mindtraveler

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (507)
  • 3907
  • 14
  • 3
  • 0
  • evvelsi gün

ev arkadaşıyla kavga sebepleri

nasıl önelenebileceğini yazmak zorunda hissettiğim sebeplerdir . öncelikle kimseyi doğal ortamında yani evinde tanımadan ev arkadaşı olmayın diye başlıyorum entrye . sonra ilk kural şu her şeyde tek tek anlaşarak ev arkadaşı olun .

kavga sebebi kira . çözüm en baştan kiranın zamanında verileceğine an anlaşmak ve üçkağıtçı borç verilmez kimseyle ev arkadaşı olamamak .

kavga sebebi faturalar . çözüm en baştan herkesin eşit pay vermesinde anlaşıp üçkağıtçı biriyle ev arkadaşı olamamak .

kavga sebebi yemek . çözüm en baştan ya herkes yemek yapacak ya da herkes kendi yemeğini yapacak diye anlaşmak .

kavga sebebi bulaşık . çözüm ya baştan anlaşıp hep beraber yıkamak ya da herkesin kendi bulaşığını yıkaması .

kavga sebebi müzik veya gürültü . çözüm en baştan belli saatler arasında sessizlik istemek .

kavga sebebi çöp . çözüm en baştan ya herkesin beraber çöp günüde çöp atmasını kararlaştırmak ya da çöp torbalarını ayırıp herkesin kendi çöpünü kendisinin atması .

kavga sebebi para . çözüm ona buna borç takan veya verdiği borcu bir gün sonra hemen isteyen başınıza kakan biriyle ev arkadaşı olmamak .

kavga sebebi kız ya da kızlar için erkek . çözüm herkesin belli kızları ayırıp onları yazma korumalı ilan etmesi arada mutabık kalınmayanlar içinse kız kimi beğenirse onundur ilkesine saygı duyulması .

kavga sebebi eve gelen üçüncü kişiler . çözüm baştan herkesin belli bir sayıda arkadaş getirebileceğini ve o arkadaşlarının evdeki diğer insanları rahatsız etmeyeceği kosununda anlaşmak .

kavga sebebi soba yakma , odun ve kömür . çözüm ev sobalıysa ve soba yakmak sorun oluyorsa sen şu kadar ben bu kadar odun kömür kullandın diye kavga çıkıyorsa ya herkesin kendi sobası olup kendi yakacak ısınacak ya da ortak soba kim ne kadar yakıyor ısınıyor gözetilmeksizin kullanılacak .

kavga sebebi evdeki elektronik aletler . çözüm herkes kendi müzik seti , bilgisayarı , elektro gitarı , amfisi , televizyonu , dvdsi bilmemnesi nasıl kullanılacak ya da kullanılmayacak baştan söyleyecek .

kavga sebebi ortak kullanım alanları . çözüm özellikle sigara içmeyenler sigara içenlerden rahatsız olur bu ortak kullanım alanlarında o yüzden sigara içmeyen içenle ev arkadaşı olmamalı ya da belli yerlerde sigara içilmemesi kuralı konulmalı .

kavga sebebi tuvalet ve banyo temizliği . çözüm en baştan tuvalet ve banyonun nasıl kullanılacağı ve nasıl bırakılacağı kararlaştırılmalı . sonra eğer buralar kirli bırakılıyorsa zaman geçirmeden kirleten kişiye temizletilmeli . ayrıca eve gelen üçüncü kişiler de eve getiren ev sahibinin sorumluluğunda olmalı . aslında çözümü en zor maddelerden biri bu tuvalet banyo temizliği kavgası insan çünkü belli bir yaşa gelmiş te tınlamıyorsa bu temizlikten ne derseniz diyin ne yaparsanız yapın değiştiremiyorsunuz buradaki alışkanlıkları .

kavga sebebi evin genel temizliği . çözüm belli zamanlarda evi toptan temizlemek için baştan anlaşın kimse o günlerde kaytaramasın .

devamını okuyayım »