• kendi kendine samimi olabilir ama karşısındaki insan onunla samimi olmak zorunda değildir.

ayrıca senli-benli konuşmak samimiyet göstergesi değildir.
  • samimi falan değil düpedüz kaba ve hıyar olan tiptir. tanımadığın insana siz diye hitap edilir çünkü arada samimiyet yoktur. normali de budur zaten.
  • genelde kadınların girip içinden çıkamadığı triptir.
  • genel görgü kurallarından bihaberdir.

tanımadığınız insanlar sizin arkadaşınız değildir. sizden küçük insanlar da arkadaşınız değildir ve yaş farkı onlara olan samimiyetinizi artıran bir faktör değildir.
  • sen diye hitap etmenin çok da kötü olduğunu sanmıyorum.
    patavatsız olunmasın yeter.
  • ne oluyor size kuzum. büyüyünce çoğalıyor musunuz da '' sen '' denmesinden bu kadar müzdaripsiniz.
  • samimi konuşmayı seven biri olabilir. hemen kötüye yormamak lazım. bazen ilk tanıdığın kişiyi yıllardır tanıyormuş gibi hissedersin ve hemen senli benli konuşursun. yani çok abartılmadığı sürece kabul edilebilecek durum.
  • devlet memurları ve polisler arasında da çokça bulunan tip. geçenlerde başıma gelen bir hırsızlık durumu ile ilgili, olay yerinde inceleme yapan polislerle muhatap olmak zorunda kaldım. ben böyle bir ego görmedim arkadaş. polis memuru değil, sanırsın garnizon komutanı.
  • koca amerikan baskanina you diye hitap ediyor siradan gazeteci ya da halktan birileri, adamlar yaptiklari icraata odaklaniyor. bizim tek derdimiz senli benli konusmalar. “ aaa bu ne samimiyet “ en les kulture sahibiz net.
  • samimiyet iddialarına rağmen tanımadığı insanla bu şekilde "samimi olmasının" kabalık olduğunu düşündüğüm insan tipidir. cehaletin övülmesi gibi nezaketsizlik de övülür oldu canına yandığımın yerinde.
    insanımız genelde enseye şaplak göte parmak halini samimiyet çerçevesinde görecek kabalıkta olduğu için, 'sen' deme samimiyetini (!), 'siz' deme nezaketine tercih etmesi normal görünüyor elbette.
    kişi 'sen' dediği halde karşısındaki konuşmaya 'siz' diyerek devam ediyorsa, bu durumdan rahatsız olduğunu anlayıp "siz"e geçiş yapması gerekir. bunu anlayıp hayata geçirebilecek kapasitedeyse hadi inanalım samimi olduğuna. ancak bence her şartta 'siz'den başlayıp 'sen'e evrilmesi gereken bir süreç var.
hesabın var mı? giriş yap