• the promise (2016/ıı) more at ımdbpro »
    your vote of 1 was counted.
  • türklerin berbat ingilizceleriyle uluslararası internet münazaralarında kendilerini savunmaktan çok rezil ettiğini gösteren bir film. ekşicilerin derhal duruma el atması gerekiyor.

reddit ve youtube yorumlarında üç ana cephe var.

türkler,
    ermeniler,
    araplar.

arap cephesi de ikiye ayrılmış durumda;

ilk cephe:

ı <3 erdoghan

ikinci cephe:

"as an arab muslim i say, only an idiot compliments turks and otttoman empire, and if an arab says something nice about ottomans then ı call it stockholm syndrome!!!"

sanılanın aksine türklerden ve osmanlı'dan nefret eden arapların çoğunlukta olduğunu söyleyebilirim; fakat yorumcuların ne kadarı gerçekten arap, ne kadarı troll, ne kadarı shiller bilemeyeceğimiz için nihai bir tahlile ulaşmak zor.
  • "şimdiden son yılların en başarılı filmlerinden biri olacağı kesin gibi" demiş biri. bu tahminin kaynağını bilemiyorum ancak türklerin ya da ermenilerin imdb'de verdiği oyları geç, eleştirmenlerin değerlendirmelerine göre boktan hallice bir film.
  • malum film ermeni soykırımı anlatıyor. christian bale'in başrolünde olduğu film ermeni meselesini konu alan en büyük bütçeli film olarak dikkat çekiyor. ülkemizde gösterimi olur mu olursa kesilmedik biçilmedik yeri kalır mı bilinmez. ancak büyük tartışmalar yaratacağı kesin.
  • ermeni lobisi gaza gelmiş, sözde ermeni soykırımını anlatan filmi şuanda imdb'de 5 puana yükseldi.

http://www.imdb.com/title/tt4776998/

abanın 1'lere. lobiyi görsünler.
  • * 62963 kişiden 10 puan,

* 61558 kişiden 1 puan

almış film. kıyasıya mücadele devam ediyor. imdb neden bu saçmalığa müdahale etmiyor ilginç. bu arada yarın abd genelinde vizyona giriyor.
  • tarihi bir olgunun 2 tarafı var. öyle bir eşitsizlik ki bir taraf daha argumanını üzerine kurduğu belgeleri bile ingilizceye çeviremiyor. öbür taraf christian bale gibi bir efsaneyi alarak holivut style film çekebiliyor. yo dostum yo, bu için kamuoyu kısmının garip olduğunun kanıtıdır bu film.
    3 sene önce amerikada bir tarihçi bana gelip " özellikle bu konuyu çalışmanı istiyorum, her sene chicagoya konferansa gidiyoruz. ermeni argümanlarını hepimiz ezbere biliriz fakat bu türkler ne diyor tek bir fikrimiz yok. dökümanları da çevirmeni istiyorum" demişti. osmanlıca bilmediğim için türkçeye çevrilmiş olanları çevirdim fakat alanında şekilli sayılabilecek bu tarihçinin meslektaşlarının içinde bulunduğu duruma olan eleştirisi önemlidir.
  • bugün vizyona girmesiyle ülke sinemamıza büyük bir sorumluluk yükleyen film. film değil, diaspora şovu.

ermeni soykırımını mesela hocalı'nın filmini çekmek için daha ne bekliyoruz? geç bile kaldık. fetih 1453 gibi büyük bir prodüksiyona imza atılmalı.

karşı taraf milyonlarını yalanlarını cilalamaya harcarken, eli kolu bağlı mal mal oturmanın hiç anlamı yok.
  • imdb'de 1 puan verilesi film. nitekim toplam oyların yarısıda 10 puan almış, kimin verdiğini tahmin etmek güç değil.
  • 21.04.2017 itibariyle imdb oy dağılımı aşağıdaki gibi olan filmdir ermeni lobisinin oyları ile ayakta durmaktadır. imdb üzerinden 1 puan vermeyi unutmayın ki bu tarz filmlerin dünya kamuoyunda yer edinmesinin bir nebze önüne geçebilelim.
    votes percentage rating
    65619 50.8% 10
    808 0.6% 9
    375 0.3% 8
    126 0.1% 7
    56 0.0% 6
    78 0.1% 5
    56 0.0% 4
    63 0.0% 3
    282 0.2% 2
    61724 47.8% 1
hesabın var mı? giriş yap