• james brown ustanın unutulmaz the boss parçasının ünlü blaxploitation filmi black ceasar'ın cool görüntüleri eşliğinde bir sunumu için buradan buyuranzk: http://www.youtube.com/watch?v=bix1hz3av4s
  • öyle bir karakter yaratmış ki kojima, ses sanatçısı olan lori alan'ın ismini bile görsem tüylerim diken diken oluyor. yerin apayrı be
  • james brown'ın müthiş şarkısı.

ancak; şarkıda geçen "look at me, you now what to see? you see a bad mother.." kısmında demek istediği kötü bir anne tarafından yetiştirildiği için mi bu hallere düştüğüdür yoksa kendisine aslında "bad motherfucker" mı demek istemiştir?
  • başrolünde melissa mccarthy'yi bulunduran ve önümüzdeki yaz vizyona girecek olan komedi filmi. kadrosunda ayrıca kristen bell, peter dinklage, kathy bates, margo martindale, kristen schaal ve cecily strong da yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=yakeigyf0vc

http://www.imdb.com/title/tt2702724/
  • bolca kadın muhabbeti içermesinden olsa gerek, yorum yapmaya değer görülmemiş film. halbuki:

--- spoiler ---
    başrolünde adam sandler/will ferrell falan olsa buralar komple dolardı. michelle darnell karakterini ve filmin genelini ölümüne eleştirebilirsiniz de; bilirkişi olarak konuşuyorum, claire'de "şu olmamış" deme hakkı yok kimsenin, belki ondan bu suskunluk imdb'de bile.

tek başına ya da tek başınaymış gibi çocuk yetiştiriyoruz çoğunlukla, pezevenk babaları götlerini gezdirirken biz çocuklarımızı böyle yetiştirmeye çalışıyoruz. "sözlerine dikkat et", ortada baba figürü yokken bile aile olduğumuzu vurgulamaya çalışarak. kıytırık işlerde, üstelik bazen hemcinslerimiz tarafından mobbing'e uğrayarak... fizyolojik farklara girmek istemezdim ama, sabahları ereksiyon olan bir varlığın birkaç yıl seks yapmayan bir kadınla empati kurması zor.

özetle bir kadın olarak yer yer çok güldüm. yer yer de acı acı güldüm. filmin konuyu çok sulu zırtlak işleyip, karikatürize ettiği ve konuya feci bodoslama girdiği durumlar var evet; ama gişe için yapılmış bir komedi filmi olduğunu düşündüğünüzde sırf protagonist ve antagonistlerin kadın olması üzerinden bile (peter dinklage hariç evet, ki o da farkındaysanız 'boyut' sorununu 'katana' türevi şeylerle kompanse etmeye çalışan biri) temizinden 6/10'u hak ediyor. zaten casting süper. kathy bates'i michelle'in mentor'u yapanı ayrıca överdim keşke rolü daha uzun olsaydı.

tek eleştirim; en çok güldüğüm sahnede bari minimizer sütyen geyiği dönseydi, emzirme sütyeni abartı olmuş, ama komedinin olayı abartmadır diyor ve geçiyorum. 6.5/10

--- spoiler ---
  • james brown' ın en sevdiğim parçası. sanki kaç parçasını biliyorum lan.
  • soul ve funk muzigin patronu olan james brown klasigi. dinlerken, agzinda purosu, kafasinda panama hati olan bir adet james brown' i zihninizde canlandirmayi basariyor kesinlikle.
  • uzun zamandır her dakikasına bu kadar güldüğüm bir film olmamıştı. yer yer saçma ve çocuksu hâllere düşse de çok eğlenceli bir akşam geçirmemi sağladı. melissa mccarthy ki spy‘da da donumuza işetmişti, müthiş bir kadın.
  • spy ve bridesmaids kendi tarzlarında iyi filmlerdi, ama melissa mccarthy işi bayağı ucuzlatmış. identity thief gibi dandik filmlerinden bile dandiğini bulmuş. fikre itirazım yok, ama işleniş, oyunculuklar vasatın da bayağısı (ah izzet)

kocası yönetmiş, kızıyla kendi oynamış.
    çocuk filmi kategorisine girebilirmiş, lisandan onu da kaybetmiş.
  • iyi bir kanal ama aynı zamanda ağır jstustudios özentisi bir kanal. mimiklerine kadar justin ve andrew'ü taklit ediyorlar.

maalesef türk youtuber'larda amerikan fikirlerini kopyala yapıştır mentalitesi var. genelde hiç bir türk kanal yaratıcı olma yolunda gitmiyor. umarım biraz daha yaratıcı olmayı denerler.
hesabın var mı? giriş yap