şükela:  tümü | bugün
  • terör sevicisi.
  • (bkz: mentor)
  • (bkz: #73785442)

zeytin dalı harekatı hakkında yalan yanlış bilgiler giren pkk sempatizanı. sözlük'teki propaganda taktiği, etek giyen pkk militanlarının taktiğine çok benziyor.

entrylerini incelediğinizde diğer pkk trollerinin aksine açık vermemek için çabaladığı görülüyor. ancak kapasitesi diğer hevaller gibi sınırlı olduğu için ufak bir analizle kime hizmet ettiği çözülebiliyor ve egm'ye ihbarı mümkün hale geliyor.

aklın varsa entrylerini editleyip kodesten yırtabilirsin diyeceğim ama ekran görüntülerini aldım.

antrenman mahiyetinde şunu izlemeni tavsiye ederim:

https://www.youtube.com/watch?v=woqwypts43w
  • sahsima pkk sempatizani demis arkadas. ben, anarsizme ve komunizme yakin biriyim. demokrat olmaya, ulusculuktan kopmaya calisiyorum. turkiye'de, hukukun normal duzeninde islemesi istisna oldugu icin, normalde hukuki acidan bir degeri olmayan bu sempatizan kelimesi ile dusunce ozgurlugu bastirilmak istenmektedir. benim yazdiklarimda bir suc unsuru yoktur. dolayisiyla yazmaya devam edecegim.

arkadas ihbarcilik yapmis. yazik, ahlaki bir problem oldugunun farkinda bile degil. ilerde anlar umarim. istedigin kadar ihbar et arkadasim. ben dusuncelerimi soylerim. sen devlete ruhunu satmis bir insan olabilirsin, bir muhbir vatandas olmayi kendine layik goruyorsan, bu senin bilecegin istir. bravo, bu kafayla devlete hizmet ettin, ama turkiye'ye hizmet etmedin. vatandaslik hakkindan, dusunce ozgurlugunden bihaber siz insanciklar, bu ulkenin dusmanisiniz.

entrilerimin hicbirini editlemiyorum. cunku hicbirinde suc unsuru yoktur. bu tarz seyler, senin gibi korkak, aciz, insan bedeninde ama insan olamayanlarin yapacagi seylerdir.

edit: yazim hatasi
  • kürdistan hayaliyle yanıp tutuşan ama anarşizme yakın olduğunu söyleyen pkk sempatizanı. bakunin mezarında ters döndü lan.

anti emperyalist takılıp abd'nin kucağında zıplayan kürtçüler de böyle kıvırıyor. kıvırmak doğalarında var. etekle daha ahenkli oluyor ki giyiyorlar. ne sandınız?
  • black adam sen tam bir gerizekalisin. kurdistan hayaliyle yanip tutustugumu ispatla, ispatlamazsan serefsizsin. ben her zaman goruslerimi acikca ifade ederim.

kurtlerin bir ulus devlet kurmasinin bir anlami yok, siyasi hicbir faydasi yok. kurtler'e lanet olasi milliyetcilik ideolijisini ogreten turklerdir, turkiye cumhuriyeti devletidir. kurt milliyetcilerine mi kiziyorsun, kizma, cunku onlar sizin yetistirdiginiz milliyetci evlatlarinizdir. tek farki, kurt olmalari. begenmiyorsun degil mi? o zaman kendini begenmiyorsun demektir. cunku, tekrar soyluyorum, kurtlere milliyetciligi, turk milliyetcileri ogretti.

turkiye'nin bir ulus devlet olmasinin turkiye'ye verdigi zararlar ortada. bak senin gibi beyinsizler uretiyor ulus devlet. hukuk bilmezsiniz, insan hakki bilmezsiniz, ozgurluk bilmezsiniz. boyle ulkenin butun huzurunu dinamitlersiniz. anca saga sola saldirmak, ihbarcilik yapmak, hakaret etmek, soven tepkiler vermek, baska bildiginiz birsey yok.

ben isterim ki turkiye ulusu assin, ulus ile politik olanin cakismasi ilkesi kaldirilsin. ne demek bu? ulusun tanimlamasinda yer verilen hersey bireysel alanda kalsin ve ozgurce yasansin. ben turkiye'nin demokratik, laik, cok merkezli yonetim anlayisina dayali, halkin katilimci oldugu, denetledigi, karar verdigi bir ulke olmasini isterim.

ama senin kafan anlasilan kalin. yine kivirma mivirma diyeceksin. ne diyeyim, allah akil versin sana.
  • kürtlere milliyetçiliği türklerin öğrettiğini iddia eden zavallı bir tırrik. her şeyi, her siyasi akımı birbirine karıştırmış durumda. çünkü kürtçü olmak bunu gerektirir.

arkadaşa 19. ve 20. yüzyıllarda dünyada neler yaşandığını anlatsın biri. hangi fikir akımlarının, hangi olaylardan sonra yükselişe geçtiğini ve dünyayı tepeden tırnağa nasıl değiştirdiğini öğretsin üşenmiyorsa. böyle bir kütüğe üşenmeden bir şey anlatmak oldukça zor ama belki biri çıkar. bir umut.
  • he benim gerizekalim, kurtler, milliyetciligi paris'te sanat egitimi alirken ogrendi. beyinsiz, osmanli'da milliyetciligin ilk gelistigi yerlerin nereler oldugunu bile bilmiyor. kurtlerin birkac eliti istanbul'da milliyetci olunca, tum kurtler de milliyetci oldu zannediyor. bir de bana ogretiyor kustah. savas bitmis ve turkiye cumhuriyeti kuruldugunda bile turkiye'de sadece sehirli insanlar ve onlarla iliskisi olanlar icinde milliyetcilik yaygindi. anadolu'nun koylerine milliyetciligin yayilmasi, cumhuriyetin ilk donemlerine denk geliyor. ozellikle egitim sistemi, her koyde acilan halk evleri, koy enstituleri ile... kurtler bazinda yatili okullar, zorunlu iskan vb gibi politikalarda etkili oldu. oyle veya boyle turk devleti, milliyetciligi bir ideoloji olarak kurtlerin icinde kendi politkalari ile yaydi. 50'ler sonrasi tarimda mekanizasyonla birlikte topraksiz koyluler kiraciliktan cikarilinca, sehir merkezlerine goc ettiler. orada milliyetci transformasyon devam etti ve solla birlesti. kurtler, kurt olduklarinin farkina turkler sayesinde vardi. yoksa ondan once kurt asiretini bilirdi. kimligini tanimlamada ilk oncelik asirete verilirdi.

liseden aldigi tarih bilgisiyle bana ogretiyor. hadi oglum sen ahlaksizliginin geregi olan isleri yap. ihbarcilik yap, soven milliyetcilikle halkin arasinda dusmanlik tohumlari ek, halki birbirine bol nefret hatlariyla. bu dusunce islerine kafani yorma.

edit: yazim hatasi
  • bi siktirip gitmesi gereken sözlük yazarı. kürtler milliyetçiliği köy enstitüleriyle öğrenmişmiş.

bunu nerene sokacaksın mal herif?

ha pardon bu resmi tarih. bu yalan senin dediklerin doğru. eyw.
  • bildiğin yontulmamış kütük. klasik kürtçü yani.
    iki kitap okuyunca herhangi bir -izm akımına domalmaya meyillidir bu tipler. kendini böyle tanımlamaya çalışır, çünkü özbenliğiyle var olamayan sürü bireyidir. sürüden ayrılırsa mala bağlar, tek başına var olamaz. hemşericilik de o yüzden çok önemlidir bunların ortamında.

kürtçüler de genelde böyle oluyor işte. ben şucuyum diyor ama ona zıt hareketler sergilemekten kaçınmıyor. yüz yok ki adamlarda, kösele gibi her birinin suratı. marksist troçkist lenninist anarşist anti emperyalist diye sıralar ve içlerinden birini seçer. hiçbirini tam anlamıyla öğrenemez, zaten önemli olan öğrenmek değildir. kendini bunlardan biriyle tanımlasa yeter. sırtını bir yere dayaması lazım çünkü. figen ablası da öyle yapıyordu. özlüyor musun lan?

pkk gibi insanlık düşmanı bir örgüte meyleden bu arkadaşı egm'ye ihbar ettiğim için ispiyoncu olarak nitelendiriliyorum.
    g.tü tutuşmuş çünkü, beyin fonksiyonları durmuş, nasıl saldıracağını bilmiyor. bu hevalin evine hırsız girse polise ihbar etmez bu kafaya göre. dimi lan? huzurumu çalan orospu çocuklarına aşık olan bir ılık herifi ihbar etmek niye ispiyonculuk sayılıyor acaba? vitaminsiz.