sage fouineur

  • 719
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

evli bir erkeğe aşık olmak

"öfkesini kelimelere indirgemek" diye bir suç varmış, onu da öğrendim. suçmuş bu... pes artık...
18inde evlenseydim çocuğum olacak kişiler, daha 20sinde gençler çok güzel çözümlemişler hayatı, tebrik ederim.
biz büyüklerinin bir hatası varsa, kendileri yapmasınlar, madem.
bana iş başvurusunda bulunsa mülakatta sözsel ifade yeteneksizliği nedeni ile eleyeceğim insanlar, bir tane işi teslim etmeyeceğim insanlar paragraflarca attı tuttu kendince.

değil evlilik, derli toplu ilişkisi bile olmamış, ebeveynlik ve sorumluluğunun farkında bile değildir, akıl vermeye çalışmaktan öte, hakaret etme hakkını kendinde görüyor.

kendinden başka kimseyi düşünmeyen, bırak bir insanın bir hayvan versen, onun sorumluğunu alamayacak insanlar, dünden beri tacizdeler.
cevap verme hakkın var arkadaşım, eleştirme hakkın var, hakarete yok.. kendinize gelin. nick arkasında olsanız da, burada kişiliğinizle varsınız, herkes kişiliğini ortaya koyuyor evet ama hakarete hiçbir ortamda hoşgörü olamaz.

sizin gibi argo da konuş(a)mıyorum.
istediklerinizi veremedim, tartışma büyüyemedi...
kalbinizin karasında kalın, hayata ve insanlara nefretle bakmaya devam edin. huzur, başkalarına hakaret etmekte diye avutun kendinizi.

başka başlıklarda "türk kızı paranın peşinde koşar" diye olmadık dalgalar geçiyordunuz, ama nasıl oldu ise şimdi bekar kızlar masum, evli kadınlar suçlu oluverdi.
"aldatılma düşüncesi bile beni kırdı" diyorum. debe'den ulusa sesleniyor arkadaş, "suç senin kocanda".
bekar halinizle evli erkeklere mesaj atıyorsanız, suç kocada değil canim. suç, bunu başlatanda. devam edip etmeyeceği erkeğe bağlı ama evet başlatan suçludur. devamı olmadığına göre, bekar kızımız başka bir denemeye doğru çoktan yol almış olmalı.

bekar diye, kimseye sadakat sözü vermemiş diye istediği kişiyle flort edeceğini iddia eden, bu uğurda bana hakaret eden yazarları şaşkınlıkla okudum. nasıl bir bencillik, nasıl bir erdemsiz hayata bakış açısı.

eşim usulca soruya cevap vermiş, hepsi o. ama o an, bu his bile beni geçmişi sorgulattı diyorum, dünden beri duymadığım söz, hakaret kalmadı. nasıl da hak gördünüz, iq esprisi bile yapmaya.

sanki ben başka ülkedeyim, ülkenin şartları bambaşka idi de, düşüncelerim sorgulanıyor.
metrobüs başlığında, "adamla akraba oldum" esprisi yapıyordunuz. çocuklu halde dolmuşa binmek zor evet, kalabalık, çocuğu kaybetme korkusu, bir çok şey var. "gereksiz sempati toplama çabası" bunun neresinde olabilir. demek ki metrobüs, otobüs, dolmuş kalabalığından müzdarip tüm sözlük yazarları doğru yazmadı, bir benim rahatsız olan.

nasıl bir empati topladım da elime ne geçti bilmiyorum.
hali hazırda 2 yıldır yazarım zaten, entrylerim orada. hiç kimseyle tartışmam vs olmamıştır. neden sempatiye ihtiyaç duyayım.

gerçekten saygısız, empatisiz ve bencil bir kesim var, acı şekilde tanıştım.
umarım ileride, şimdiki söyledikleri sözleri yutmak zorunda kalacakları tecrübeler yaşamazlar.
evet, ben özelden, buradan beddua ve hakaret duymuş olan ben, hala sizin için bile iyi dileklerde bulunuyorum.
farkımız burada işte. o yüzden anlaşmamız çok zor.

devamını okuyayım »
07.04.2015 10:20