• vampir-insan-kurt adam threesome'ı nasıl olur'un bir demonstrasyonu (birazını hayal etmiş de olabilirim). bir sonraki filmde bella'nın ölmesini ve jake ve edward'ın evlenmesini bekliyorum ben.

o değil de,

--- spoiler ---

vampir ordusuyla savaşıp üstlerinde kan damlası bile olmayan, giysilerinde düğme bile kopmamış olan cullen ailesi,
    bana bunu açıklayın?!
    bütün filmin tek güzel yeri oydu zaten, onda da kafamı giysilere taktım.

--- spoiler ---
  • savaşa hazırlık ve savaş sahneleri dışında çok da zevk almadığım filmdir.

--- spoiler ---
    kitaptaki bir sürü yeri atlamışlar yine. jacop'a hiç ağırlık verilmemiş. halbuki film onunla bitmeliydi bence. acısını anlatmalıydı ki öyle daha etkileyici olurdu kesinlikle. soundtrack'a gelirsek, iyiydi hoştu ama bazı şarkıların farklı yerlerde kullanılması lazımdı bence. özellikle metric'in all yours şarkısı sonda olmamalıydı.
    --- spoiler ---

filmde 13 yaş sınırı olması sebebiyle de ilginç bir tartışma izlememe sebep oldu. kızıyla filme gelen bir kadın yaş sınırı yüzünden kızına bilet alamayınca çılgına döndü resmen, kültür bakanlığına bile küfretti onca insanın önünde. millet o kadar çıldırmış yani bu film için.
    ayrıca filmde riley ismiyle yeni doğan bir vampiri canlandıran arkadaşa da bittim bunu da belirtmeden geçmek istemedim.*
  • ilk haftalarda yasanan ergen dalgasini atlatmak icin biraz bekleyip oyle gidilmesi gereken filmdir. 4. hafta sacli sakalli gobekli adamlarla efendi gibi izlenmesi tavsiye olunur aksi takdirde jacob black gormus ergenik genc kizlarimizin cikardigi vuvuzela sesine maruz kalmak kacinilmazdir.
  • --- spoiler ---
    ulan hani edward maçoydu.. jacob kızı yedi yedi yedii, üstelik bunu bella'nın isteğiyle yaptı, edward da o yüzyılların verdiği olgun, artık aşmış tavrıyla, "sen onu da seviyorsun" dedi
    --- spoiler ---

biz bıraktığımızdan beri "ilişki" kavramı ne değişmiş..
  • kurt adamlar cıbıl cıbıl gezerken , kurt kadın yada kurt hanım ablamızın neden o kadar konservatif takıldığına anlam veremediğim light vampir filmi.
  • amerika'da çarşamba günü sinemalarda gösterime giren filmler arasında ilk gün hasılat rekorunu kırmış olan film. 68.5 milyon $'lık hasılat ile ilk gününü tamamlayan filmden önceki eski rekor 62 milyon $ ile transformers revenge of the fallen'a aitti. ayrıca film, amerika'da tüm zamanların en iyi 2. açılış günü hasılatını da elde etmiştir. (1. sıra ise 72,7m $ ile serinin bir önceki filmi olan the twilight saga new moon'a ait)

http://www.boxofficemojo.com/…days/?page=wed&p=.htm
  • gereksiz hayranlık yada fazlaca bi beklenti olmadan gidildiğinde gayet de zevkle izlenebilecek film.
    bazı sahnelerde el kamerasıyla çekilmişcesine görüntünün hop hop hoplaması sebebiyle rahatsızlık duysam da uzun süredir denk gelemediğim kalabalık sinema salonu özlemimi giderdim en azından.
  • vampirli kurtlu teenage ask filminin 3. bölümü. sanırım ben isin daha teknik kismiyla ilgiliydim o sebeple de çok keyif alamadım. gene de seyirlik güzel film.
  • olumlu olumsuz her ne yorum gorulurse gorulsun, bizzat gidip izlenmeden rahat edilmeyecek film. en kisa zamanda kendisini izleyerek buraya duygu ve dusuncelerimi aktaracagim. dun zaten true blood 3. sezona baslayip moda girmisim. eclipse de izlendi miydi tamamdir. vampir sevdasi ve ergen kiz kafasi isbirligi iftiharla sunar.
hesabın var mı? giriş yap