şükela:  tümü | bugün
  • covid-19 sonrasında türkiye genelinde söylenen ve hatta "taksiciler battı mutlu musunuz?" sorusuyla da dile getirilen bir gerçek(miş).

istanbul'dan hareketle konuşacak olursak, istanbul'daki taksicilerin birçoğu değil midir;

- yağmurlu havalarda müşteri almayan,
    - mesafe beğenmeyen ve kısa mesafeye götürmeyen,
    - küsuratlı her ödeme tutarı için yukarı yuvarlatılmış tam para almaya çalışan (17tl için 20tl gibi) ama sizden ücretini -elbette ki- kuruşu kuruşuna isteyen,
    - müşterisine neredeyse hiç saygısı olmayan...

bunun gibi birtakım özelliklere sahip taksiciler müşteri bulamıyormuş. hem de ciddi ciddi kan ağlıyormuş. elbette içlerinde iyileri de vardır ama kusura bakmasınlar ben bu kadar yıllık taksi kullandığım hayatımda ya 1 ya da 2 kere denk gelmişimdir iyilerine, özür.

allah büyük diyorum ve yargılamayı türk halkının vicdanına bırakıyorum.
  • (bkz: ilahi adalet)
  • ben de taksici bulamıyorum, ne olacak? avm'ye su almaya gittim yalnızca bir tane 6lı 1,5luk paket aldım çıktım taksi yoktu diye. olsa 5-6 tane alırdım, helalinden bir 13 liret çalışırdı.

ben alışveriş yaparken neredeydi bu taksiciler? peki ya batı ağıl düşerken gondor neredeydi? sorarım size, neredeydiler ha, neredeydiler?
  • uber piyasadan gitsin diye her haltı yediler, bazıları oylarını bile sattı.
    oylarını satanlar kanal istanbul ihalesine bakıp dombra dinlesinler. her şey para mı canım?