• kaç yaşındasınız, sözlükte yazacak kadar okuma yazmanız genel kültürünüz falan var. eşiniz var.

ve kavanozu kapağından mı tutuyorsunuz?
  • sigorta nedir neden yapilir?
    personel kirarsa personelden de almaya calisacaklar bu kafayla.
    halbuki sigorta denilen birsey var.
    firmanin kirilan üründen zarar etmesi imkansiz.
    sigorta'dan alamasa bile isletme zarari olarak ödeyecegi vergiden düsebilir.

iste bunlar hep cahillik.
  • şirket politikası değil mağaza sahibi politikasıdır. yapmak istemedikleri şeylerde "şirket öyle istiyor" diyerek şirketin arkasına sığınıyorlar.
  • yer: paşabahçe mağazası, istanbul palladium avm.

hiç aklımda yokken, paşabahçe mağazasının önünden geçerken gördüğüm galata kulesi heykeli veya objesi diyelim, tamamen benim mallığım ve sakarlığım yüzünden kırıldı. çok mahcup oldum, 700lü tl'li fiyatına rağmen ödemek istedim. çok ısırar ettim ve beni mahcup etmeyecek şekilde kesinlikle kabul etmediler.

birkaç ay sonra aynı paşabahçe mağazasına birşey almak için gittim, ben burda birşey kırmıştım dedim. hatırladılar. bu sefer müşteri olarak gitmenin rahatlığıyla o gün yaşadığım mahcubiyeti anlattım, başlarına sıklıkla gelen bir durum olduğunu fakat kesinlikle ücret almadıklarını belirttiler. benim için ilginç olan geçen sürede beni unutmamalarıydı.

neyse efendim paşabahçeyi tercih ediniz.
  • ürün fiyatına bu gibi durumlar için fire payı da eklenir. yani zaten üretici firma bu riski göze alarak ürünü fiyatlandırır. mesela %10 fire payı koyar.

mağaza aç gözlülük yapmış. daha da taç'tan ürün alınmaz.

ekleme: bir kere migros'ta 100'lük rakı kırdım. hem de parasını ödedikten sonra poşete koyarken. henüz mağazadan çıkmadan kırıldığı için bana yenisini vermişlerdi.
  • rezalet gibi rezalettir.

bu tür mağazalarda kasadan önce kırılan mağazaya, kasadan sonra kırılan müşteriye aittir kuralı var.
  • çok kibar bir dille anlatılmış rezalet. dilekçe gibi, resmi ve saygılı.
  • saçmalamışlar ve sizi kaybetmişler.
    5 yıl kadar porselen sektöründe çalıştım. bu tür durumlarda müşteri asla mağdur duruma düşürülmemelidir.
  • zorlu tekstil taç tarafından gönderilen cevap metni aşağıdaki gibidir;

"sayın ekşisözlük yazarları,

sitenizdeki “taç mağazasında kırılan ürün rezilliği” başlığı altında yer alan olayda geçen markanın zorluteks ve taç ile hiçbir ilişkisinin olmadığını bilmenizi isteriz. söz konusu firma ile haksız rekabet ve marka hakkımıza yönelik ihlallerinden ötürü çok sayıda hukuki sürecimiz devam etmektedir.

her zaman müşterisinin ihtiyaçlarını odağına alan ve bu çerçevede elde ettiği saygınlıkla en sevilen tekstil markalarını bünyesinde barındıran bir şirket olarak; bu konuyla herhangi bir alakamız olmamasına rağmen, tüketicilerin yaşadığı bu tür çok sayıdaki olumsuz deneyimin bizleri de üzdüğünü belirtir, söz konusu markayla olan hukuki süreçlerin takipçisi olduğumuzu bir kez daha ifade ederiz.

saygılarımızla,"
  • mağazanın hat etmesidir.

birkaç yıl önce şişli migros mağazasında elimden şarap kaydı ve alt raftaki viski şişesini de parçalayarak yere düştü. reyon görevlisi arkadaş anında geldi, iyi misiniz diye sorduktan sonra ilk söylediği şey "tüm ürünlerimiz sigortalıdır, herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor" oldu. gel de migrostan başka marka kullan bu durumda.
hesabın var mı? giriş yap