• --- spoiler ---

büyük bir heyecanla başladığım dizi. her şeyden evvel muazzam bir görsel şölen vaadediyor. kostümler, mekanlar, ışık hepsi harika. o bembeyaz papa kostümü * içinde jude law harbiden uhrevi biri gibi görünüyor. papa ve voiello arasındaki diyaloglar şahaneydi. voiello'nın koca et benine odaklanmaktan bazen konuşmaları kaçırdım gerçi. diğer taraftan son sahne uçurdu tüm bölümü bence. papa'nın günah itirafı sonrası papazın yüzünde beliren o hiddet o dehşet enfesti.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

i´m sexy and i know it
    --- spoiler ---
  • başrol seçimi bile dizinin efsane olması için yeter sebep diye düşünüyorum. jude law'ın hemen hemen tüm filmlerini izlemiş biri olarak söylüyorum ki, dizinin fragmanını izledikten sonra bile , bir sleuth etkisi yaratacağından emin olarak diziye başladım ve ilk bölümün akabinde, işbu giriyi mimiklerinin etkisiyle yazıyorum.

telifine verilecek paraya hiç acınmayacak yapım.

parselleyerek, 2. bölüm için ayrılıyorum.
  • ilhan şeşen'in rol aldığı dizi.

şaka bir yana, hikayesi ile kullanılan parçaların arasındaki kontrastın hoşuma gittiği dizi.

spotify playlist'i
  • internetten online olarak ücretsiz izlemek için kaynak bulunamayan dizi. yardımcı olabilecek suser'lar varsa çok memnun olacağım.

edit: darth werther bilgilendirdi. sadece blutv üzerinden bulunabiliyormuş şuan. yine de farklı tavsiyelere açığım.

edit2: special thanks to tabula rasa
  • benim için o kadar güzel bir dizi olmuştur ki böyle güzellemeleri itici bulmama rağmen ilk sezonunu 2.5 gün içerisinde nefessiz izlediğim ve bunu söylemekten çekinmeyeceğim dizi olmuştur. bunun dışında ne yorum yazsam bence boş.
  • şahane dizi.

güzel bir dizi olacağını tahmin ediyordum ancak bu kadar şahane olacağını tahmin etmiyordum. yönetmenin başarısı, atmosfer, vatikan, kurgu, oyunculuklar, her şeyiyle dört dörtlük bir yapım kesinlikle. hele o müzikler yok mu o müzikler...

jude law, çok yakışmış. kendisini en son hangi yapımda izledim hatırlamıyorum ama öyle güzel geldi ki kendisini izlemek. müthiş. bu diziyi izlerken bu kadar çok keyif almamın en önemli sebebi de yan karakterlerin en az jude law kadar mükemmel oyunculukları olsa gerek. rahibe mary -özellikle gençlik yılları-, voiello, gutierrez, esther başta olmak üzere her karakter birbirinden güzel.

ikinci sezonunda da yine müziklere, görselliğe doyacağımız kesin. mutlaka izleyin ve seveceğini düşündüğünüz kişilere önerin. bu diziden mahrum kalmamalı kimse.
  • az önce ilk bölümünü izlediğim cesur dizi.

islam dünyasında böyle büyük bir oyuncuyla böyle büyük bir yapım yapılırsa olabilecekleri düşünüyorum da...

- ışid, el kaide, taliban, boko haram. ne kadar islamcı terör örgütü varsa yayınlanan ülkeye cihat ilan eder, tehditler savurur, bombalar patlatır.

- tüm islam ülkeleri yayınlanan ülkeyle ilişkilerini dondurur.

- yayınlayan kanal taşlı-sopalı- bombalı saldırılara uğrar ve binası yerle bir edilir. çalışanları lince uğrar.

umarım ben abartıyorumdur. ancak böyle bir yapımı görmeye ömrümün yeteceğini sanmıyorum.
  • etkileyici kelimesi bir diziye ne kadar yakışırsa o kadar yakışan dizi . mekanlar, kostümler, soundtrackler, karakter seçimleri. bu dizi baştan aşağı bir sanat eseri, tekrar tekrar dinleyeceğiniz replikler, mimiklerine doyamayacağınız jude law, harika işlenen konu, müthiş çekim açıları, dizideki her sahneden odanıza asılacak bir fotoğraf karesi çıkartabilirsiniz. kesinlikle tavsiyedir efenim izleyiniz ve izletiniz! dizide çalan bir kaç parçayı (sevdiklerimi) da buraya ekliyorum dinlemek isteyenler buyursunlar;

papa'nın harika repliklerinin vazgeçilmez parçası: recondite - levo
    giriş şarkısı: devlin - watchtower
    melodium - kissing disease
    trentemoller - moan
    senza un perche - nada
    lotte kestner - halo
    saint savouir - i remember
    era de maggio - roberto murolo
    lera lynn - lying in the sun
  • soundtrack'ı arak olan dizi. linkteki müzik requim for a dream filminin party adlı müziğinden arak
hesabın var mı? giriş yap