• yurt disinda kimura takuya, japonya da ise kisaca kimutaku olarak bilinir. gencken, yani alti yil kadar once oldukca karizmatik bir yildiziken su an geriye hicbir cekiciligi kalmamistir. her japon erkeginde goruldugu gibi, bir efiminelik almis yurumustur bunyesinde.
  • 2046'da otel sahibinin büyük kizi wang jing wen'in* japon sevgilisinin yanisira, chow mo wan'in* öyküsündeki, 2046'dan geri dönen tek kisi olan tak rolünü de canlandirmistir. ben filmde gorunce kendisini manken sanmistim, o derece tastir...
  • 13 kasim 1972 tokyo doğumlu, japon gençliği tarafından kimitaku diye bilinen ve bir dönem ortalığı yıkıp geçiren smap adlı j-pop boybandin de üyesi olan kişidir. dizilerde de rol alan kimitaku uzun yıllar üstüste japonyanın en seksi erkekleri listesinde üst sıralarda yeralarak genç kizlarin agizlarinin suyunu akitmistir..evlendigine dair duyumlarda almis olmama ragmen henüz kesin bir bilgi edinmisligim yoktur. neredeyse on sene sonra resimlerine bakınca birkez daha japondan yakışıklı adam çıkıyor be arkadaş dedirtmiş fakat kalbimdeki nagase aşkını söndürememiştir.
    (bkz: tomoya nagase)
  • oynadığı doramaların hepside reyting de uçmuştur. kendisi zaten çok iyi bi' oyuncudur fakat seçtiği projeler de hakikaten harikadır.
    bu arada bushi no ichibun'da bi' kaç saniyelik bir bakışı varki, resmen oturduğum yerden üç buçuk attım. muhtemelen de bundan daha fazla korkacağım bi' bakışı kimse atamaz.
  • bu arkadas reyting krali gibi bir seydir. rol aldigi her yapim izlenme rekorlari kirmistir. o kadar ki, halihazirda japonya'nin en cok izlenen dizileri listesinde ilk uc (hero, beautiful life, ve good luck!), kimutaku'nun basrolunde oldugu dizilerdir.

evli ve iki kiz cocugu babasidir..
  • bu vatandaşın oyunculuk yeteneği eski bir boyband üyesi olması ile çok feci çelişiyor, çok iyi bir oyuncu hakikaten.
    bu japonlara akıl-sır ermiyor arkadaş, kafam almıyor. boy band niree, aktörlük nire.
  • bushi no ichibun'daki oyunculuğuyla beni kendisine hayran ettiren, oynadığı doramalarda da benzer kalitede bir oyunculuk sergileyen japon insan. smap falan yok kabul ediyorum heh.

epeydir sinemadan uzak kaldı ama bu sene uchu senkan yamato'nun live action film uyarlamasıyla tekrar dönüş yapacak.
  • oyunculuğunun, tatlı gülüşünün, cool bakışının, hatta kıvrak danslarının hastası olduğum. bugüne kadar niye bir entry yazmamışım, bilemedim.
    johnny's gruplarının hastası olmasam da, şu performansı fena değildir hani.
    ancak kendisine ilk hasta oluşum 2046'daki aşık bakışlarını görünce olmuştur ve aklımda hep o haliyle kalacaktır.
    bir de genelde kimutaku olarak anılır.
    son olarak kendisiyle ilgili sevmediğim tek şey ...hmmm evli olmasıdır.
  • (bkz: #48208282)
  • kendisi ryu ga gotoku tarafından geliştirilen judgment adlı video oyununda başroldür.
hesabın var mı? giriş yap