• biraz büyük bir laf ama, battlestar galactica'dan beri yapılmış en içi dolu bilim kurgu dizisi.

boş atıp tutmuyorum ama, iddiamın içini doldurdum: http://www.ranini.tv/…he-100-ipler-genclerin-elinde
  • gotuyle izleyip mantik hatasi buldugunu iddia edenlerin begenmedigi dizi.
    1000 kisi nerdeymis ? olm ark parcalanip yer yuzune dusmedi mi ? kimisi atmosferde molekullerine ayrilmadi mi? yere cakilip parcalanan birimler olmadi mi ?
    ay pardon kime soruyorum elemam gotuyle izlemis.
  • -ifşaat içerbilir-

bütün yorumları okumadım, daha s01/05'teyim ama anlamadığım şu. kimse de demiyor ki ilk 100 kişiyi gönderirken neden bir tane telsiz , iletişim cihazı vs. vermediler yanlarına? yaşamsal fonksiyonlarını takip eder de anlarız dünyanın ne menem bi yer olduğunu mantığı nedir? not: diziyi götümle izliyor olabilirim.

-ifşaat içerebilir-

tanımsal edit: bütün ekşisözlük girilerini okumadığım dizi.
  • birinci sezonun ilk birkaç bölümünde klişeye batacak gibi görünse de sunduğu göz banyosu ve bıraktığı egzotik tat nedeniyle izlemeye devam etmekle en doğru kararı verdiğimi düşündüğüm dizi.

nitekim, ilk sezonu az önce bitirmiş olmakla birlikte, ikinci sezonun ilk bölümünü yeteri kadar hızlı indirmediği için modeme tekme-tokat dalmamak için kendimi zor tutmaktayım.

neyse saat 22.00 a gelmeden birkaç bira alayım, hem vakit geçer.
  • 2. sezonu bomba gibi başlamış dizidir.

--- spoiler ---

önceki entrymde de belirttiğim gibi bu mountain men'den bir boklar çıkacağı barizdi. yayınlanan 5 bölümü de soluksuz izledim desem yalan olmaz. başkası ne der bilemem ama bence son zamanların en iyi sci-fi dizilerinden biri şu anki haliyle. ben en başından beri clarke'ı bellamy ile yakıştırıyordum zaten, inşallah da öyle olur. finn bildiğin canavar çıkardı ya içinden, katletti gariban grounderları.

jasper senin de ben kafana sıçayım. yeminle bir seviş artık da sen de kurtul biz de be. başka türlü akıllanmayacak, rahatlamayacak bu çocuk yoksa. ayrıca bu miller denen arkadaş kimdi yahu? ilk sezonda önemli bir rolde miydi? ben neden hiç hatırlayamadım bu arkadaşı?

abby sen de bir sus allah aşkına, demokrasi cart curt diyorsun ama çatırt diye yapıştırdın tokadı raven'in suratına, sen de tez zamanda ölürsün inşallah. tek umudum jaha reyiz.

ayrıca sözüm size dağ adamları, ulan siz ne iğrenç, ne adi yaratıklarsınız lan. ben de o reaperları mutasyona uğramış insanlar zannetmiştim. ulan mutasyonun allahına siz uğramışsınız, insanlığınızı kaybetmişsiniz be. tüüü boyunuz posunuz devrilsin amın oğulları estebanlar sizi! lincoln'ü de rahat bırakın sikerler ha!

bu sezon arclılar ve bu dağlılar arasında büyük kapışma olacak, orasını hepimiz anladık zaten de benim esas merak ettiğim bu jaha'ya yardım eden ailenin bahsettiği ışık kenti. adı neden ışık kenti? nerede? kadının kabile çocuğunu kabul etmeyecek kadar katı ama bu ışık kentindekilerin kabul edeceğini düşündüğüne göre anlayışlı ya da merhametli insanların olduğu bir yer mi bu ışık kenti? kafamda deli sorular.

--- spoiler ---
  • izlenecek kadar iyi mi değil mi epey tartışılmış zaten, oraya değinmeyeceğim.
    fakat the walking dead ara tatildeyken, game of thrones başlamamışken, vakit de varsa, izleyin bence, zamanınıza yazık olmayacak.
    aşağıda spoiler var, aman...

--- spoiler ---
    --- spoiler ---

2x5 ve 2x6 bölümlerin istinaden, mountain men, ark'lı çocukları aldı, güzel besledi besledi.
    şimdi de kanlarına dikti gözlerini.
    sanki hansel ile gretel hikayesi...
    asit bulutu da bunların başının altından çıkmış.
    grounders'ın jaha ile, ark halkına "ya gidin, ya ölün" diye gonderdiği mesajla acaba ne yapacaklar neye karar verecekler?
    truva atı gibi gidip mountain'a sığınsınlar ve kaleyi içten fethetsinler diyeceğim, ilk aklıma gelen...
    bakalım göreceğiz..

--- spoiler ---
    .
    --- spoiler ---
  • ıntrosundan geneline, game of thrones yolunda ilerliyor tarz olarak, basarisiz bir ilerleme ama olsun
  • 2. sezon itibariyle bambaşka bir dizi haline geldi..

ilk sezonda bende sıkılmıştım çok umudum yoktu .. ama 2. sezon özellikle intro da gösterdikleri ve henüz daha görmediğimiz mekanlar karakterler filan.. konu çok güzel gidiyor. 3 hatta 4 5 sezon gider buradan.
  • --- spoiler ---

anyayi oldurmeyeydiniz iyiydi. neyse lincoln ve nyko ile ederiz. bu arada yeni onder hatunun yanindaki indra isimli zenci kadini gozum nerden isiriyor diyen varsa kendisi true blood 'da tara 'nin saykodelik annesi lettie mae 'den baskasi degildir.
    --- spoiler ---
  • yokluktan izlenen dizi. yoksa antropolıjiye mantığa siyaset bilimine uyar tarafı yok. en son bölümde köyde katliam yapan çocuğu yok verirdin yok vermezidn illa yerliler inat etti öldürücez diye sarışın kız mecbur eliyle öldürdü işkence etmesinler diye.

dağdakileri halletsinler ilk yerlileri sikertir bizim uzay insanları.
hesabın var mı? giriş yap