şükela:  tümü | bugün
  • oğuz atay gibi önsözlerden tiksinen bir yazarın en güzel eserine yazılmış, yazılabilecek en kötü önsözdür.
  • fütürsüzce spoiler ın allahını vermiştir. adam sene 1984'te yazmış, hala bu yılki kitapta duruyor bu spoiler, kimse mi küfür maili atmadı iletişim yayınlarına?*

önsöz ya okumaz, ya en sona bırakırdım bu sefer okuyacağım tuttu ooofofff!!!!
  • önsöz okumam ama önsözün sonundaki cevat çapan ismini görünce okuyayım dedim. efendi adamdır, vardır bir bildiği diyerek. fakat cevat abim, hem oğuz atay'ın önsöz sevmediğini anlatıyorsun, hem önsözde kitabın sonunu yazıyorsun. bu nasıl bir tutarsızlık? önsözün başında yazdığın gibi kitabı elinde tutan kişileri kıskanıp intikam almak istedin heralde. ayıp yahu. bu şahane kitabı senin aymazlığın yüzünden sonunu bile bile okudum.
  • zamanında okuduğum baskının girişine okumayın uyarısı yazmak zorunda kaldığım önsözdür.yayınevi böyle bir şeyi nasıl atlamış diye baya şaşırmıştım.
  • allahım yalnız değilim! ne güzel! (bkz: #46270484)
  • önsözlerden nefret eden oğuz atay'a 3 sayfa yazılan.
  • önsöz okumaktan nefret ederim ben. iğrenç bulurum. oğuz atay okuyorum dingince her şeyi atlamadan özümsesem iyi olur deyip önsözü okudum.

ama ne göreyim, önsözü yazan herif kitabın sonunda hikmet benol'un intihar edeceğini söylüyor. afalladım. unutturmak istedim kendime yapamadım.

sonra düşündüm ki önemli değil ki bu. intihar eder veya sürünür sonsuza kadar: feryat alkışlayıcısıyım ben.