• digimon yüzündendir.
  • taso oyunu bir tür kumar gibiydi ondan olabilir. taso için bütün paramızla cips alıyoduk sonra kaybediyoduk. cipsten hangi taso çıkacağı da tam kumardı. ash tasosu vardı o çıkarsa en az 50 tasoya eş değerdi.
  • pokemonun yayından kalkması
  • modern diye tabir edilen yaşam biçimi.ayrıca (bkz: teknoloji)
  • sözlükteki yeni üniversite mezunlarını göreceğiniz başlıktır.

ilk tasoların üzerinde sevimli kahramanlar vardı. tasolar üçe ayrılırdı. normal, süper ve mega diye. kalınlarından dolayı bu isimleri alıyordu. hatta değer olarak 1, 2 ve 5 değerleri biçilirdi. mega olan ayrıca pembeydi.

sporcu kartlarından arta kalan vakitlerde oynanırdı. çevreye yapılan yeni binaların mermerli duvarlarında oynamak gerekirdi başka düz yer yoktu.

çöküş sebebi ise beybileyd kuşağıdır. yok kenarı bilmem neli tasolar yapıldı. kimsenin aşina olmadığı karakterlerle süslendi.

digimon'la duffy duck bir olabilir mi amk?
  • ben pikachu deyip atlayan zepevenk
    (bkz: pikachunun uçan tür değil elektrik türü pokemon olması)

edit: cocuk kalan tarafından uyarıldım spekülasyonmuş. sonuçta izlettirmedi bize.
  • türkiye sınırları içerisindeki tüm tasoların yüzde 70i bizim evdeydi. abim balkondan kapış yaptığı gün, iktisat biliminin doğal süreci olan şey gerçekleşti. piyasada fazla olan değersizleşecekti, öyle de oldu...
  • futbolcu kartları ve cipsin sağlıksız olarak lanse edilmesinden kaynaklıdır.kanser olacağım diye annem babam aldırmıyordu cips.
  • (bkz: ilkokul öğretmenleri)

toplu olarak ele geçirilen taso koleksiyonları
  • diyarbakırın daracık tarihi sokaklarında heyecan heves ve iştiyakla oynandığını gördüm daha birkaç hafta evvel. taso sektörü için umutlandım. bu sektör öyle kolay kolay bitecek bir sektör değil..
hesabın var mı? giriş yap