• içeriğinde gdo'lu soya lesitini yerine ayçiçek lesitini, gdo'lu glikoz şurubu yerine şeker bulunduğundan güvenle tüketilebilecek olan efsane çikolata.

(bkz: glikoz şurubu/#27417145)
    (bkz: fruktoz şurubu kullanan markalar/#33569555)
    (bkz: fruktoz şurubu kullanmayan markalar/#23036632)
    (bkz: soya lesitini kullanmayan markalar/#33569415)
  • bir kere tadelle yiyeni, bir daha hiçbir çikolata kesmez derler. bir kere tadelle king size yiyeni de, normal boy tadelle kesmez.
  • ulan şu sözlükte ne laf anlamaz adamlar var yahu. içinde bol bol fındık olduğu için bol malzeme diyoruz, doğal diyoruz, adam gelip karbonhidrat ve doymuş yağ diyor. karbonhidrat uzaydan geliyor zaten amk. şeker de sanayide üretiliyor. te allam.

edit: çok sinirlenmişim. küfür ve hakaretler yumuşatıldı.
  • tadelle maksi ile mutlu olup bitirdiğim dönemlerde keşfetmiştim onu... maksi ve mini olanı gayet süperdi ama king size için henüz ilkokula giderken bir seferde yiyebilir miyim diye düşünmüştüm.
    tabi evde daha önce 1 kavanoz sarelle yiyip alerji ortaya çıkınca king size falan korkutur olmuştu, o alerji mevzuundan 15 iğne yemiştim.
    çocukken iğneden korkmak önemliydi, bildiğin sınırdı, duvardı...
    ve bir gün canım çok çikolata isterken aldım onu...
    sonunda bir tadelle mini kadar kısım kalmıştı ama onu da yemek istiyordum. ağzım çikolata içindeydi, çok susamıştım hemen karşıdaki caminin musluğundan su içtim ama o gün o king size'ın hissiyatını tarif edemem.

bugün halen king size yediğimde aynı hisleri yaşarım. ne güzel bir çikolatadır o öyle ya...
  • en iyi yerli çikolata seçtim bunu.
  • harbiden kingmiş. yoğunluktan nefessiz kaldım birkaç saniye.
  • bim'de 1,25 tl'ye satılan ama diğer marketlerde 1,75 tl civarına satılan süper lezzetli ürün. bu yüzden güzergahımı bim olan yerlerden geçirerek markete uğruyorum alamasam bile yerinde olduğunu görüp kıpkırmızı bir şekilde bana baktığını anlayınca selam verip yoluma devam ediyorum.
  • yeni fiyatı 3.25 tl olan tadı damakta kalan çikolata. 2.5 tl iken bile eski günlerin hatırına yiyorduk hadi de, son zam, bu tatlı için biraz tuzlu olmuş.
  • bir dönem sırf bunun için bakkal bakkal dolaşmışlığım vardır.
    bir tadelle, bir sarelle gibisi yok şu memlekette.
  • isteyenin istediği fiyata satabildiği aşırı bayağı çikolata. bir yerde 1,50 iken bir yerde 3,75 olmasının başka hiçbir açıklaması yok. 3,75 nedir lan, sanki yarım kilo brüksel çikolatası mk. hiçbir özelliği de yok, bildiğin tadelle'nin birazcık daha büyük boyu, o kadar. bana göre 1,50 de fazla bunun için de 3,75 nedir, olum 3,75 nedir? bunu, böylesine sıradan bir çikolatayı 3,75'e satan da, alan da kafes içerisine konup şehir meydanında dolaştırılmalıdır ki herkes yüzlerine tükürsün. 3,75 diyor yahu. 3 diyor, 75 diyor, ohaa ulan, bak aşırı sinirlendim.

(bkz: ben böyle fiyatın içine tükürürüm)
hesabın var mı? giriş yap