• inşaat mühendisidir.
  • imkamsızdır, onu öğretmeden mezun etmezler. en azından gerçek üniversitelerden. sonradan türeyen binadan ibaret mekanlar hakkında yorum yapamayacağım.

edit: şurada bir arkadaş açıklamış kısaca #54199872. lütfen bu bilginin sadece kimya ve makina mühendisliğini ilgilendirdiğini söylemeyin. tüm temel mühendislik dallarının termodinamik kanunlarını bilmesi gerekir bir ders olarak verilmese bile.
  • mühendisliğini sorgulayacakların bir de mühendisliği sorgulaması gerek.

aga her doktor her hastalığı biliyor mu?
  • bilgisayar mühendisidir. ısı geçişini ben niye bileyim ulan? onu makinacı bilsin uçak uzaycı bilsin.
  • bilgisayar , elektrik, elektronik, matematik, inşaat, harita vb. gibi bir çok mühendislik dalında termodinamik dersi yoktur. sadece ilk sene alınan kimya ile termodinamiği bilirler. ancak bazılarında seçmeli olarak bulunur. kısaca aslında pek çok mühendis tam olarak bu konuya hakim değildir. zaten çoğu içinde pek gerek yoktur.
  • termodinamik, her mühendislik dalı için kullanılan bir disiplin değildir. ama soru, " integral - türev bilmeyen mühendis " diye sorulsaydı, direkt ziraat mühendisi derdim.
  • itü inşaatta gösterilmeyen, dolayısıyla bilmeyen mühendis.

http://www.sis.itu.edu.tr/…lan/plan/ins/201010.html

yök'e tabi (türkiyedeki tüm üniversiteler) aşağı yukarı aynı ders programına sahiptir.
  • mühendis denildiğinde akla sadece makine mühendisini getiren yazarın düşüncesidir.
  • ohhohohoho o ne ki, integral al desen alamayacak çakma sözde mühendis yetişiyor her sene kaç tane piyyuuu... sende gelmişsin burda termo biliyon mu yok carnot çevrimi falan bekliyon sözlük. çocuklarda haklı ama türkiyede ne kadar mühendislik var ki çocuk termo öğrenip ne yapsın ameke.

dipnot: benimle aynı bölümü okuyan arkadaşım dereceyle mezun oldu . b.sc. eng. bankacılık yapıyor şimdi ihtiyaç kredisi falan veriyordur asjslkfjf.

insan parasını çalışıp alnının teriyle kazansında hangi meslekten kazanırsa kazansın ona hiç lafım yok. ama madem bankacı sigortacı olacaktın niye mühendislik okudun, gidip aktüerya, ekonomi falan okusaydınız evladım..
  • elektrik-elektronik mühendisidir.
hesabın var mı? giriş yap