• 2013 yılında çıkacak bir komedi filmi. kadro oldukça güzel. gerçi beni heyecanlandıran kısmı steve carell, the office'ten sonra özletti kendini.

imdb'ye göre rol alan bazı oyuncular:

olivia wilde ... jane
    jim carrey ... steve gray
    steve carell ... burt wonderstone
    steve buscemi ... anton marvelton
    gillian jacobs
    james gandolfini ... doug munny
    brad garrett ... dom
    melissa ordway ... reporter
    alan arkin ... rance holloway
    zachary gordon ... willy
    jay mohr ... rick the implausible
    john lewis ... buddy
    mason cook ... young burt wonderstone
    david copperfield ... himself
    michael herbig ... lucius belvedere
  • fragmanlardan gördüğüm kadarıyla filmi izlenilebilir kılan tek adam jim carrey gibime geldi.
  • dun itibari ile izleme sansina eristigimiz, jim carrey'nin tekrar eski gunlerine dondugunu gozlemledigimiz film oldu. house'in thirteen'ini de gorerek gozumuz gonlumuz acilmistir.
    --- spoiler ---
    her ne kadar basrol olmasa da, jim carrey'nin canlandirdigi steve gray: brain rapist karakteri yerlere yatirmistir. sanirim, son donemde otu boku, sihirbazlik ve sov diye sunanlara birseyler demek istemisler. ayrica, steve carell'in canladirdigi karakter ve arkadasinin yeni sov fikileri de oldukca basarili olmakla beraber biraz zorlamaydi. sonuc itibari ile standart mutlu sonlu, ayrilmali barismali, komik bir film.
    --- spoiler ---

umarim, cem yilmaz ortaya cikip aha bu benim fikrimdi ben daha once cekmistim demez :))..cunku hic alakasi yok
  • 36:50'de kapattığım filmdir. bir hayli sıkıcıydı.
  • cem yılmaz'ın hokkabaz filmi benzeri, vegasta sahne gösterisi yapan sihirbaz ikilinin, jim carrey'in müthiş oyunculuğu ile süslediği yeni nesil sihirbaz karşısında eski moda kalarak işlerinin bozulmasını, ayrılmalarını ve yeniden şov dünyasına dönme çabalarını anlatan eğlenceli film.
    jim carrey izlenmeli.
  • jim carrey için izlediğim ve jim carrey dışında hiçbir şeyi güzel olmayan film. çok zorlama olmuş. gülmek istiyorsun, olmuyor. fakat jim carrey'in olduğu sahneler çok komik olmasa da hoşuma gitti. özlemişim keratayı. steve carell da çok kötü değil, izlettiriyor kendini. kısacası, eğer benim gibi jim carrey manyağıysanız izleyin, sevebilirsiniz. ama jim carrey için izlemeyecekseniz son derece sıkıcı ve zorlama bir film.
  • kadroya bakınca ''komiktir ya'' dedirtiyor ama daha çok bu amerikan piyasa filmleri tarzında.
    --- spoiler ---

ukala şöhret düşkü bir herif etrafını kırar geçer herşeyini kaybeder yokluğu tadar sonra yaşlı bilge el verir doğruyu bulur iyi bir insan olur ve kazanır
    --- spoiler ---

ama beraber izlediğim arkadaşımın görüşü ''çok keyifli bir film can sıkıntısı alıyor'' şeklindeydi. gerçi kendisi ekşi sözlük yazarı olmadığı için böyle cahil cühela yorumlarda bulunabiliyor.
    özetle can sıkısını alan, boşa harcayacak zamanı olanlarca beğenilebilecek bir film. filmin tamamında güldüğünüzden çok sonunda gülebilirsiniz.
  • oyuncu kadrosunun ağırlığı altında kalmış bir film. filmin temposu dengesiz, çoğunlukla odaklanma sıkıntısı yaşatmakta. tonu da aynı şekilde dengesiz: jim carrey'nin karakterinin uç gösterilerinin karşılığında steve carell ve steve buscemi'nin sahneleri oldukça naif. hatta bu sahnelerin kısaltılmış hali bu, zira fragmanlarında bir kaç saniyeliğine görebileceğiniz gibi, yeterince komik değil diye filmden çıkarılmış pek çok burt & anton sahne şovu var.

yine de bu filmi 1 haftada 4 kez izledim, iyi olduğu için değil , iyi olması gereken öğeleri görmesem bile fikirlerini kafamda canlandırmaya yettiği için.

ayrıca james gandolfini reisin oynadığı son film; alan arkin abi ise saç şekliyle david carradine'nin reeankarnesi gibiydi.

bu da benden trivia olsun: despicable me'de steve carell'in seslendirdiği karakterin balondan köpek yapması sahnesini steve carell'in kendisi yapıyor bu sefer.

edit: bir de ilginçtir, filmin aşırı sahnelerinin başını çeken jim carrey, oynadığı bir başka film kick ass 2'deki bazı sahnelerde aşırı şiddet içerdiği gerekçesiyle filmden desteğini çekmiştir.
  • siradan bir kurgusu olsa da iyi bir aile filmi. amerikanvari iyi insan olmayı anlatıyor ama aslında rüyasını gerçekleştiriyor da olsa sistemin adamı nasıl bir yarışa sürüklediğini, yanlızlaştırdığını, mutluluk ve başarı için aslında tüm bunlara ihtiyaç olmadığını bilinçsizce anlatıyor. bu yorumuma bakarak felsefesi olan bir film beklerseniz yanılırsınız, çerez bir film işte. filmdeki en eğlenceli şey ise jim carrey.
  • don scardino'nun yönetmenliğini yaptığı, jim carrey, steve carell, steve buscemi,james gandolfini ve olivia wilde'ın başrollerini paylaştığı, 2013 yapımı, eğlenceli, sihirbazlı, hoş film.

--- spoiler ---

final sahnesinde çok güldüm, yüzü gözü kızarıp, moraranlara fondöten sürülmesi falan kopardı.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap