• ilk film kadar iyi olmasını tabiki beklemiyodum, beklediğim de çıktı, senaryo biraz sönük kalmıştı bu sefer ama olayların anlatılış şekli, aksiyon sahneleri falan gayet başarılıydı. onun dışında sean patrick flanery arkadaşım sen ne yapmışsın öle kendine demek istiyorum!! hem kilo almış hem de bütün surat estetik olmuş. botox manyağına dönmüş o güzelim çocuk, acaip yapay duruyodu. julie benz güneyli aksanını gayet ii kotarmış, ii bi oyunculuk çıkarmış tebrik ederim. ilk filmde hakim olan esprili anlatım 2. filmde de devam ediyo bu sayede insan dram havasına girmeden mutlu mesut izliyo filmi.1. filme özellikle de willem dafoe'ya bol bol gönderme var o yüzden bu filmi izlemeden önce 1. filmi bir kez daha izlemenizi tavsiye ederim. muhtemelen 3.sü de çeklicek bu filmin, heycanla bekliyoruz troy abi :) 7.10
  • ilk filmi taçlandırmıştır, sonunda heyecan ve sevinçten gözüm yaşardı lan, olm mükemmeller.
  • --- spoiler ---
    üçüncüsünün çekileceğini filmin sonunda willem dafoe abimizden öğrenmiş bulunmaktayız.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

david della rocco'nun açılış konuşmasını yaptığı, willem dafoe'nin ise kapanış konuşmasını yaptığı güzel, keyifli ve nostaljik bir devam filmi. aradan geçen 11 yıla rağmen ilk filmdeki ekibi korumaları güzel bir şey. yaşlandığının yüzüne vurulmasının bir başka yoludur bu devam filmi. umarım 3. film için bu kadar süre beklenilmez.

bir çok yönüyle ilk film ile örtüşüyor. olayların gerçekleşmesi ve gerçekleşen olayların anlatım tarzı ilk filmde ki sevdiğimiz haliyle bu filmde de mevcut. bu açıdan bakıldığında nostalji etkisi yapıyor. bunun için ilk filmi sevenler bu filmi de kaçırmayacaklardır ve haberleri oldukları ilk anda izleyeceklerdir. iyi seyirler..

--- spoiler ---
  • jenerige dikkat etmedigimden yarisina kadar "sean patrick flanery 'nin yerine baskasini koymuslar ama pek olmamis" diyerek izledigim, sonra imdb sayesinde bu sis suratli, kisik gozlu adamin kendisi oldugunu ogrendigim film.
  • saints kafasının geri döndüğü, aynı yoldan yürüyen süper film. özellikle rocco ile yaptıkları son muhabbet çok iyi.

--- spoiler ---

rocco: i am so sick of all of this self help, twelve step, leftover hippie generation bullshit!
    connor macmanus: now they don't want you to do anything, right? just sit there. don't drink.
    murphy macmanus: don't smoke. don't drive fast.
    connor macmanus, murphy macmanus, rocco: kiss my ass!

--- spoiler ---
  • hiç bir devam filmi tatmin edici olmaz diyordum...yamuldum kaldım monitör karşısında...

izleyin..izleyin..ve bir daha izleyin...
  • korkunç bir b sınıf filmi olmuş. angel zamanlarından çok sevdiğim julie benz aksan yapayım derken rol yapmayı unutmuş, ama ikisini de kotaramamış. ilk filmdeki karizmatik macmanus kardeşler bu filmde bad boys'tan fırlamış gibi duruyorlar. diyaloglar ve sahneler son derece yapay. ayrıca ilk filmde sahnelerle müthiş uyum sağlayan ve ağızda güzel bir tat bırakan müzikler bu filmde neredeyse rezalet. büyük hayal kırıklığı. ilk kez bu film için böyle bir şey söylüyorum; "vakit kaybı". zaten yarısında dayanamayıp kapattım.

ediz: (bkz: neden kötülendiği anlaşılamayan entryler)
  • connor rolünde sean patrick flanerynin oynadığına hala inanmadığım film. bu adam o adam olamaz.
  • çok başarılı olmuş film. ilk filmi beğenen herkesi tatmin eder hatta doruklara çıkarır. filmle ilgili birkaç şey söylemek istiyorum;

--- spoiler ---

rocco'nun görevini alan romeo'yu ne kadar yerini tutmasa da beğendim. deli bir karakter olmuş ağlamasıyla falan. zaten silahlarına diyecek bişey yok, süperdi*.

eunice karakterine gıcık olmamak elde değildi ve sadece iyi tarafta diye sevemem kendisini kusura bakmasın. saçma bi üstünlük olmuş sanki yada bana öyle geldi.

babanın(ismi poppa'ydı heralde) rulet sahnesinde durmadan olaya dalmaya çalışan conner'a ''son, daddy's working.'' dediği sahnede karizmanın kralını yaptığını düşünüyorum*. birde babanın neden öldürdüğünü açıklamaları güzel olmuş.

macmanus kardeşlere gelince; yine eğlenceli, yine acımasızlardı.

ayrıca murphy ve conner için üzücü, izleyici için sevindirici bir final olmuş. üçüncü filmin gelicek olması fazlasıyla mutlu etti ama babalarının ölmesi gerçekten üzücüydü.

bunu da söylemezsem çatlarım; yeni bir domates yeme şekli kazandırdı bana bu film.

ve son olarak macmanus kardeşlerin yeni silahları manyak ötesiydi*.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap