• jian gui*ile korku klasikleri arasına giren pang biraderlerin 2006 da gösterime girecek amerikadaki ayak sesleri, ilk ingilizce filmleri. dylan mcdermott, penelope ann miller, kristen stewart gibi oyuncularla sam raimi gibi bir yapımcıyla neler yapabileceklerini bekleyelim görelim.

(bkz: hanim kos paranormal aktivite var)
  • fragmanini sadece 22:00 ile 05:00 saatleri izleyebilecegimiz filmmis.
  • amerika da şu an 1 numarada olan ve eleştirmenlerin orta karar bulduğu korku filmi. fragman kurbanı olmak istemiyorum ama film güzele benziyor...

edit: bir de oyuncularından biri panic room daki kız.
  • microsoft yapimi korku filmi.

adrian genc bir bilgisayar kullanicisidir. ailesiyle yeni bir eve tasinir. fakat evde bilmedigi bazi sirlar vardir. daha once olen linux kullanicisi kiracilarin ruhu evde dolasmaktadir. bir sure msn e baglanamayan adrian, gariplikler sezmeye baslar ve sonunda 81000314 hatasi alarak akil sagligini yitirir agzindan kopukler sacarak kufretmeye baslar.

su an ulkemizde de gise rekorlari kirmakta(ymis) *
  • klişeleşmiş konusu ve bir türlü akmak bilmeyen kurgusu ile pang biraderlere ve sam raimi'ye yakışmamış film. konusuna gelince; ekonomik zorluk çekmekte olan bir orta sınıf amerikan ailesi, chicago'dan, uçsuz bucaksız bir yerdeki küçük kasabaya taşınırlar. baba ayçiçeği ekip kendini tarıma vererek ekonomik dar boğazdan çıkma planları yapmaktadır. taşındıkları ev ise tabi ki hayaletler tarafından işgal edilmiştir. bu hayaletleri ilk başlarda sadece ailenin küçük çocuğu ben görebilmektedir. inatla ailenin diğer bireylerine görünmeyen hayaletler bir aşamada zıvanadan çıkar ve olaylar gelişir. seyirciyi alakasız zamanlarda yerinden sıçratmak adına devamlı jump scare olayına abanan raimi, son derece klişe bir sonla da filmi bitirmiştir. kesinlikle görülmemesi gereken korku filmi denemeleri arasında yerini almıştır. yok illa da merak ediyorum diyorsanız bari sinemada izlemekten kaçının derim.
  • sinema gişesinde durup bu film icin bilet almak isteyenleri insanlik namina "sakin ha" diye uyarmayi istedigim film.
    en azindan burdan sizi uyarayim.
    ayrica o aycicekleri ne cabuk buyudu oyle, kargalarin olayi neydi vs.
  • çocukların, doğaüstü olayları algılamaya daha yatkın oldukları yönünde bir fikir üzerine oturtulmuş ve bu fikir üzerinden kurgulanmış vasat korku filmi... tamam gidiniz gözlemleyiniz, her bebek kimi zaman kendi kendine güler, sanki hayali bi varlıkla iletişim içindeymişcesine el ve kol hareketleri yapar. hatta biz türk toplumu, onların bu atraksiyonlarını meleklere bağlarız... her bebeğin kendini koruyan ve kollayan melekleri olduğuna filan inanırız. yani çoğunluk böyle inanır...

işte uyanık bazı elemanlar bu fenomenin içine bi kaç hayalet serpiştirip, korku filmi yapmaya kalkışmış... ortaya da bu çıkmış... her sahnesi ayrı bir klişe. yönetmenin, en baba sahnem dediği sahnenin ardından "aaa burda korkmam lazımdı di mi? tüh unuttum du biraz korkuyum da emek boşa gitmesin" falan oldum resmen yahu! kargalarsa ayrı bir vaka, hiç değinemicem...
  • korkutamamasıyla 'türk korku filmlerine' benzeyen film
  • hevesle gidilip öf be ne anladık biz bu işten dedirten korkumtrak film.
hesabın var mı? giriş yap