• liseliler bilmez...

seksenlik amerikan vatandaşı yalı sakinidir.

türkiye'ye sadece ve sadece maddi manevi çok büyük zararlar vermiştir.

90'lı yıllarda yaşanan devlet terörünün yöneticilerindendir.

doğal olarak ardılı olan akape tarafından desteklenmektedir.

bu tipin tek bir lafına bile itibar edenin zerre kadar aklı yoktur.

yargılanmalıdır diyeceğim ama, bu ülkede kenan evren gibi aşağılık bir faşist ve suç ortakları bile yargılanmamıştır; o yüzden demiyorum.

türkiye'nin makus talihindeki temel makuslardan biridir.
  • tansu çiller.. siyaset sahnesine ilk ve son girişimde yanımda bulunan şahıstır.. nasıl mı?

sene ben diyim 89 sen de 90.. o zamanlar istanbul'un çamurla kaplı semti olan sefaköy-söğütlüçeşme'de oturuyoruz.. ben sokaklarda toz, toprak, inşaat kumu ile falan oynuyorum.. yakında seçim var.. milletvekili adayları geziyor o dönemler.. gündüz pek bi olay yok mahallede.. işte akşama doğru bir aday gelecek diye haber geliyor.. anne ve teyze gideceği için ben de zorunlu olarak gitmek durumunda kalıyorum.. o zamanlar kimsenin tanımadığı bu kadını izlemeye bayaa kişi gelmiş yine de.. en önlerde de biz duruyoruz .. çiller yan tarafı açılmış bir kamyonetin üstünde halktan oy istiyor.. ne vaat ediyor, neler anlatıyor hiç hatırlamıyorum.. sonlara doğru herkes alkışlıyor kadını.. sonra o kamyonetin üstündeyken herkesle tokalaşıyor.. nedense herkes elini sıkmak istiyor bu kadının.. birden beni işaret ediyo kadın.. "anaskyim noluyo lan" diye bakıyorum etrafa.. sonra arkadan annem beni kucaklayıp kamyonetin üstüne çıkartıyor ve ben çiller'in kucağındayım.. anında yaygara çıkartıyorum.. ben ağlarken çiller " bu çocuuuuuk" diyor, "bu çocuk türkiye'nin geleceğiiiii".. [[bunu ben ağlarken diyor.. kimse de kıllanmıyor o anda..]] sonra beni indiriyorlar kamyonetten.. topuklarım götüme vurarak kaçıyorum..
  • tansu çiller'in neden murat kurum'a destek verdiğini ekrem imamoğlu bugün çekmeköy mitinginde çok net bir şekilde açıkladı. çok büyük bir arazi imar kıyağı yapılmış kendisine.

buğra gökçe bunu derli toplu anlatmış:

tansu çiller neden murat kurum'a destek açıkladı?

nedeni çok açık:

murat kurum bakanlığı döneminde kilyos'ta çiller ailesine ait bir şirketin yönetiminde olan arazinin imar planını değiştirerek, doğal sit alanını ranta açtı.

ibb gereken davayı açtı ve plan değişikliği iptal edildi.

ibretlik bir hikaye??

1? çevre ve şehircilik bakanlığı 21 mayıs 2020’de çiller ailesi yönetiminde bir şirkete ait kilyos'taki yaklaşık 30 bin metrekarelik arazinin imar planını değiştirdi.

2? plan değişikliği ile konut alanı olarak belirlenmiş parsel, otel yapılacak şekilde düzenlendi. 4 bin 586 metrekarelik inşaat alanı 5 kat arttırılarak 24 bin metrekareye çıkarıldı.

3? doğal sit alanı statüstündeki planın değişmesine ve ayrıcalıklı bir düzenleme yapılmasına sn.
    @ekrem_imamoglu
    öncülüğünde itiraz ettik. bakanlık itirazımızı reddetse de açılan dava sonucunda 2022 yılında mahkeme planı iptal etti.

ama iş burada bitmedi.

4? murat kurum yönetimindeki çevre, şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı bu sefer çiller ailesine ait araziyi de kapsayan, istanbul sarıyer kısırkaya’daki 60 parsellik bölgenin imar planlarını değiştirdi.

5? plan değişikliği ile park, ibadet ve yol alanları azaltılırken konut, ticaret ve turizm alanları arttırıldı.

6? 273 bin metrekareyi kapsayan alanda konut, ticaret, turizm ve günübirlik tesis alanı yaklaşık yüzde 20 oranında artırıldı.

7? ibb yine bakanlığa itiraz etti. bakanlık itirazı reddetti. açılan dava sonucunda mahkeme itirazı haklı görerek, plan değişikliğini iptal etti.

çiller ailesi yönetimindeki şirkete ait arazi 3'üncü derece doğal sit alanı içerisinde yer alıyor. kritik nokta. dava açtığımız tarihte bu arazi şirketin kredi borçlarına karşılık halkbank'a ipotek ettirilmişti. şayet bu plan değişikliği geçseydi, arazi değerlenecek, milyonlarca dolarlık bir rant aktarımı gerçekleşecekti.

halbuki 2019 yılında halkın görevi sn. @ekrem_imamoglu 'na vermesiyle istanbul'da kişilere, kurumlara, zümrelere değil 16 milyon istanbulluya hizmet etme dönemi başladı.

rant değil halk odaklı bir bakış açısıyla hareket edildi.

kimseye bir imtiyaz tanınmadı, ayrıcalık verilmedi. sahilin kenarındaki kaçak yapılar nasıl yıkıldıysa, kişilere rant aktarmak için imar planı değiştirme zihniyeti de öyle yıkıldı.

31 mart'ta istanbul işte bu iki zihniyet arasında bir karar verecek. çiller olması gereken yerde tutumunu almış durumda. aynılar aynı yerde buluştu. inanıyorum ki 16 milyon istanbullu da "tam yol ileri" diyecek, istanbul'a hizmet edenlerin yanında yerini alacak.
  • 90’lara eski türkiye diye saydıran hükümetin o eski türkiye’nin mimarlarından olan tansu çiller’i mitinge davet etmesi de ilginç bir milli şuur örneği gerçekten.
  • tansu çiller'i de devreye sokmaya çalıştılarsa durum gerçekten düşündürücü demektir...
  • tansu çiller, 7 temmuz günü yalovalilar'a 77'nci il olduklari müjdesini vermeye çalişiyor...

- yedi yedi daha ne edeeer?
    - ondööört...
    - hayiiir. yedi yedi daha ne edeeer?
    - kirkdokuuuz...
    - hayiiir. bugün günlerden neee?
    - cumartesiii...
    - hayiiir. bugün ayin kaçiii?
    - yedisiii...
    - aylardan neee?
    - temmuuuz
    - yedi yedi daha ne edeeer?
    - ???
  • türkiye’yi siyasal islam çukuruna iten kişidir.

-devleti, aile ve çevresinin rant bahçesine çevirmiştir.
    -yurt dışında konutlar alıp, mal beyanında bulunmuyor
    -ekonomiyi altüst edip, %150 gibi enflasyona neden oluyor
    -kamu kuruluşlarını satıyor ya da kapatıyor
    -ısrarla faizi düşürüp, halkı ve üretiyici eziyor
    -vergiler arttırıp, ek vergiler getiriyor

(bunlar son 3 yılda yaşadıklarımızın aynısı)

bu gibi etmenlerden sonra vatandaşların demokratlara güveni sarsılıyor ve siyasal islamcıların kucağına atlıyor “en azından yolsuzluk yapmazlar” içgüdüsüyle ama yine dönüp dolaşıp aynı noktaya geldik.
  • "erdoğan giderse ülke gider" diyen eski, ilk kadın başbakan. türkiye cumhuriyeti tarihinde ilk kadın başbakanın bu olması ve beceriksizlikleri kadınların siyasette aktif rol alma şansını daha da düşürmüştür, kadınlara en büyük kötülük direkt bu kadının kendi varlığı olabilir.

ülkeye başbakanlık yapmış, ancak koca türk devletini bir kişinin varlığına bağlıyor; erdoğan ölürse ülke elden gidecek o zaman? düşünün, bu "akıl" bizim ülkemizde başbakanlık yaptı; ne büyük talihsizlik.
  • bu kadın iktidardayken plastip şov, levent kırca'nın jet skili skeçleri, yasemin yalçın'ın boşbayan dışbayan adlı tiplemeleri her gün tv'de dönerdi. dalganın kralı geçiliyordu her gün. şimdi iktidar sahiplerine karşı atılan üçbuçuğu görünce 90 lı yıllarda baya zamanın ötesindeymişiz.
  • 50 senelik evlere imar affı veren murat kurum'u ibb seçimlerinde destekliyorum diyor. ülkeye zerre faydası olmamış, bugünlerin kapısını aralamış piyon.
hesabın var mı? giriş yap