*

• yeşilçam sokağında tam sinepop sinemasının karşısında kalan küçücük dükkanda sigara satan teyze. bu teyzenin kulakları pek iyi duymaz ama para üstünü her zaman tam verir.
  • herzaman sohbet edebilecek birşeyleri olan ama konuşmaya pek vakti olmayan, kibar ve işini gayet iyi yapan sütiş in bıyıklı hafif tekin siper e benzeyen garsonu
  • ağğbileer abblaar diye bağıran genelde garanti bankasının önünde duran tartıcı çocuk
  • başlarda çalmayı beceremediği için çıkardığı garip seslerle dans eden ama bu aralar oldukça güzel parçalar çalabilen akordeoncu kız
  • atlas sinemasının tuvaletinde duran genelde soğuktan şikayet eden teyze. çok tatlı dillidir sohbet etmeyi de pek sever bana her filmin ilk beş dakikasını kaçırttırır.
  • bostancı dolmuşlarının önünde selpak satan küçük ve hafif şehla kız. selpak almazsanız sizi cimrilikle suçlar (almayın ama)
  • yine aynı dolmuş durağında nermin adında sokak çocukları için kart satan bana hep küçük kibritçi kız masalını hatırlatan bir kız daha vardır. sanırım taksimde görüp görebileceğiniz en küçük kızdır. o dolmuş durağındaki birçok kişiyi tanır. beni aynı hafta içinde farklı iki kızla dolmuş sırasında görmüş ve büyük bir zevkle ispiyonlamıştır.
  • taksimde çok sık görünmemekle birlikte odakulenin yakınlarında kendi yöresel kıyafetleri ve çalgılarıyla müzik yapan arjantinli iki şişman kardeş takılır. bu arkadaşlar harika müzik yapar ve hemen herkesi çevrelerine toplarlar. bu arjantinliler sadece ingilizce konuşabildikleri için polisle pek anlaşamazlar. turkçede bildikleri yegane kelimeler polisten öğrendikleri gidin, kalkın, yasak, cop falan gibi kelimelerdir
  • pulp ta calisan bi eleman vardi, genc yasda uzun boyda... kari goturmeye gayreti oldugu her halinden belliydi bu yuzden potansiyel rakipti... ama sempatikti yardimciydi en azindan..
    baskada bilmemki taksimde adam

or else
    (bkz: taksimin kil insanlari)
  • ortaoyuncuların pasajının girişindeki pala bıyıklı üniformalı adam.
hesabın var mı? giriş yap