gelsin siksin diye.

  ülkesinde savaş var tırıs tırıs ülkesini, vatanını, memleketini bırakıp kaçıp krallar gibi yaşıyor daha ne.

  senin çocuğun toeg moeg oreg yarakkürek sınavlarına girsin, öss'ye girsin, kpss'ye girsin ama gelsin mülteci sınavsız üniversiteye gitsin, kyk alsın, yurt çekilişine bile girmesin. e okulu bitiremedi? işsiz mi kalsın. açsın dükkan vergiden muaf olsun.

  çok da sikimde. senin çocuğun götünü yırtıyor, okulu kazanıyor kazanamıyor, bitiriyor bitiremiyor, iş buluyor bulamıyor banane.

  hümanistlik falan sikerler paşam sikerler. tamam çocuklar ölmesin şeker de yiyebilsin. kimse çocuklar ölsün demiyor ama onun anası babası dayısı yengesi halası abisi ablası gelip de beni memleketimde azınlık haline düşürürse çekerim emaneti, sikerim adaleti.

  hayır suriye otantik memleket, eğitimli memleket. ama buraya gelen ne aydın, ne eğitimli ne bir şey. nerde var ipini koparan buraya gelmiş.

  markete giriyorsun, 3-4 tane sap çarşı iznine çıkmış gibi, bağıra çağıra, milleti ite kaka, harala hürele, sıra mıra dinlemeden takılıyor.

  mahallede düğün falan yapmaya başladılar. 3 gün 3 gece "helle helle helle, bırra bırra bırra, hemaşallah, çafiki çafiki mikkidi mikkidi" arap müziği dinledim. hasta mı var çocuk mu var nöbet mi var işe gidecek mi var neden düşünsün. adamlar üçer beşer kabile olmuşlar bildiğin adamlar savaştan kaçan mülteci değil allı duvaklı düğün yapan aşiret olmuşlar.

  memlekette şehit haberleri geldikçe insanlar sokakta köşelerde elinde sopa ile suriyeli avlıyorlardı. yaşadığm bölge milliyetçi. bu zamanlarda mahallemde oturan suriyelilerin evini gözetlerdim. evlerine bir şey yaparlarsa nasıl korurum, ya da bir hareket görürsem hemen kendi evime alıp saklayım, bebekleri falan var diye. vallahi artık o durumları beklemeden ben suriyeli avına başlamak üzereyim.

  kızılay, yeşilay, maviay, dolunay bütün aylar onların olsun amk, kim doldurduysa memlekete alsın evine soksun.