• yeni nesil kendisini fallout 76 güzel diye kandırmaya devam etsin. asıl rpg’nin babası yeni oyunuyla geliyor. çok uçuk fiyat olmazsa anında ön sipariş yapılır.

steam’de ilk iki saat genelde fiyat düşük olup sonra yükselebiliyor. aklınızda bulunsun.
  • the game awards 2018'in belki de tek iyi anısı olarak kaldı bana.umarım güzel bir oyun olur.ancak keşke bu oyun çıkmadan obsidian kendini microsoft'a satmasaydı.belki para gelir 2k ve rockstar games gibi take two çatısı altında büyürlerdi.

shooting mekanikleri destiny'e,çizimleri borderlands ve bioshock'a benziyor
  • bu tip oyunların mmo'su neden tutmuyor anlamıyorum. wow hikaye tabanlı olmasına rağmen tuttu ancak fps tarzı oyunlarda hikaye ağırlıklı ve mmo ise tutmuyor ne yazık ki bu oyunu oynayamayacağım.
  • rpg ye aç bünyeler için fallout 4 ve fallout 76 ile tokatlandıktan sonra ilaç gibi geleceğini umut ettiğim oyundur. umarım hikayesi uzun ve karmaşık, side quest'leri bol ve derin, npc'leri aktif, diyalogların çeşitli bir oyun olur. eğer bu oyun da kof çıkarsa, yaşlandığım için tatmin olamadığıma karar verip, beklentilerimi düşüreceğim.
  • beni büyük merakla bekleten, hakkında çok umutlu olduğum yeni obsidian oyunu. ilk fallout oyunlarının ve new vegas'ın yanında fallout 3 ve fallout 4'ün güzel yanlarına karşın ne kadar sığ ve bayağı kaldığının farkında olan kişilerin zaten obsidian'ın rpg yapacağını görünce heyecanlanmaması elde değil. bu arada trailer'ı görür görmez aklıma borderlands geldi, buraya baktığımda çok sayıda kişinin de aynı şeyi düşündüğünü gördüm. özellikle corporation'ların uzayda yer alan bir haritadaki etkin rolünden söz edince borderlands'in hyperion ve atlas gibi şirketlerini düşündüm anında. tabii obsidian fallout ilişkisinden de vault-tec, robco, nuka cola gibi pre-war firmalar da akla geliyor. evrendeki modellemeleri ve renkleri de bioshock'a benzettim.

kısacası new vegas hala gelmiş geçmiş en keyif aldığı fallout oyunu olan biri olarak obsidian'dan bu alanda kötü bir şey çıkacağını düşünmüyorum.
  • new vegas gibi open world değil, kotor gibi harita bazlı olacağı kesinleşti. obsidian bunun bir triple-a yani büyük bütçeli yapım olmadığını vurguladı. microsoft'un obsidian'ı satın almasından çok öncesinden beridir bu oyun geliştiriliyormuş sonrasında da microsoft yapım aşamasına karışmamış.
  • muthis bir trailera sahip oyun.

ancak ben yine de steampunk/post apocalyptic atmosferleri sevdigim icin bu oyuna biraz mesafeli yaklasacagim gibi. lazer silahi falan sevmiyorum, sevmeyecegim.
  • çıkış tarihi yarın duyurulacak diye bekleniyor, sanırım yapımcı tarafından birisi yarın bir şey olacak diye tweet atmış. hadi inşallah.
  • çıkış tarihi 6 ağustos 2019 olarak sızdırıldı.

kaynak: steamdb
hesabın var mı? giriş yap