• vay be kac yıl sonra tekrar bu saatte karşıma çıktı. beni resmen eskilere goturdu. tuhaf bir hisse burundum. hayatın ne kadar da değiştigini anladım. en kolayından o bana karmaşık gelen nakaratı şimdi anlayabildigimi filan gordum.
  • rüya gibi bir dream theater parçası...
  • dinlerken dunyanin amina koyup, kacma hissi veriyor. o derece etkili.
  • son zamanlarda tekrardan dilime dolanan amy macdonald şarkısı. çıkmasının üstünden 10 sene geçmiş ancak hala ilk dinlediğimdeki karmaşık duyguları yaşatmayı başarıyor. dinlerken mutlu mu oluyorum üzülüyor muyum bilmiyorum.
  • insanın benliğine öpücük konduran (bkz: amy macdonald)'ın güzide şarkısıdır, dinlemeyen çok şey kaçırmıştır...
  • bu şarkı çok uzunca bir süre en sevdiğim şarkılardandı ne hikmetse 3 4 senedir dinlemiyordur ey sözlük nelere kadirsin gördüğüm an we are gonna sleep tonight dedim içimden ey gidi günler be
  • bu gün keşfettiğim ve şarkı bittiğinde bu kadar eski olup da nasıl bu kadar geç keşfettim diye kendi kendime utandığım şarkı.

araya birkaç şarkı koyarak yaklaşık 2 saattir dinliyorum. 2 saattir çeşitli bir çok duyguyu hissettirdi ama sonuç olarak insanın enerjisini yükseltiyor.

ağzına sağlık amy macdonald.
  • sabah uyandım, tuhaf ve yorucu bir geceydi aslında, üstüne sabahları uyandığımda bi 15 dakika kadar dünyanın en nalet adamı olduğum gerçeği de eklenince içinde olduğum ruh halim sanırım iyice anlaşılmıştır. öznesi belli olmayan ağız dolusu küfürlerim bitince ayaklarımın dibinde mavmavmav dolanan bebelere mamalarını verdim, bir su içtim, gece yatmadan içtiğim kahvenin hatırına tuvalete gittim.

sonra aklıma bu şarkı düştü, yanında da bonus olarak ben de çok seviyorum bu şarkıyı diyen yarin yüzü.

işte o anda yarı karanlık penceremden içeriye nur gibi bir ışık girdi, yer ve gök birbirine karıştı, yukarlardan ilahi bir ses.. şaka lan şaka, yüzümü yıkadım giyinip evden çıktım, dudaklarımda bu şarkı, yanımda sevgili.

günüm iyi geçecek anlaşılan, vira bismillah!
  • çok güzel bir amy macdonald şarkısı. ilk çıktığı zamanlar* okula gidip gelirken telefondan sürekli dinlediğim şarkılar arasındaydı.

o zamanlar amy macdonald gençti, şarkısı canlıydı, umut saçıyordu, insanı mutlu ediyordu. birkaç gün evvel akustik versiyonuna denk geldim şarkının. amy, yıllar sonra yeniden seslendirmiş. 32 yaşında olmasına rağmen çökmüş, sanki 40'larında. şarkının neşesi gitmiş, umudunu kaybetmiş. sanki geçen yıllar hep aleyhimize işlemiş. şarkıda da dediği gibi; this is the life.

https://www.youtube.com/watch?v=puzagrkf6xc
  • iskoçyalı müzisyen amy macdonald'ın 2007 tarihli albümü ve bu albüme adını veren hoş parça. 2008 yılı başında uk albums chart listesinde 1 numaraya kadar yükselen albüm, 1 milyona yakın satış başarısı yakalamış çok başarılı bir prodüksiyondur. albüme adını veren şarkı da macdonald'ın en başarılı teklisi olmayı başarmış ve tam 8 ülkede müzik listelerinde 1 numaraya kadar yükselmiştir. indie pop-folk rock türlerindeki eser, 2010 yılında fiat 500'ün avrupa reklamlarında da tema şarkısı olarak kullanılmıştır. bizzat amy macdonald tarafından bestelenen eser, polonya yapımı tv dizisi true law'da da jenerik müziği olarak kullanılmıştır. sözleri şöyledir;

oh the wind whistles down
    the cold dark street tonight
    and the people they were dancing
    to the music vibe
    and the boys chase the girls, with curls in their hair
    while the shocked too many sit way over there
    and the songs get louder each one better than before
    and you singing the song thinking this is the life
    and you wake up in the morning and your head feels twice the size
    where you gonna go, where you gonna go, where you gonna sleep tonight?
    where you gonna sleep tonight
    so you're heading down the road in your taxi for 4
    and you're waiting outside jimmy's front door
    but nobody's in and nobody's home till 4
    so you're sitting there with nothing to do
    talking about robert ragger and his 1 leg crew
    and where you gonna go, where you gonna sleep tonight?

amy macdonald (klip) - https://www.youtube.com/watch?v=iryvus9oxda

amy macdonald (canlı) - https://www.youtube.com/watch?v=dst1gk8sgks

amy macdonald (akustik) - https://www.youtube.com/watch?v=puzagrkf6xc
hesabın var mı? giriş yap