• lost'ta adada bi ara olmus bi hadise.. ne olmussa adanin tum kimyasi degismis.. devlet sirri gibi gizli tutuyorlar ama 3.20'de ne oldugunu gorucez.. insallah..

--- spoiler ---
    sayid'in tahminlerine gore dharma bilimadamlari hostiles denilen adanin eski mudavimlerine saldirmislar.. ama bu da dogru olmayabilir, tam tersi de olabilir..

3.20 sonrasi edit
    tam tersi efenim: hostiles dharma'ya saldirmistir benjamin'in yardimiyla.. usttekini de silmiyorum, ibret olsun..
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

19 aralık 1992'de vuku bulan dhrama initiative'in sonunun hazırlandığı olay. çıbanbaşı benjamin linus ve richard alpert ikilisidir.

--- spoiler ---
  • (bkz: great purge)
  • lena headey ve ethan hawke ın başrollerini paylaştığı bilimkurgu filmi. mayıs 2013 te gösterime girecek filmin enteresan bir konusu var:

gelecekte abd hükümeti suçlularla başedememektedir. hapishaneler dolmuştur. hükümet ilginç bir karar alır ve 12 saatlik peryotlarda cinayet de dahil, bütün suçları legal bırakır. polis ve hastaneler ulaşılamaz olacaktır.
  • ilk fragman sonrası:

ben daha geniş bir coğrafyada geçecek bir film beklerken hayal kırıklığına uğradım. film sadece bir evde geçiyor. son dönemlerde o kadar çok bu tarz filmler çekildi ki. the strangers, mothers day ya da funny games ilk aklıma gelenler. the purge'ün böyle enteresan bir konusu varken (suçun serbest bırakılması) harcanmış olması üzücü. halbuki birden fazla aileye odaklanabilir ve sonlarda olayları kesiştirebilirlerdi.

bir de maske takmışlar, hey allahım.

edit: maskeler tanınmamak içinmiş.
  • ne gerek vardı tepkisi doğurdu bünyede. zira bunun kralı 15 sene önce yapıldı zaten

mean guns
  • basbayağı hunger games'ten arak film.
  • guzel bir konuyu nasil mundar ederiz temali film. bildigin kliselerle dolu. en az 3-4 kere kotu karakter iyi karakteri oldurmek isterken baskasi bunu vuruyor...ya da iyi karakter kareden cikinca arka planda kotu karakter beliriyor. film kisa oldugundan derinlik yok, neden olaylarin o sekilde gelistigi cok havada kaliyor, bir kac mantik hatasi inandiriciliktan sogutuyor falan. kisacasi, şov tivi verirse izleyin...yoksa degmez.
  • konunun özü bilindik, hatta son zamanlarda bu tarz filmlerden epey var; ama süslenişi ve hazırlanışı açısından bana umut vermişti. ne yazık ki, işleniş bakımından yetersiz buldum. gerilim filmlerini oynatıcının ekranını küçülterek veya gözlerimi kısarak izleyen, benim gibi birini bile germeyi başaramadı. sonuç olarak vasatın altı bir film olduğunu düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap