• bloomberg ht de yayınlanan deniz araçları (tekne, yat vs.) tanıtım (reklam ?) programı.

fakirler için yapılmamış belli ki ama kişisel deniz araçlarındaki son teknolojik gelişmeleri kasabın kedisi tadında seyredebilirsiniz.

fakirler için yerli versiyonunu beklerim. pancar motorlu sandal vs.
  • bloomberg ht kanalında yayınlanan tadımlık bölümlerinin dışında, youtube kanalında hem daha fazla detaylı videolar izlemek hem de merak edilen sorular için bilgilendirici videoların olduğu, tekne ve bot meraklılarının ilgisine çeken tanıtım programıdır.
    elbet bir gün, lüks kamaralı bir süper yatch ile o merak ettiğim koylarda geziyor olacağım.
  • bloomberg ht kanalında hafta sonu yayınlanan tekne ve yat programı.

incelenen deniz araçlarında dikkat ettiğim şey aşırı yakıt tüketimi. 7-8 metrelik tekneler, kıçtan takma güçlü motorlarla saatte 40-50 litre yakıt tüketiyor.
    büyük yatlarda ise gaza yüklenince 3000-3500 devir civarı, saatlik yakıt tüketimi 500 litreye kadar çıkıyor. gittiği yol da 40 knot (70-80 km).

otomobillerde karbon salınımına bu kadar katı kurallar getirilirken, deniz araçlarının fazla yakıt tüketmesi tezat oluşturuyor.
  • ben hala anlayamıyorum.
  • adam italyanca konuşuyor, söyledikleri duyuluyor. üstüne ingilizce dublaj çekmişler. altına da türkçe altyazi koymuşlar. kokteyl program yapmışlar.
hesabın var mı? giriş yap