şükela:  tümü | bugün
 • hiç hümanizm, hak, hukuk geyiklerine girmeden hadım edilmesi gereken kişi.
  o çok kıymetli sikini işemeye kullansın.
 • "böyle olaylar avrupa'da, amerika'da da oluyor yaaa sadece bizde biraz sık oluyor o kadarcık"

  hayır, böyle olaylar avrupa ve amerika'da olmuyor, hiçbir erkek "hmm artık bekaret zarı yok, demek ki hiçbir engel yok" rahatlamasıyla 12 yaşındaki yeğenine, arkadaşının kardeşine, kuzenine tecavüz etmek için zincir oluşturmuyor, bir köy dolusu insan "bilmemkimlerin ahmet çıkmış kızın üstüne, ben neden çıkmayım yaavv" diyerek yaşına başına bakmadan uçkurunu gevşetip tecavüze koşmuyor, kimse "ama hasta yatalak olduğumda bana bakacak" diye tecavüzcü oğluna sahip çıkmıyor, avrupa böyle aşağılık, böyle kokmuş, böyle ikiyüzlü değil, amerika'da belli azınlıklar(siz de kim olduklarını ve bizimkiyle ortak problemlerini bilirsiniz) hariç kimse buna yeltenmiyor, kendinizi böyle avutmaya, ülkenizi ahlakınızı paklamaya çalışmayın, kız arkadaşıyla nasıl birlikte olduğunu erkek öğrenci yurdunda anlatan eleman o kızdan ayrıldığında "kız şimdi boşta, zaten veriyormuş, bana da verir" diye götün götün yaklaşan, meriçliğin dibine vuran, ama istediğiniz olmazsa öfkelenip özüne dönen siz değilsiniz sanki? aynı bokun laciverti, eli kalem tutanı, çarık yerine new balance giyeni değilsiniz sanki?

  daha dün, artık nasıl bir elemeyle yazar alınıyorsa günden güne daha da iç anadolu köy kahvelerine dönen bu yerde okudum (adam 3 gün önce yazar olmuş, 10 entrisi var, 7'si kadını aşağılama üzerine, kutsal bilgi kaynağına gel) tacizciyi ifşa etmek için ders basan kızlara saydırılanları, "kocasını karısı yapan kadın" gibi aşağılık seksist bir tabirle anlatılan olaya destek çıkanları, ikiyüzlülüğün lüzumu yok yani. 12 yaşındaki kız bile ülke erkeklerinin dinamiğini biliyor, bekaretini kaybettiği an diğerlerinin de üstüne çullanmak için sıraya gireceğini biliyor ve susuyor, çünkü bu ülkede tecavüze dönememiş, taciz safhasında kalmış bir eylemi ifşa etmek için sınıfı basan koskoca kızların yaptığını, "ders basmak ne demek çok kınadım hmfffsss hem belki de iftira atıyorlar ne bilelim zavallı hemcimsimizin suçlu olduğunu? pis iftiracı feministler!" diyerek boklamaya çalışıyor bunlar, ders mers umurlarında değil, bir tacizcinin ifşasından rahatsız oluyor, empati yapıyorlar "ya bir gün beni de ifşa ederlerse?" diye, çünkü (bkz: #56183377)
  adam "karım yapacağım diye evlendiğim kadın beni karısı yaptı ;(" diye anlatıyor yaşadığı baskıyı, bunalımı, maddi manevi ve psikolojik şiddeti, hani bunlar bir "karı"ya yapılınca normal, ama erkeğe yapılınca uf oluyor, halbuki dediği gibi karısı yapabilse evlendiği kadını, kim bilir neler yapacak, ama buna neden takılıyor muşuz ki canım o zaten erkek arkadaş grubuyla aralarında kullandıkları bir şakalaşma tabiriymiş, "karısı yapmak", aman allahım ne kadar da komik ve masumca bir şaka tabiri, hani futbol maçlarında filan da duyuyoruz ya "cimbom'u karısı yaptı fener ahahaah". ama buna tepki gösterirsek şakadan anlamayan çirkin feministler oluyoruz tabi, neden "sikmek, tecavüz etmek, her türlü fiziksel ve psikolojik şiddeti uygulamak, köle gibi kullanmak" anlamında kullanılan bir şakalaşma tabirine gülüp geçmiyorsak, di mi???!

  başka başka konularda, kadının bekareti, bakire değilse önüne gelenle yattığı, giydiği, giymediği, toplumdaki rolü, x giyerek neyi amaçladığı, kaç yaşında evlendiği evlenmediği, yurtdışına çıkınca ne yaptığı hakkında aşağılayıcı, var oluşuna ve kimliğine saygısız, insanları şiddete teşvik eden yorumlar yapıyorsanız, "patlak, bozuk, ikinci el" gibi ailenizden aldığınız terbiyeyi gösteren sıfatlar kullanıyorsanız, sırf bu kızcağız henüz 12 yaşında diye duyar kasmayın, 12 yaşında bir çocuk tabi ki hem psikolojik hem de fiziksel olarak daha güçsüz ama tecavüz her zaman tecavüzdür, kurbanın yaşı, işi, medeni hali fark etmez.
  haberi okurken midem o kadar bulandı ki yediğim yemeği çöpe döktüm, daha kötüsü de suçluların erkek yanlısı yargı sistemi tarafından "kız kuyruk sallamış", "kuzeni kızı çok seviyormuş", "sanıklar cezaevinde namaza başlamış", "enişte doğacak çocuğa sahip çıkacağını belirtmiş" gibi gibi gibi, bu toprakların laneti olan erkek kayırma güdüsüyle aklanıp paklanacaklarını, devletin tecavüzcünün sırtını sıvazlayıp "korkma ben yanındayım, seni her zaman korurum" diyeceğini bilmek.
  bu ülkede kadın olmaya dair tek mutlu şey yok.
 • 12 yaşındaysa sorun olmayandır, 6'dan sonrası peygamber sünneti nasıl olsa...

  takım elbiselerini de giyip giderler mahkemeye, ceza indirimi de alır bunlar, hatta kızın psikolojisi de sağlamdır, bebekle oynayacak yaşında karnına bebek koymamışlar sonuçta, sadece azıcık tecavüz etmiş büyükleri, büyük bir sorun değil yani, anadolu'da sıradan bir gün...

  edit: arkadaşın biri özelden mesaj attı peygamber, karısı 9 yaşında adet görene kadar cinsel ilişkiye girmedi diye, çok pardon ya, 9 yaşında büyümüş oluyor zaten, cinsel ilişkiye girmek normal tabi, sapıklık falan değil...

  edit 2: 9 yaşında diye mesaj atanların sayısı arttı... kardeşim 6 ya da 9, çocuk sonuçta... siz hiç 9 yaşınızda olmadınız mı? 9 yaşında oyun çağındasınızdır, seks değil, nesini savunuyorsunuz bunun anlamıyorum...

  edit 3: peygamberin alakası ne diye soranlar, küfür edenler vs için cevabım: toplumda çocuk yaştaki kızlar ile ilişkinin normal karşılanmasının sebebi 1400 sene önce yapılmış bu evlilik, islam toplumlarında maalesef durum bu... kendi kızını 9 yaşındayken 50'lik bir adamın koynuna sokmayacak kişiler söz konusu peygamber olunca savunmaya geçiyor... bir de hz. ayşe'yi korumak için evlendi diyen cahiller var, hz. ayşe kimdir açın bir araştırın, babası hz. ebubekir, yani ilk halife... yani herhangi bir koruma durumu yok...

  edit 4: peygamber lafına ne takıldınız kardeşim, entry'nin %90'ı tecavüz hakkında, o kısımları okuyup anlayan yok mu? bir kelimeye takılmış gidiyorsunuz...
 • temel motivasyonları şunlardır:

  1. nasıl'sa kızlığı bozuldu.
  2. orospu olmuş. :/
  3. karımdan daha genç ve güzel.

  evet. size 3 maddede anadolu topraklarında hüküm süren müslümanlıkla yoğrulmuş ve ataerkiye dayanan, ayrıca da erkekçi hukuk sistemi tarafından olumlanan anadolu ahlakını özetleyen eniştenin eseridir.
 • bir türkiye klasiği.
 • bahsi gecen kizin "12 yasinda" oldugu. eniste, kücük kizin tecavüze ugradigini ögreniyor, bunu ögrendikten sonra tecavüz ediyor.

  "muğla’nın seydikemer ilçesi’nde bir yıl önce birlikte mantar toplamaya gittiği 20 yaşındaki kuzeni e.b.’nin tecavüzüne uğrayan ve korkusundan şikâyet edemeyen 12 yaşındaki r.a.’ya 6 ay sonra da olayı öğrenen eniştesi 47 yaşındaki e.o. tecavüz etti. küçük kızın ağabeyinin iş arkadaşı 23 yaşındaki a.b. de r.’ye iki kez tecavüz etti."

  http://www.radikal.com.tr/…-ortaya-cikardi-1470932/

  edit: imla.
 • sonra da diyorlar ki mini etek, şort filan giymesin kadınlar burası türkiye.

  lan ne giydiğin ne fark eder ki? kaç yaşında olduğun ya da evli olduğun?

  mesela tecavüze uğrayan kadınların yüzde kaçı dekolte giyiniyordu? ya da 18 yaş altı kız çocuklarının yüzde kaçı aile içi cinsel tacize ve tecavüze uğruyor?

  ama bakıyorsun adam yüksek lisans yapmış, istanbul'da yaşıyor ve kendini avrupa'ya yakın görüyor ama gelmiş burada " e sen de mini etek, şort, açık seçik giyinmeyecektin" diyor.

  bu vesileyle bu zihniyetin tecavüzcüler kadar tehlikeli olduğunu belrtmek istedim.

  direkt olayla ilgili zaten denecek bir şey yok. türk örf ve adetlerimize artık girmiş olan bir aile içi cinsel sömürü vakası.

  bir de bunlar bir şekilde medyaya yansıyanlar, ya yansımayanlar?
 • kızın rızası olduğu için abartılmaması gereken olay. soran olursa biz muhafazakar bir toplumuz gençler.

  ağzını yüzünü, yedi sülalesini siktiklerim.
 • tecavüz bambaşka bir şey aynı kefeye konulamaz ama modern (!!) turk erkeginde de şöyle bir versiyonu vardır ; bir çocuktan hoşlanıp birlikte olursunuz, çocuğun amacı sadece sekstir. durumu arkadaşları öğrendikten sonra birden o arkadaş grubundan arkadaşlık istekleri , bi kahve fln icelimler baslar. ona verdiyse bana da verir mantığı islemeye başlar. su anki durum farklı tecavuz var küçük kız var adam akraba falan filan. yalnız adamın öğrendikten sonra tecavüz etmis olmasi bana bu kafa yapısını hatirlatti. ne zaman vazgececgiz bu kızlık zarı , kız zaten " bozuk" ben de sebepleneym demekten ve karsimizdakinin duygulari olan bir insan oldugunu anlamaya baslayacagz? yas - akraba vs hic onemli degil cunku kiz zaten bozuk ne farkeder degil mi?
 • sonra da serra yılmaz 'türk olmak benim suçum mu' deyince tepki olur..
  e orospu çocuğusun işte..