• tohumlar geldi, dikecek boş arazi arıyorum.
  • ağaç kesilerek elde edilen kağıtlarla yazılan bilmem kaçıncı mektup.
  • "200 milyar" fidan diktik sözü yerde kalmasın diye gönderilen tohumlardır. apartmana gelen tüm zarfları topladım bu arada bu gebeşler ekmezler bir yere.
  • gönderilen bu zarfların içerisinde ki kağıtların çokluğuna ne demeli? daha yeşil bir türkiye için yapılan bu uygulamadaki bu zarfların içerisinde yer alan fasikül ve broşürler için ağaçlar kullanılmadı mı? bu kampanya için harcanan kağıtların yerine yeniden ağaç dikerek açığı mı kapatmış oluyoruz?

keşke bu mektuplar yerine elektronik posta, kısa mesaj veya televizyonda kamu spotu oluşturulsaydı. tohumlar da ilçe ve mahallelerdeki yerel yönetim (kaymakamlık, muhtarlık v.b.) gibi yerlere bırakılıp isteyen vatandaşlara kaymakamlık veya mahalle muhtarları tarafından ev ev gezilerek dağıtılarak hem insanların dertleri dinlenmiş, hem ziyaret edilmiş hem de bu kampanya için daha detaylı bilgi verilerek kağıt israfının da önüne geçilmiş olurdu. ama maalesef yine önüne geçemedik... yazık oldu...
  • “...orman, su, tabiat ve meteoroloji alaninda yaptigimiz her calismada...” kismi dikkatimi ceken mektup.

meteoroloji alaninda ne gibi bir calisma yapmis olabilirsiniz lan?

“16 senede iklimin amina koyduk, siz degerli vatandaslarimiza daha kurak bir turkiye sagladik.” falan mi?

edit: imla
  • "sen o tohumu ekmek
    ağaç olunca ben gelip kesmek"
  • bana gelmedi ve çok kırgınım. el yazısındaki beli kırık yılanvari "l" harfleri cumhurureisimizin kırılgan kişiliğine delalet ediyor. tepesini attırmadan bir süre sonra üstüne beton kondurulacak boş bir araziye eksin tohumu alanlar. ben bir incir ağacı fidanı bekliyorum, herhangi bir devlet arazisine dikmek niyetindeyim.
  • gezicilerle ne alakasi var lan bunun? dedigim mektup.
  • ben gezici değildim ama bana da geldi.birde altına bu yazışma giderleri tarafımdan karşılanmıştır ibaresi olsa idi çok şık olurdu.
  • aynı mektup bana da geldi. başlığı açan arkadaş gezicilere gönderildiği düşüncesine nasıl ulaştı merak ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap