• kafayı yemiş bir adam, amerikanın en zeki -iq'su 200'ü aşan- 7 kişiyi biraraya getirir ve sabaha kadar dünyanın problemlerine bir çözüm bulmazlarsa yapmış olduğu nükleer bombayı patlayıp washington'ı havaya uçuracağını söyler. 7 dahimizin verdikleri cevaplarla sabaha kadar 1000 puan toplamaları gerekmektedir olaylar gelişir. film konu itibariyle gerçekten ilginç lakin iq'su 200 aşmış kişilerin verdikleri cevapların daha farklı olmasını beklerdim sanki. yani adamın karşısına 10 tane ortalama sözlük yazarı koysan çok daha iyi cevap verirlerdi.(hele de sorulardan birinin tanriya sorulacak tek soru olduğunu düşünürsek) işin tuhafı ben kaçık adamın bütün tespitlerine hak verdim. film hayatın anlamını, politikayı, açlığı, dinleri, kapitalizmi,sağlık sektörünü, savaşları kısaca dünyanın şu an ki geldiği boktan durumu sorguluyor. evet öle çok ahım şahım bir film değil ama yine de insan kendi sorguladıklarını başka birilerinin daha sorguladığını görünce biraz da olsun rahatlıyor. sonuç olarak konusu güzel 3. sınıf bir amerikan filmi diyebilirim. lzleyip izlememek size kalmış.

--- spoiler ---

özellikle iqsu 217 olan baseball oyuncusuna koptum. paparazziler kendisini salak bulduğu için iq testi yaptırdığını söyledi. kim biliri bizim mankenlerden biri de böyledir belki ehhheheheh

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap