• denzel washington'a rağmen beğenmediğim bir film.
    2 cümlede anlatılabilecek klişe bir konuyu 2 saatlik bir filmle anlatmaları çok saçma, son derece gereksiz bir film olmuş, ama her işte bir hayır var demişler, filmin başındaki muhteşem şarkı al green'in sesinden how can you mend a broken heart olup aslen bir bee gees şarkısıdır ve bu film sayesinde şarkıyı çok geç de olsa keşfetmiş ve günde 5 vakit dinlemeye başlamış bulunmaktayım.
  • ilk yarısı muhteşemdi de, ikinci yarıyı samanyolu tv'ye çektirmeseler iyiymiş.
  • herhangi bir filmin çakması değil, ve hiçbir yerinde hristiyanlık propogandası yok. ne manasız gerginlik yaşadınız cocuklar.
  • denzel washington'a peygamber kuvveti vermisler*
  • türkçe'ye tanrının kitabı diye çevrilmiştir. kim,hangi mantıkla bu isimleri çeviriyor gerçekten anlamak zor. filmin ismini türkçeye çevirmekle kalmayıp ana fikrinide harmanlıyorlar.en son soul kitchen'da da aynı şey yapılmıştı,ayıp lan.
  • bu film için vatikan destekli film, incil propagandası diyenlere alternatif düşünce tekniği uygulamayı kendime farz görüyorum.

şöyle ki;

--- spoiler ---

- hani filmin sonunda abi incili kuranın yanına koyuyor ya, buradan kuranın daha iyi korunduğunu, nükleer savaştan 30 sene sonrasında bile, hem de hristiyan bir ülkede var olduğu düşünemez miyiz?

- hani film boyunca millet birbirini sikiyor çok afedersiniz, sonra da yiyor ya. belki film, bir dine ait olursan toplum bilincin olur mesajını vermiyor mu acaba?

- hani adam incili ezberdern yazırıyor ve sozlugumun afacan yazarları bu konuda adam için "hatip, hafız" diyerek taşak geçiyor ya, hz.muhammed de kuranı çevresindekilere yazdırmıştı değil mi. demek ki senaristler buradan da esinlenmiş olabilirler mi hafız.

- adam iç sesini dinleyerek batıya gidip alcatraza ulaşıyor. neden batı, neden alkadraz düşündük mü hiç? kıyamet gününde günes batıdan doğacak doğudan batacak ya hani. bu da sadece islamiyetin kıyamet alametlerinde yazıyor ya. demek ki senarist buraya da gönderme yapıyor olmasın sakın. ve ne hikmetse kitabı taşıdığı yer kitabın en güvende kalabileceği yer. orası da denizin ortasında bir kalenin odasında, diğer kutsal kitapların yanı.

--- spoiler ---

sozlugumun çok kıymetli yazarları, lütfen iki satır yorum okuyarak gelip sıvamayın buralara. kendi pencerenizden ve nasıl anlamak istiyorsanız onu yazın.
  • vatikan hayvan gibi destek vermiş gibi duruyor.
  • "dinin olmadığı dünyada herkes tuttuğunu siker" temalı vasat film. borderlands'i bitirdikten sonra izlediğimden midir nedir; eli'ı, mordecai*ye benzettim. tek benzerlik bu da değildi. filmin 17. dakikasında çıkan yüzü gaz maskeli, eli chainsaw'lı çam yarması da borderlands'de aynen var. eli'ın tipi ise; kirli sakal, siyah ten, sakat bacak ve tabii ki ismi ile half life 2'deki babacan karakter eli vance'in tıpkısıydı.
  • çok film izledim böyle sikkosunu görmedim. denzel washington iyi film ölçüsü değildir artık benim için.
  • biraz gereksiz eleştiri aldığını düşündüğüm film. denzel washington babalar gibi oynamış aksiyon sahneleri falanda iyiydi izlemeye kesinlikle değer bir film. tabi bu görüşün dışında ruhumun derinliklerinden gelen bir yorum daha varki bu yorumuda "hürriyet haber altı yorumcusu" adı altında yapıcam.

--- hürriyet haber altı yorumcusu ---

ben böyle saçmalık böyle iğrençlik böyle emperyalistlik görmedim amerikalı emperyalist güçlerin yüce dinimizi sekteye uğratmak küçük beyinleri etkilemek için çektiği bu filme gitmeyelim onlara para kazandırmayalım dindaşlarım unutmayın rehber kuran hedef turan

--- hürriyet haber altı yorumcusu ---
hesabın var mı? giriş yap