• küçükçekmece cennet mahallesinde muazzam döner yapan karın doyurmalık keyif yeri.
    cadde üstünde köşede çok iddialı durmayan bir mekan. ama arkadaş o nasıl müthiş bir dönerdir! yemeyen çok şey kaybeder.

entrinin saatine bakıyorum, gece gece acıktım lan ben.
    döner filan hayalleri kurarken şu an yanımda baharatlı cips duruyor amk!
  • cennet mahallesinde - bence- istanbul'un en iyi dönerini satan mekan.

iki bölüm halinde yapmışlar dükkanı. bir kısmında oldukça yoğun bir şekilde döner satılırken diğer kısmında da direk olarak köylerden toplama peynir tereyağ bal kaymak gibi ürünler satılıyor. hatta sattıkları bir bal çeşidinin isminin patentini bile almışlar.

(bkz: deli bal)
  • yorumlara aldanilip gidilmemesi gereken yer. karnimiz aç olmasina ragmen bizi cezbetmedi. normal, sıradan bir dönerci fakat fiyatlari öyle degil.
  • internette hakkında oldukça iyi yorumlar olan dönerci. ama o kadar.

(bkz: gitmeyin)

eğer oralara kadar gittiyseniz hemen karşısında trabzon döner var. o varken buraya gitmek biraz saçma.
  • bir iskenderun döner hadi onu geçtim bir bodrum döneri değildir.
  • bugün yolum o tarafa düştüğü için ilk kez gittim ama eti kayış gibiydi. vedat milor gittikten sonra kaliteyi mi düşürdüler bilmiyorum ama karşısındaki karadeniz döner daha güzel oraya gidin derim. ayrıca tuvalet de yok. nasıl ruhsat almışlar anlamak güç. 150 gr. döner + kola 40 tl.
  • yaklaiık 5 sene boyunca cennet mahallesi’nde yaşamış, döner aşığı bir fert olarak diyebileceğim şey, döneri abartılan mekanlardan birisi olduğudur.

bir kere deneyip, “bir kere denemekle peşin yükümlü olma, ayakların oraya seni bir kez daha götürsün” dedikten sonra, ikinci deneyişimde karar verdiğim şey, etinin aslında yavan, kimi zaman da kayış gibi olduğu, hatta ikinci oturuşumda 150 gr. döner yememe rağmen, kimi kısımlarını etin sinirinden yiyemediğimdi.

bir de vedat milor da tavsiye etti filan, onun dediği bizim için kesinlikle usta böyle buyurduysa vardır bir bildiği mantığındaydı, ama üzerinden sular seller akmış olacak ki, bir mekana girdiğim zaman, temizlik-fiyat/performans-ve sona doğru da güleryüzlülük esnaflık en takıldığım şeylerden, ve üzülerek yazıyorum, ki bu adamlar esnaflığı rafa kaldırmışlar.

hele bir de öğle vakti giderseniz, o muhitteki şaşalı müdür abiler, çevresi geniş memur dayılar olur, bir eli yağda bir eli balda olur kendilerinin. ama, ben kısa şortla geldim diye, “dönerini ye, soora da siee layn” kafası, hele ki garson kardeşlerimizin tavırları hoş değil, ben de aynı parayı veriyorum amk.

bu arada aklın yolu bir olacak ki, hem döner olarak, hem esnaflık ve temizlik olarak karşıdaki trabzon döner bu abileri tokatlar. eyyorlamam bu kadar.
  • bugün dönerini tattığımız mekan oldu. oldukça başarılı, servis elemanları kibar, hızlı ye-kalk tarzı bir dönerci. fındıklı baklavası da beklentilerin çok üstünde.
  • guzel donerinin sirri, klasik ev koftesi baharatindandir (kimyon?). kuzu da icerir bir miktar.
    servis ve hijyen yonunden zayiftir.
  • pazar günü kapalı olduğu için deneyemediğim dönerci.

buradaki yorumları okuyarak karşısındaki trabzon dönercisinden yedim. baya baya mükemmeldi. sürmene döneri bir dahaki sefere deneriz artık. ama trabzon döneri de övmek için bu entry girdim. sürmeneyi yiyince editlerim.
hesabın var mı? giriş yap