şükela:  tümü | bugün
 • ne sabır varmış arkadaş bunlarda. en son patlattılar adamları ama. herkes ekmeğinin peşinde. hadi maddi durumu iyi olanları geçtim. kardeşim çiçekçisi, taksicisi, turizimcisi.. ne istediniz adamlardan? bunun muhasebesini yapıyor musunuz? evlerine ekmek götüremeyenlerin, kirasını, faturasını ödeyemeyenlerin borçlarını ödiyecek misiniz?

  sen hesap soruyorsun..senden bunların hesabını kim soracak? devlet sormazsa halk soracak..
 • çok komik ya. tabii karşı çıkarlar eyleme ama asıl nedeni sanki rahatlarının bozulacak olması. ticaretin hızlı şekilde döndüğü yerlerden, esnaf tanıdıklarım olmuştur. abartmıyorum hepsi belediyeyle falan enseye tokat tarzındadır. kpss'de dönen şifreyle bir dolu niteliksiz devlete kapağı atıyor ya, heh işte onun esnaf şeklini düşün.
 • gezi parki olayları itibarıyla polisin plastik mermileriyle yaralanan ve camları indirilen esnaf.
 • içlerinden bir kısmı, işlettikleri dükkanlardan ellerinde pala, satır ve sopalarla çıkıp ara sokaklarda insanlara saldırmayı marifet saymaktadır.
 • nasıl bir beyin, nasıl bir mantık bunların palayla, silahla insanlara saldırmasını haklı çıkarmaya çalışabilir. her gün, insanların ne kadar şerefsiz olabileceğini daha fazla şaşırarak görüyoruz. eylemciler dükkanına zarar verirse tepki gösterebilirsin tamam ama insanlar sana hiçbir şey yapmamışken "iş yapamıyorum." gibi sikimsonik bir bahaneyi nasıl ileri sürüyorsun? insanları bilinçlendirip böylelerini gerçekten süründürmek lâzım. gözünün önünde olan onca olaya rağmen hâlâ "vandal, terörist eylemciler. kahraman türk polisi. her yer başbakan her yer başbakan hüloooooğ" şeklinde düşünüyorsa, o başka tabi.

  tepki dedim dikkat ederseniz, insancıl bir tepki yani. palayı, silahı savunan yaratıklara ne kadar küfretsek boş.
 • içlerinde doğulu mafya özentisi bir dolu hayvanı barındırdığı son dönemde malum olmuş esnaftır. tiplere bakıyoruz hep aynı suratından ilkellik akan tipler. beş kuruş zarara girsin anasını bile keser bunların bazıları.

  bu zavallıların yanında çoğunluğu gene de insanlığını kaybetmemiştir.
 • (bkz: #35110766)
 • taksim esnafını çok düşünen akp'liler mısır'daki darbeyi protesto etmek için sokağa dökülen kalabalığın iş yapamayarak zarar etmesine neden oldukları mısır esnafını da bu kadar düşünüyorlar mıdır sorusunu akla getirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap