şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bursa setbasi'nda yillardir hizmet veren ancak cagdas hukukcular lokali kapandiktan sonra uzerine nur yagan ickili mekan. ust katindaki "olmasa daha iyi olurdu" denilen canli muzik disinda mekanin pek bir falsosu yok. 3-5 ay once ablanin biri ayni tonda hem gonul hem nothing else matters cigiriyordu ki evlere senlik. neyse ki leman acilinca oraya gecti.

  hava guzelse kucuk bahcesi de hizmete aciliyor... mekanda mutlaka 1-2 doktor bulundugundan, alkol komasina girmek icin cok uygun bir yer.

  kasadaki sakalli amcayi chl'den taniyor olabilirsiniz ,eskiden orayi isletiyordu, zaten garsonlarin cogu da oradan. ama sakin kasaya gidip "siz hukukcular'i isletmiyor muydunuz?" diye sormayin, cok aliniyor. ben sordum oradan biliyorum.
 • aysegul adini taktigimiz ablanin hala daha sarki soyledigi ve bizi kacirdigi yerdir tabipler lokali. kizcagizin ekmegiyle oynamak istemem ama gercekten cok kotu bir sesi ve tarzi var. saclarini siyaha boyatmis ama keske sesini de maviye boyatabilse. mekan hinca hinc dolu. garsonlar hukukculardan tanidigimiz tipler. kalabaligin icinden de eski yuzler dikkat cekiyor. demek ki neymis? bursa'ya benzer yerler acilmasi farz olmus...
 • bursa'da içmek için nezih olarak tabir edilen mekanlardan biridir. adında her ne kadar tabip lafı geçsede, herkese açık bir mekandır. canlı müzik olmadığı zaman baldan tatlı yerdir, hele bahçesi de açıksa daha bir güzel olur. canlı müzik genelde üst katta icra edildiği için, müzik sırasında üst kata çıkmak pek iyi bir şey değildir ama müzik yoksa, üst kat ve hatta dar da olsa balkonu gayet hoştur. dikkat edilmesi nokta fiyatlardır, bira haricindeki diğer alkollü içecekler biraz pahalı sayılabilir ama daha pahalı mekanlar olduğu için o kadar da dert edilmesi gerekmez.
 • vakti zamanında bahçesinde şirketten elemanlarca koşuşturup fazla gürültü yaptığımız için kibarca kovulduğumuz mekan. biz masum masum iddiaya girmiştik oysa ki!

  yani, fazla gürültüye gelmeyen, nezih içenleri seven mekan. bizim gibi gürültücüler gitmesin. benden söylemesi.
 • neyi meşhurdur, neyi güzeldir merak ettiğim lokal. bugün veya yarın aç olarak gitmeyi düşünüyorum.