• gururlu alp'i gavatlandıracak söz.
  • alp kızı çoktan terketmiş olabilir. bu durumda kız yalvarırken alp'in buna cevabı belli değildir. mesele kız 'geri döndüğünde' alp'in kızı kabul edip etmediğidir. alp, yanıtını bilmediğimiz için teknik olarak gavatlıkla nitelendirilemez. ancak gavat olmamakla da nitelendirilemez. örneklem hakkında yeterli done mevcut değildir.

alp, 'haklısın' dediği an gavat olarak tarif edilebilir.

sonuç olarak, 'alp gavattır' veya 'alp gavat değildir' şeklinde yargıya bu bilgiler ışığında varılamaz.
  • alp iyce siker bu karıyı, zehir iyce akınca da basar tekmeyi. her durumda kazanır. karı da daha önce kime veriyosa ona dönüp kaldığı yerden yine vuruşmaya devam eder. ama bu sefer artık alp'i düşünür. öbür herif te büyük ihtimal alp'in yaptıklarını yapar ve karı nihayetinde folofoş olur. bu arada allah vere de oğlu emrah ekmek bıçağıyla doğramasa kendisini.
  • aklıma niptuck dizisindeki bir sahneyi getirmiş beyan.

o zamanlar daha küçüğüz elimizle dost hayatı yaşadığımız yıllar. nip tuck adlı diziyi izliyorum. sırf +18 diye. doktorlardan birinin sevgilisi diğer doktorla bunu aldattı. eleman sevgilisi ile ortağını bacak omza yakalamıştı. neyse sikerim böyle aşkın ızdırabını diyip kapıyı çarpıp çıktı. kadın sonra kendini affettirmek istedi. bunun için de sevgilisine "sadece seksti duygusal bir şey yoktu" dedi. ben de bir hışımla ayağı kalkıp özrün kabahatinden büyük orospu diye haykırmıştım. ağzımdan tükürükler saçılmıştı. ben sinirlendiğimle kalmıştım. adam geri dönmüştü sanki. amerikalısı bu tip şeyleri aşmış diye düşünmüştüm. neyse alp sen de bu tip şeyleri aş artık.
  • - tamam onunla yattım ama sana geri dönmedim mi alp
    + ...
    - hem de koşa koşa gelmedim mi?
    + ...
    - bak, sevdiğin kurabiyeden de getirdim.
    + ...
    - bir şey demeyecek misin?
    + demiycem işte.
    - ama dedin, demiycem dedin, mutlu oldum ki.
    + ben gavat değilem aygız.
    - efendim?
    + saksı da değilem.
    - ama o türküyü sen söyledin bana, "haydi yavrum dön dolaş yine bana gel" diye.
    + iyi de buralarda dolaş dedim, bu civarda. sen ne yaptın? daldın hıyar bostanına.
    - ben ne bileyim, şaşırdım işte.
    + şaşırmışmış...elinde tuzlukla girdin be o bostana, sana ne demeli bilmiyorum ki.
    - haklısın...
    + bu iş böyle olmayacak. seni bir türküyle uğurlamam lazım. kusura bakma.
    - peki. madem öyle istiyorsun.
    + lakin, türküyü de bulamıyorum bak. çok zarif kalıyor onlar. iyisi mi seni demet akalın'a havale edeyim ben bostan güzeli. aha da geliyor; "çat diye kaldırıp atıyorum resimlerimizi duvardan / herkes nasibini alır giderli şarkılardan"
  • meriç'in aradan sıyrıldığını gösteren söz. yine kurtardı paçayı ibne.
  • bu ya da buna benzer bir cümleyi herhangi bir kadın size yönelik kurduğu gün iş bitmiştir pipinizi sönmemiş kireçlere sokabilirsiniz. kadın milleti ölçer tartar eğer bu ya da benzer cümleyle size açıklamada bulunuyorsa yazık...
hesabın var mı? giriş yap