• the transporter soslu, 2 saatlik japonya kültür tanıtım filmi.

olimpiyat jürisi kesin bu filmi izledikten sonra japonyayı seçti. çok fena bu japonlar. çok.
  • az önce izlediğim ama keşke yerine başka birşey izleseymişim dediğim filmdir.
    herşey kopuk, herşey tahmin edilebilir bu filmde...

filmle ilgili tek olumlu düşüncem; iyi ki sinemada izlememişim.
  • --- spoiler ---

dramatik sahne yapalım diye bokunu çıkarmak yetmezmiş gibi o kadar tahmin edilebilir bir gidişat vardı ki filmde bezdirdi cidden. jenerikten sonraki sahne hoş olduğu gibi yapımcılarının ceplerinin kaşındığının da sinyallerini veriyordu.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

logan abimizin devam filmlerinde, artık metal tırnakları olmadan (mı) devam edeceğini anlatan film.

değilse aydınlatın, o kadar izledim filmi kafamda bir bu soru kaldı...
    --- spoiler ---
  • insanda yapacağınız filmi s.kiyim ben gidiyorum cümlesini söylettiren, canım karakteri berbat bir filmle basite indirgemeye çalışan bir film olmuş. tamam son dakka sürprizi çok güzelde yine filmi kurtaramaz..

gece gece 2 saatimin içine etmiştir, zaten uyku tutmuyodu şimdi tam oldu... sırada ne var?
  • --- spoiler ---

dikkatli izlerseniz çok komik bir film olabiliyor. her şey çok kendi halinde, kimse pek önemsemiyor. dünyanın en önemli şirketlerinden birinin başkanı ölüyor, cenazeyi bir ninja çatıdan izliyor, wolverine pek önemsemiyor. şimdi mevkiisini hatırlayamadığım bir bakan da korumasız bir şekilde otelde takılıyor.

bir sürü dalga geçilecek şey var da bu saatte yazmaya çok üşendim, belki başka zaman.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

koskoca wolverine'i sikindirik bir japon kezbana bodyguard yaptın ya hollywood, daha da sinemaya gelmem. resmen başlardaki, wolverine'in ormanda filan yaşadığı sahneleri belgesel tadında anlatsalar bu filmden daha güzel olurdu. senaryoyu kurguyu geçtim, wolverine gibi solo takılan, bağlanma sorunları yaşayan, acı nedir çok iyi bilen bir karakteri doğru düzgün yansıtamamışlar filmde. wolverine sadece görünüm olarak wolverine'di, onun dışında sanki başka bir karakterin maceralarını izledik.

bir yanda ipli ok atan ninjalar, samuray kılıçıyla dövüşen bir kız, diğer yanda yine aynı ortamda elinde makineli silahlar olan korumalar, ateşli kılıcıyla wolverine'in pençelerini kesen robotumsu(?)... yani o kadar karman çorman birşeydi ki, insan gerçekten hayret ediyor. aynı ekip bir daha wolverine filmi çekecekse hiç çekmesin bence, bu ekip wolverine filmi çekmekten men edilmeli.

özet olarak; kötü film. olmamış...

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

filmin ortalarında uykum geldi, geç saatte izlemeye başlamıştım. tek gözle izlemeye çalışıyordum ve filmin sonunu hayal meyal hatırlıyorum. sonunda jenerik yazıları akarken birden gandalf geldi, galiba hobbitlerin 3. filmine konuk oyuncu olacak wolverine.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

zaten söylenmiş, wolverine karakterinin etinden sütünden iyice yararlanıyorlar, bunu kabak gibi gösteren bir filmdi. mariko rolündeki hatun, hugh jackman'ın yanında biraz uyumsuz dursada güzeldi bence. japon güzeli bu kadar oluyor yapacak bir şey yok.

credits'den sonra çıkan sahnede magneto rolündeki dedenin iyice çökmüş olduğunu gördüm. xmen serisinin başlarında karizma duruyordu, ama artık zamanı dolmuş sanırım. bu adamla kaç tane daha xmen filmi çekerler merak ediyorum.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

wolverin'in filmdeki viper ve hayatını kurtardığı yaşlı adam tarafından sömürüldüğü film değildir. bizzat filmi çekenler tarafından sömürüldüğü filmdir. kene gibi yapıştınız karaktere bir düşmediniz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap