• muse'un şubat başlarında çıkaracağı yeni single. matthew bellamy'nin kendi twitter hesabından duyurduğu single videosuyla birlikte yayınlanacak. matt bellamy bu şarkıyı "fury ii" olarak nitelendiriyor. bu da demek oluyor ki "dog down" gibi bir hayal kırıklığı gelmeyecrk karşımıza.

gelecek yıl çıkacak single'lardan biri olan bu şarkı da büyük ihtimalle muse'un 8. stüdyo albümünde yer alacak.

musewiki.com'da bulunan bilgilere göre zaten 3 tane pre-albüm single çıkacaktı. bunlardan biri sert, diğerleri daha yumuşak şarkılar olduğunu, hatta bir tanesinin akustik gitar barındırdığını iddia ediyordu. bu şarkının "fury ii" olduğunu düşünürsek, oldukça sert olacak. yani diğer single'ın akustik gitar barındırması olası.

yine matt bellamy'nin twitter'ından duyurduğu origin of muse projesi de gelecek senelere ertelendi.

toplamak gerekirse şubat başlarında videosuyla birlikte çıkacak, merakla beklediğimiz muse single'ıdır efendim.

edit: 15 şubat'ta klibiyle beraber çıkacaktır.
  • 15 şubat 2018'de çıkması beklenen yeni muse teklisi.

matt bellamy şarkıyı fury 2 olarak adlandırmıştı geçen ay.

beklemedeyiz.
  • muse hastasıydım. kelimenin tam anlamıyla delisiydim. 2009'a kadar ta ki. hayır ben de mi bi sıkıntı var orasını hiç bilemiyorum ama muse u muse yapan nedir arkadaşlar? citizen erased'in sonundan tut showbiz'de ki falsettoya bilemiyorum screenager da ki o muazzam sesler absolution ve bharda ki atmosferler. bilemiyorum galiba ben sıkıntılıyım geçmişe takılı kaldım önümü göremiyorum ancak şunu söyliyim bi önceki single neydi? ismini bile hatırlamıyorum çünkü sadece bir kez zor dinledim. thought contagion için ey matt efendi sen neden gereksiz yere hype yaparsın? beklenti içine sokarsın? demek fury 2 öyle mi. şarkıyı dinlemeden önce de içimden dedim ki "umarım bu mu lan fury 2 demem" peki ne oldu tepkim? matt allah aşkına fury'i bir aç bunu mu anlıyosun sen şarkıdan. kaç kez göz yaşlarına boğulmuşumdur fury'i dinlerken. bu şarkı da bir kaç ay sonra adını bile hatırlatamayacak malesef bana.
    not: 2009 yılında yurtdışından resistance'ın deluxe edition'u gelmesini bekledim yaklaşık bir ay gecikme yaşandı ve ben azim ve umutla bekledim tam bir ay. albümü hiç bi şekilde dinlemedim. neden çünkü muse şu hayatta ki en özel şeylerden birisiydi. sonuç? ilk hüsranım. o vakitten sonra akıllandım kusura bakmayın da 7.30 gmt'yi bekleyemezdim.
    not2: tespit gibi tespit yapayım. bhar sonrası çıkan bütün albümler içinde son 12 yılda tek gerçek muse gibi muse olan ve hissettiren, tekrar tekrar açıp dinlememi sağlayan şarkı 'dead inside'dır. 12 yılda 1 muse şarkısı vay be. 99-06 yı düşününce aklım almıyor 7 senenin her senesi sanat eseri. ha şu da var, son 3 albüm sanatsal olarak olağanüstü dolgun, ama muse değil :)
    duygusal edit: akşam akşam efkarlandım, sen ne olağanüstü bişeydin be muse. şu kısımlar fury - background falsettove şu canlı performans ah ah..
  • matt’in fury ii yakistirmasini yapmis olmasi umrumda degil. bastan cok onyargiyla basmistim play tusuna fakat olmus bu.

edit: bassline’i the phantom of the opera’dan arak.
  • benim kulağıma fury ıı kıvamında gelmedi ama güzel şarkı olmuş. eski muse değil tabi ama değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu biliyor olmalıyız. hep aynı kalsalar da "niye farklı şey yapmıyor lan bunlar" diyenler ortada olacak. sözleri şöyle;

i strung out, falling from the big time
    welcome to the infinite black skies
    brain cleansed, fractured identity
    fragments of scattered debris

thought contagion
    thought contagion

fall down, learn when to count it out
    prop me up before i black out
    withdraw before you're out of time
    clean slate and bury your crimes

you've been bitten by
    a true believer
    you've been bitten by
    someone whos hungrier that you
    you've been bitten by
    a true believer
    you've been bitten by
    someone's forced beliefs

thought contagion
    thought contagion

they'll never do what you want them to
    give it up and watch them break though
    it's too late for a revolution
    brace for the final solution

thought contagion
    thought contagion

you've been bitten by
    a true believer
    you've been bitten by
    someone whos hungrier that you
    you've been bitten by
    a true believer
    you've been bitten by
    someone's forced beliefs

thought contagion
    thought contagion

i strung out, falling from the big time
    welcome to the infinite black skies
    it's too late for a revolution
    brace for the final solution.
  • evet sarki geldi sonunda. bok gibi.

dig down'dan sonra bu grubun dip satkidi bu demistim ama ustune koymuslar. matt napiyosun amk
  • ne kadar muse'a uzak olsa da çalma listesinin bir köşesinde durabilir, ara sıra dinlenebilir.klibinde dans gösterisi görünce yüzüm ekşimedi değil.
  • thought contagion

ilk dinleme olarak çok başarılı bulduğum muse parçası.

muse şarkıları öyle ilk anda alıp götüren şarkılar değil aksine dinlendikçe güzelleşen, demlenen şarkılardır (supermassive black hole hariç de lan diyenleri duydum, evet). mesela yakınlardan örnek vereyim, ben dead inside'ı ilk dinlediğim zaman "bu ne lan" demiştim ama birkaç dinlemeden sonra baya da taş gibi şarkıymış da dedim sonrasında.

bununla onu karşılaştırınca ilk dinleme anlamında bu çok daha hoş geldi bana 3-5 tur gezeyim güncellerim entryi.
  • dig down denen ne idüğü belirsiz ucubeden sonra ilaç gibidir ilaç. nimettir nimet. beklentimi düşük tuttuğumdan mıdır nedir bana çok iyi geldi şarkı. olmuş yani. hele klibi efsane olmuş.

1 saattir repeat'te dinliyorum.... böyle olun canımı yiyin ya....
hesabın var mı? giriş yap