• masahiro ando tarafından yönetilen bones stüdyolarının leziz işi, anime. tamam, konusu itibari ile çok klasik bir anime ancak çizimi ve özelikle finaldeki dövüş sahnesi ve bu sahnede sergilenen mücadelenin koreografisi şahane.

"bence insana hayatta olduğunu hissettiren şey acıdır"...nanashi

(bkz: sutorenja mukouhadan)
    (bkz: stranger mukou hadan)
  • izledigim en iyi kilic dovus sahnelerine sahip animelerden biri. ana karakterler de cok iyi islenmis. mutlaka izlenmesi gereken animelerden.
  • animede aksiyon ve kılıç karşılaşması sevenler için güzel bir yapım.
  • görüntü ve müzikleri ile izleyiciyi kendine bağlayan , bir anime değilde akira kurosava filmi izliyor hissi veren anime film.

(bkz: yüz yılın yüz yönetmeni)

--- spoiler ---

filmin sonunda ana karakterin yaşayıp yaşamadığına dair her izleyende ayrı bir kanı oluşuyor , bu da filme alternatif iki son , iki lezzet veriyor.

--- spoiler ---
  • hakkında bu kadar az yazıldığını görünce oldukça şaşırdığım anime. zamanında rurouni kenshin(samuray x) izlemiş neslin böyle filmleri kaçırmaması gerek diye düşünüyorum.
  • --- spoiler ---

luo lang: tsukae, kusuri, itami wo nakusu.
    nanashi: iran, itami ga aru hou ga, ikiteiru ki ga suru.

--- spoiler ---
  • konu ve karakter gelişimi olarak bana seirei no moribito adlı seriyi hatırlatan anime filmi. iki animenin de konusu ne kadar klasikse dövüş sahneleri o kadar güzel. grafikler, karakter çizimleri ve dövüş koreografileri beni oldukça tatmin etti. tek üzüntüm izlemekte geç kalmış olmam.
  • gerçekten cumartesi günü için doyulmaz bir film. karakterler ve konu gayet klasik ama çizimler ve senaryo okadar iyi yapılmış ki, 100 dakika boyunca sıkılmadan izliyosunuz.
  • güzel hikaye, çizimler, seslendirme.

müzikleri pek beğenmedim ama ortalamanın üzerinde yine de.

dövüş sahneleri daha epic olabilirdi. özellikle final sahnesi için. pek heyecanlanmadım açıkcası. ama gerçekçi bir dövüş sahnesi olmuş. bu konuda dengeyi iyi kurmuşlar.

izlemeye değer.
  • izlenmeyi sonuna kadar hak eden anime-movie
hesabın var mı? giriş yap