• kadın sürücülerin trafikteki hata oranlarının yüksek olmasından kaynaklı söylem. tabi ki erkeklerde hata yapar ama kadınların hata oranları fazla olunca yaftalanmamak elde değil.

an itibari ile bir lafa goret başlığına ikinci entriyi girmeden ölmeyeceğim mutluluğu yaşamaktayım
  • babamın her zaman yaptığı eylem.
    bir defa da göt oldugunu görmedim o da ayrı bi' konu.
  • yüzde 90 hatta daha yüksek oranda doğruluk payı olan önerme.
  • trafikte kadınlardan çok erkeklerin var olduğu düşünüldüğünde çoğu zaman yanılgıyla sonuçlanan söylem.
    ben yanıldım ordan biliyorum.
    zöge: çok haklı bir zögedir bu. cuma günü bunu çok iyi idrak ettim. çok keyifli giden bir sabahın içine ettiler.
    kadınlar daha seyrek çıksın trafiğe. ben de çıkmayayım. evet böyle.
  • hatasına göre değişir. arada nüanslar vardır; sinyal vermeden önünüze atlayan muhtemelen erkek şofördür ama sağa sinyal verip direksiyonu sola kıran kadın şofördür. neticede ikisi de hatadır.
  • -a aaa bak ne yaptı

+kesin kadın bu ayol

...
  • yaftalarla dolu bir itham olur ancak. sabah ve akşam istanbul trafiğinde seyredenler çok iyi bilir ki maalesef sürücülerin içerisinde azımsanmayacak ölçüde öküz bulunmakta. hani yolda şemsiyesiyle yürümeyi bilmeyenler vardır, veya tek kişilik yolda kenara çekilmeye tenezzül etmeden, önüne gelene omuz atan öküzler vardır. işte bunların aynısı direksiyon başında da oturuyor. önce yola çıkıp sonra sağına soluna bakan mı ararsın, sinyal verdim diye geçme hakkını kendinde sanıp yola atlayan mı ararsın, sağına soluna bakmadan o arabaya hiç para vermemiş gibi benden gayrısı tufan zihniyetinde araba kullanan mı ararsın. işte bunların hepsi o öküzdür. tecrübeyle de sabittir ki bu güruh içerisinde bayan sayısı çok çok azdır. zira bayan sürücülerin hataları genelde acemiliklerinden kaynaklanmaktadır. ama öküzlük acemilikle alakalı değildir. bu yüzden sürücü hatalarındaki bayan önyargısını kaldırmak en iyisidir. öküz önyargısı durabilir.
  • şoförlüğün erkeklere has bişey olduğu kanısından yola çıkılmış bir düşüncedir. acemi kadın şoförler hata yapar, tıpkı acemi erkek şoförler gibi.
    aksine kadınlar her zaman daha dikkatli ve disiplinli kurallara uydukları için, bu yargı yanlıştır.
    yoksa bir kadının, sola dönüş şeridine girip, ışıklarda yeni kalkmaya hazırlanan arabanın önüne kırdığı nerede görülmüş?
  • ağız alışkanlığıdır, adettendir
hesabın var mı? giriş yap