şükela:  tümü | bugün
  • haberde okudum ve hayretler içerisinde kaldım. adam organize suç şebekesinin hortumunu kendine bağlamış resmen.
  • bu adamın ilk başlardaki videolarından birkaçını izleyen herkes bu değermenin suyunu merak ediyordu. sonradan hayvan sevgisi olayına döndü, barınaktı, bağıştı resmen adam rengini belli etti.
  • şoktayım. hiç ekşiye bakmamışım, bugün öğrendim her şeyi. onca orospu çocuğu şerefsiz erkekten kazık yedim ama hiç bu kadar hayal kırıklığı hissetmemiştim. inanamıyorum. tanısam aşık olacağıma emin olduğum bi adamdı. yazıklar olsun. onca hayvana kim bakacak :(
  • "insan gerçekten hayret ediyor" demekten başka söz gelmiyor aklıma,

böyle bir durumda insanın kendi adını kullanmaya devam etmesi, bu isimle youtube kanalı açması o da yetmezmiş gibi "kim milyoner olmak ister" programına katılması vs. adam nanik yapmış fazla fazla

https://www.youtube.com/watch?v=hfs7oc57pjc
  • gazeteciler bu son olayda eski vukuatlarla yenileri birbirine krıştırmış biraz. hapisten kaçıp kendini ölü gösterdiği dönemden sonra yakalanıp hapse giriyor, birkaç yıl yatıp çıkıyor. başlıkta birkaç yerde o zamanki yakalanışının videoları var. kendini ölü gösterirken ölüm belgesini bile kendisinin götürdüğünün tespit edildiğini söylüyor haber. herhalde o zaman yakaladıklarında nüfus kayıtlarını düzeltmiş olmaları lazım. yani 13 yıldır kendini ölü gösteriyor olmaması lazım.

aslında gazeteciler de haklı. adamın sicili o kadar kabarık ve hikayesi ilk kez duyana o kadar karışık ki hepsini karıştırıp çorba yapmaları çok normal. uğraşmayacaktım ama buyrun tayfun demir timeline'ı:

- 2007 öncesi: bankadan usulsüz kredi çekme ve birtakım başka suçlara karışıyor ve yakalanıyor.
    - 2007: 7 yıl hapis cezası alıyor.
    - 2011: özel izinle hapisten çıkıp firar ediyor.
    - 2011-2012 arası: kendini öldü gösteriyor hatta ölüm belgesini nüfus müdürlüğüne kendi götürüyor.
    - 2012: sahte kimlikle başkası adına kredi çekmeye çalışırken yakalanıyor ve kendini ölü gösterdiği anlaşılıyor. bir de adaşı tayfun demir'in adına kimlik düzenleyip suça karıştığı için durup dururken adamcağınızın da başını yakıyor ama neyse ki masum olan tayfun demir beraat ediyor.
    - 2012-2014 arası: cezasını çekiyor ve şartlı tahliye ile çıkıyor.
    - 2014: sözlük'te hakkında yazılan entry'leri mahkeme kararıyla sildiriyor.
    - 2014-2020 arası: dolandırıcılık, sahte belge düzenleme ve organ ticareti gibi suçlara karışıyor. bir yandan da sosyal medyada hayvansever bir imaj çizerek bağış topluyor. bir ara bağışları daha kolay toplamak için bir mobil uygulama yapıyor.
    -2018: kim milyoner olmak ister yarışmasına katılıyor. bu tarihte hakkında açılmış dava var mı, hüküm var mı bilmiyoruz.
    - 2020: sözlük yazarları kendisinin 2012'de yakalandığındaki haber görüntülerindeki tayfun demir ile benzerliğini keşfediyor. eski haberler gündeme geliyor.
    - 2020: kendisi hakkındaki iddiaları, yukarıda belirttiğim masum tayfun demir adına çıkan beraat belgesini kullanarak yalanlıyor.
    - 2020: bu arada kendisinin dolandırıcılık, sahte belge düzenleme ve organ ticareti gibi suçlardan, 6 farklı şehirde hakkında dava açıldığı, delillerle suçun sabit görüldüğü ve hakkında toplam 52 yıl hapis cezası verildiği ortaya çıkıyor.
    - 2020: 6 aylık takibin sonunda muğla'daki evinde yakalanıp çıkarıldığı mahkemede tabii ki kimliği doğrulanarak hapse gönderiliyor.
    -2020: hayranları kesinleşmiş hükümlere rağmen inanmakta zorluk çekip "bir araştırılsın, işin aslı ortaya çıksın. bence yapmamıştır. bir yanlışlık olmuştur." diyor.
  • bir çakma mütayit daha battı.içeri girdi.oh olsun aminiyüm.bırakın da inşaat mühendisleri inşaat yapsın.
  • “oha amk” dedirtmiştir. ulan bu adam sakat hayvanlara bakıyor, talebeleri arabasına alıp otostop hizmeti falan veriyordu. hayvanların mutlu oluşu, ortam vs. sanki içinden gelerek yapılmış gibiydi, herifin kafasını çözmek lazım belki de sistemden nefret ediyordu bilinmez.
  • macerayı seven adam. olaya şaşıranlar ve şaşıranlarla dalga geçenler yorumlarda at başı şeklinde gidiyor.
    bu insanlar sabah kalkınca yapacağı kötülükleri yazan bir ajandası yok.
    bugün yapacağım kötülükler,
    1- hamit dayının böbreği alıyoruz.
    2- kasap salih'in adına bankadan kredi çekiyoruz.
    böyle tamamen kötülük üzerine bir hayatları yoktur.
    bu insanlar da birilerini seviyor, şefkat duyuyor. kutsal değerleri de vardır. her suçluda vahşilik ve psikopatlık arıyoruz. bu yüzden de kandırılıyoruz ve şaşırıyoruz.
    şartlar, arkadaş çevresi ve ihtirasları insanı bu duruma getiriyor. biz zamanında atari salonlarında kötülüğü bıraktık. illa ki hayatın bir döneminde çoğu insan hatırlamak istemeyeceği kadar kötü işlere bulaşıyor.
    burada da güzellemelerini sık sık okuduğumuz insanların aslında geçmişlerinde neler yaptığını biraz araştırsak, mide bulandırıcı çok mevzu buluruz.
    siyasetçi, işadamı, gazeteci,sanatçı ve sporcu isimlerden bahsediyorum.
    bir tanesi bütün bir ülkeyi dolandırmış. gururla belgeselinde anlatıyor. başkası birçok kişinin malına çökmüş. özel görüntülerle şantaj yapan, çete kuran, şike yapan, kara para aklayan(böyle yazınca hafif kalıyor. uyuşturucu, kadın ve çocuk ticareti, kumar işleri) dezenformasyon (bu da hafif, başka ülkeden maaş alan) yapanlar şimdi hepsi el üstünde tutuluyor. hatta namuslu ve dürüst de diyorlar.
    neyse, ihtiraslarına yenik düşen herkese hayat çeşitli fırsatlar sunuyor. hemen hepsinin ahlaktan feragat etmek gibi kuralları olan fırsatlardan bahsediyorum. bu arkadaşın da düştüğü durum budur.
  • kendisine defalarca bağış göndermiş biriyim. duyunca çok şaşırdım.

kime iyi dediysek hep kötü çıkıyor amk. ülke resmen dallas dizisine döndü. o kendini gene kurtarır da olan baktığı hayvanlarına olacak ona üzüldüm bir tek.
  • hala savunanları inanmayanları görünce bu adamın hapis olmasına üzülüyorum. mal mısınız oğlum siz ? eleman yazmış böbrek hastalığı olan yakını vardı organ mafyası suçu ondan kaynaklı olabilir diyor... bak bak mala bak mala
hesabın var mı? giriş yap