• itülü bir öğrencinin kendisine şiir yazmışlığı bile vardır

kapattın beynimin fizik yönünü
    kalemim görmüyor artık önünü
    düşünmek kahreder final gününü
    quizler randıman vermiyor tevfik

boş kâğıt vermedim, vermem diyorken
    yüksek ortalama ile gülerken
    bursu kurtarırım, kesilmez derken
    fizik´ten kalınca gidiyor, tevfik

üç sınav ard arda sıfır olur mu?
    insaf artık böyle zor sorulur mu?
    zor soru sormaktan hiç yorulur mu?
    milletin hâlini görmüyor tevfik

dediler iyi hoca, sakın kaçırma
    kontenjan boş ise durup, düşünme
    başka yerden alıp kötü kaşınma
    kimseyi sınıfta koymuyor tevfik

inandım onlara geldim önüne
    bilmem ki sünger mi çekmiş dününe?
    ödevler, sınavlar günü gününe
    bir haftalık aman vermiyor tevfik

dostlarım namıma inek dese de
    bu inek ot ile saman yese de
    kör şeytan kitabı yırt at dese de
    ellerim bir türlü varmıyor,tevfik

(bkz: istanbulteknik.com)
  • labda termometreyi kırmama rağmen benden termometre parasını almayıp canın sağolsun diyerek babacanlık gösteren adam
  • fizikçi gibi fizikçidir kendisi.
  • gerek görüntü olarak, gerek fiziğe yaklaşımıyla, gerekse fizik dersini öğrencilere aktarım tarzıyla albert einstein'ın itü şubesi olan öğretim görevlisi..
  • itü fen edebiyat fakultesindeki en baba hocadır. ayrıca deli beşiktaşlıdır. sözlüde galatasaraylı ve fenerlilere zorla "en büyük kartal" diye bağırtır, sonra sözlüye başlar. hatta bir kere bi öğrenciye gs bayrağı yedirtmeye çalışmışlığı bile vardır. zamanı varsa sizle uzun uzun sohbet eder, süper anlayışlıdır *. kral adamdır vesselam.
  • çok iyi bir insan orta derecede bir hocadır. derslerde ses tonu uykunuzu getirir ancak muhabbeti çok sağlamdır. inşaatçıları sevmediği rivayet edilir ancak geçen ders büyük samimiyetle belirtmiştir ki bu okulda ilk dersine inşaat fakültesinde girmiştir ve bu yüzden ayrı bir yeri vardır onun için.

bir de fizik vizesinde dersi bayram tatiline giden sınıfta 30 üstü alan öğrenci sayısı diğer sınıfa göre daha çok olduğu için de "ne yapıyorsanız yapmaya devam edin. aynen böyle. geziyosanız gezin, konuşun." demiştir. itücek severek izliyoruz.
  • 2003 kışında cumartesi vize öncesi ek dersinde amfide elinde sigara ders anlatıp soru çözmüşlüğü vardır.
    ayrıca yine aynı gün bir kaç kez tebeşir sallayıp tutturamamışlığı mevcut olup rahatsızlığı nedeniyle derse;
    - çocuklar ceketin iç cebinde dil altı hapım var kürsünün arkasında yığılıp debelendiğimi gördüğünüzde cebimden hapı çıkartıp vermenizi rica ederim.
    diyerek başlamışlığı da mevcuttur.
    severdim kendisini ne de olsa vizeden önceki ek derslerde vize sorularının en az bir iki tanesinin benzerini çözerdi...
    son olarak karadenizli olup koyu beşiktaşlıdır.
  • zamanında kendisinden fizik 2 dersi aldığım hoca. uğrunda kontenjan artırımlarını saatlerce bekleyip, arttığında milisaniyeler içerisinde butona bastığım o dersten o kadar memnunum ki... hayatımı film şeridi yapsam itü bölümünde kesinlikle o ders olurdu. tevfik hoca mükemmel bir hocaydı. öğrencilerle arkadaş gibiydi. ısı-sıcaklık, harmonik hareket, entropi gibi konuları hep basite indirgeyerek, olabildiğince açık hale getirerek anlatırdı. düzenin saçmalıklarına karşı öğrencilerin yanında olurdu. millet başka hocanın dersinden çıkar onun sınıfını doldururdu. tevfik hoca gibi her fakültede bir tane olsa neler değişirdi kim bilir? onun dersinde öğrendiğim teknikler hayatımda hep işe yaradı. acele etmemeyi, problemi bütün unsurlarıyla ele alıp iyice sindirmeyi öğrendim.

şimdi ne yapıyor bilmiyorum ama iyi ki seninle yolumuz kesişmiş be hocam.
hesabın var mı? giriş yap