• tam hatırlamıyorum 8 ya da 16 bitlik eski atarilerde bir mario vardı. 80lerde çocuk olup da atari görmüş her türk genci eminim ki en az 3-5 kere cebelleşmiştir bu oyunla. bir kısım ne dandik oyun deyip geçmiştir mario'yu. ama bir takım psikopat kişiler bu oyunu affetmemiş, sonuna kadar mario'yu yönlendirmiş, muvaffak etmeye çalışmıştır. akabinde annelerinden televizyon başında oturmaktan dayak/fırça yemiştirler. bu dayaklara, fırçalara aldırmadan atarinin başında durup annenin atarinin adaptörü çekmesine izin vermeyen psikopatlar vardır ki onlar gerçekten başarmışlar, mario'yu yaşamışlardır.

herneyse oyunda ilerler ilerler ve ilerlerdik. tabii grafiklerin zavallılığı, oyunun tekdüzeliği, saçmalığı ve bayağılığına rağmen mario o zamanlar bizim için şaheserdi. tek oyunlu atari kasetleri edinmemize daha çok vardı. gözlerimiz ağrır, kısayollar ezberlenirdi. atariyi alışımın birinci ayı dolmamıştı, mario'ya yazalı ise bir hafta henüz olmuştu. paradoksal , canaforu binbir güçlükle, kusursuz oyunla biriktirdiğim haklarımı harcayarak yendim tabii. bu zamana kadar her bölümün son yerinde mantar kafalı bir eleman yönlendirdi bizi. işte o tipsiz kılıksız hep "thank you mario but princess is in another castle" derdi adamın asabını bozardı. ama dediğim gibi yılmadım. prensesi son bölümde gördüm. o asalet, o karizma, o güzellik, o şıklık... yıllarca rüyalarıma girmiştir kendisi. ben göbekli mario olmuş onu kurtarmışımdır hep rüyamda. lalin adi yazılımcılar prensese doyamadan yine başlattılar oyuna, yine o tipsiz kirpiler , kılıksız kamplumbağalar ve en kötüsü mantar kafa...

bugün atarimin kolunun padi geri hareket edebilse üşenmem bir daha bitirir, oyuna saatlerimi verir, prensesime kavuşurum. o mantar kafa beni yıldırmadı sizi de yıldırmasın. bir prenses var, dallamalardan yılmayın, mario olun, kerem olun, mecnun olun. durmayın. "princess is in another castle " olabilir fakat o castleı bulmak uzak değil.
  • prensesleri hep yanlış kalelerde arıyanlara, tüm zorlukları aştıktan sonra yine yanlış yapanlara...

(bkz: hayati özetleyen sözler)
  • kaçan kovalanır klişesinden mario abimizin de muzdarip olduğunu gösteren cümledir.sen o kadar hayvanın üstüne zıpla,ne uçurumlar ne badireler atlat sondaki bayrağa en tepesinden asıl sonra hıyarın biri gelip bunu söylesin.kadın milleti işte.
  • güzide super mario oyununun küfrettiren bölüm sonu repliği
  • mario abazanliktan tas kiran bir eleman oldugundan, "olsun, sen de fena parca degilsin" diye karsilamasini bekledigim replikti. hayir muslukcusun da fantezi ortamin da musait ama nedense adam'daki* tutukluk bunda da vardi. ne bileyim ben olsam daralir ugrasmazdim prensesle, o yoldan gecen kaplumbagalardan birini tutardim falan. herhalde bu cizgi karakterlerdeki basiretsizlikten olsa gerek seker kiz candy'ye sevisme falan soktular. hic unutmam bir keresinde candy hasta olmustu usuyordu, eleman bunu soyup ustune yatmisti isinsin diye. peki mario? dedi mi hic "prenses bu sato cok sicak boyle lavlar falan, hafif bir seyler al istersen ustune"? yok. hayir o sahin k kiligindan da mi utanmiyorsun be adam.

edit: duzelttigi icin mentirosa'ya tesekkur ederim; candy degil georgie'ydi o.
  • "uh oh, you found the princess!
    wraaaang!
    she's in another house.
    go away!"

(bkz: mario twins/#7551010)
  • mario en sonunda bu mesaja delirip şöyle şeyler yapmış :

http://uploads.ungrounded.net/…_son_of_a_peach_.swf (18+)
  • özellikle türk çocukları için bürokrasinin başlangıcına tekabül eder bu cümle. o zamandan bellidir dünyada bi bokluk olduğu.
  • - thank you mario but princess is in another castle.

hadi prenses başka bir kalede, sen mantar çocuk nasıl beceriyorsun da kimden istihbarat sağlıyorsun da benim gideceğim kaleye gidip tutsak düşüyorsun her defasında. zaten adam olsan ilk kaleden seni kurtardıktan sonra bana yol arkadaşı, can dostu olursun beraber gideriz prensesin kalesine. yazıklar olsun sana.
  • -thank you mario but princess is in another castle
    -ne demek ulan baska bi kalede , ne isi var bu saatte baska kalelerde, prenses degil fallik bu . son bölümün canavarından beter edecem ulan seni prenses bozuntusu...
hesabın var mı? giriş yap