şükela:  tümü | bugün
 • multiplayer olayını yeni yeni geliştiren ve bu olayda piyasada tek olan avcılık oyunu. oynanış olarak fazla gerçekçi ve haftalık güncellemelerle sürekli iyileştiriliyor.

  [http://www.thehunter.com/register/?ref=milesh http://www.thehunter.com/]
 • iş güçten fırsat bulduğum zamanların bir kısmını kendisine vermeye başladığım oyun. ekşi ahalisinden beraber ava çıkmak isteyen olursa yeşillendirebilir.
 • online multiplayer ve rekabetçi yarışma içerikleriyle türünde bir zamanların tek örneği olan avcılık simülasyonu oyunudur. cabela's big game pro hunting gibi güçlü bir rakibi olsa da, bu oyuna alternatif değildir. çünkü cabela's oyununda multiplayer seçeneği yok bildiğim kadarıyla. olsa bile online rekabetçi içeriği yok. thehunter'da sürekli yarışmalar ve müsabakalar olurdu. bu da oyuna bir nevi rpg havası katıyor ve insanı oynamak hususunda cezbediyor. ördek yarışmasında birinciliğim de vardır ayıptır söylemesi*.

  yıllarca oynamışlığım ve kendi çapımda çok sayılabilecek meblağda para harcamışlığım oldu. 16 şubat 2017 itibariyle thehunter call of the wild'ın çıkmasıyla da, her ne kadar yapımcılar "yeni oyun thehunter'ın devamı niteliğinde değildir, biz her ikisini de güncellemeye devam edeceğiz" dese de, ben de dahil bütün oynayanlarının artık pek dönüp bakası gelmemekte tabi. hele bir de benim gibi o kadar para harcayıp o kadar araç-gereç, silah, mühimmat v.s almış bir insanın bile bakası gelmiyorsa, büyük oranda bitmiştir bu hikaye... yeni oyun* nihayetinde yepyeni grafikler, yeni bir oynanabilirlik içeriyor ve firma daha az üçkağıtçı davranmış.

  bu üçkağıtçılıklara değinmeden geçeyeceğim. ben bu firmanın ne kadar yüzsüzleşebileceğini inanın gayet iyi bilirim. bu oyunda adamlar resmen her şey için para istiyorlar. sözüm ona "oynaması ücretsiz" olan oyunu bilgisayarınıza kurup çalıştırdığınızda, elinizde sıcak boku bile delemeyecek bir tüfekle ve üzerinizde gri bir t-shirt ile* yalnızca mule deer avlayabileceğinizi anlarsınız. başka avlar yapabilmek için "lisans" alıp premium olmanız gerekiyor.

  ancak bu yeterli mi? elbette değil! lisansınızı aldınız tamam, ancak silah? mühimmat? bazı durumlarda silah ve mühimmattan çok daha önemli olan araç-gereçler? hepsi para... şöyle istediğim avı yapabileyim, competition'larda, yarışmalarda falan benim de bir iddiam olsun, sıralamalarda benim de adım geçsin istiyorsanız minimum 150-200 lira civarı bir meblağ ödemeniz gerekiyor. örnek veriyorum; ördek avı yapacaksınız değil mi? en düşük maliyet hesabı üzerinden açıklayacağım: her şeyden önce zaten premium lisans almanız gerekiyor, aldınız. daha sonra bir yivsiz tüfeğinizin* ve uygun mühimmatınızın olması gerekiyor, aldınız. daha sonra üzerinizden geçen sürüden ördek çekebilmek için ördek mühresi* ve ördek düdüğüne ihtiyacınız var, bunu da para verip aldınız. eh tabi ördek sürüden ayrıldığında kazma gibi dikilecek haliniz yok ya? güme de almalısınız. bir de tabi her zaman kamp yerinden güme ve mührelerinizin kurulu olduğu alana gitmek aşırı bunaltıcı oluyor. bazen mühimmat ya da silah değiştirmeniz gerekiyor, bazen bir şeye ihtiyacınız oluyor v.s, bunların hepsini kolay yoldan yapmak için bir çadır alıp buraya koymalısınız ki direk çadırdan spawn olabilesiniz ve her gürlü araç-gereç-mühimmat ihtiyacınızı buradan kolayca giderebilesiniz. bunların hepsi için gerçek para ödemeniz gerekiyor işte.

  yani yok yok yok, ne alırsanız alın daha fazlasını almanız gerekiyor ve tabi ki daha fazla para harcamanız gerekiyor. bu saydıklarım da tabi her zaman tek tek alınacak diye bir şey yok; paket halinde alınabiliyor. mesela bir adet shotgun ve 3 farklı mühimmatı* "wayfarer" paketi sayesinde premium lisansla birlikte alabilirsiniz. düdük ve mührelerin de kendi bundle'ları var, buradan topluca ve biraz daha ucuza getirererk alabilirsiniz. ancak ben uçar avı sevmiyorum, geyik; domuz; ayı v.s avlayacağım diyorsanız da sağlamından bir de yivli tüfek almanız gerekiyor tabi. mesafe ölçer dürbün de çok önemli onu da almak lazım. bir kapalı güme ya da ağaç standı da gerekecektir. ayılar için yem varili ya da domuzlar için yemlik standı da lazım. peki üzerinize giydiğiniz kamuflaj? onun da büyük etkisi oluyor. koku spreyleri de önemsiz sayılmaz; vay anam vay... free2play maskesi altında hardcore bir pay2win; hatta pay2play aslında. boşverin gidin gta v alın o parayla. artan parayla da thehunter call of the wild alırsınız.

  not: bu saydıklarımın hepsi ve daha fazlası bende vardı.

  edit: imla...
 • thehunter call of the wild bu oyunun yanında ancak hazırlık oyunu , başlangıç paketi gibi bir şey sayılabilir. thehunter classic 'de inanılmaz derin bir içerik var.

  ayrıca thehunter call of the wild çıktığı için bu oyunun biteceğini sanmak yanlış olur çünkü firmanın asıl gelir kaynağı bu oyun. zaten sürekli yeni içerikler , haritalar,hayvanlar,malzemeler geliyor.

  meslea timbergold trails haritası eklendi ve birlikte 3 yeni hayvan geldi. aralarda eklenen yeni malzemeler de cabası. ayrıca kısa bir süre sonra vaşak da ekleneceği duyuruldu.

  para kısmı ise doğru. baya para harcamak lazım. 2015 yılından bu yana rahat 2000tl para harcamışımdır ama bana soracak olursanız değer derim. adım atmak için bile para isteyebilecek kadar açgözlü davranıyorlar ama karşılığını da veriyorlar , haklarını yememek lazım. yani para isterken de bunu gerçekçi yapmışlar. *. mesela ,zaman zaman güneş veya bulutlar görüşü çok engelliyor , bunun için mağazadan güneş gözlüğü alırsanız sorun halloluyor.

  tanım: avcılık simulasyonu.