145 entry daha
  • milliyetçilik= check
    fakirlik, ajitasyon= check
    çocuk masumiyeti=check

olmuş bu olmuş. daha geçen reklam messi, kobe bryant'ı falan oynatıyordun, hatta sponsor oldun, istanbul'u gösteriyordun (sadece bir kaç semt), şimdi mi aklına geldi anadolu?
    zerre samimiyet içermeyen reklamdır.

"dünya markası, oynatacak tabi" diyeceklere peşin edit: dünya markası olmak için dünya starlarını oynatmaya gerek yok. insana hitap et yeter, aynen bu reklamdaki gibi.
  • tarafsız gözle teknik bir bakış açısıyla baktığımda gayet başarılı olduğunu düşündüğüm reklam.
  • ulkenin gelecegi adina daha da umutsuzluga sevk eden reklam. varsa yoksa karayolu ve son donemlerde yanina eklenen havayolu. yavrucum bak bu kafayla gelisen ulke bile olamazsin ama uc bes sark kurnazi siyasetci ile goz acik girisimciyi ihya edersin. sonra da reklama gozlerin dolar..ulan madem o kadar milliyetcisin milli mac izle.
  • reklamcılara fena fikirler veren reklam. bolca duygusallık olsun, çocuk mutlaka bulunsun, biraz da milliyetçilik kattın mı, al sana süper reklam.
  • ahlaksızlıktır. evet evet, ahlaksızlık. reklamı gördüğümde ığdır havalimanı reklamı sandım, bitince gördük ki thy reklamıymış. yapılsın, ığdır'da da havaalanı olsun, reklamı da olsun ama söyleyin; beyler, bayanlar; ığdır havalimanını thy mi işletiyor? hayır. o zaman ne için reklamın tüm kurgusu, alt metni, vurgusu daha önceden havaalanı olmaması yeni açılan havaalanıyla beraber uçağın inmesi üzerine? thy, çoğunluk hissesi kamuya ait bir özel işletmedir, hükümetin malı değildir. peki bu bağımsız, kamunun yani benim, senin paramızla kurulan thy niçin kendi bütçesinden hükümet icraatını anlatan reklam yapıyor? biz bütün ülke hükümetin reklamlarını ödemek zorunda mıyız? rıza cari açık kapatır, thy havaalanı reklamı yapar; bu ucuz şovenistlerin de koltukları kabarır. la allah için söyleyin, ığdıra uçuyoruz demek için çekilen reklam mı bu yoksa ığdır'a da havaalanı yapıldı bu sayede uçak gördüler reklamı mı? ikincisi olduğuna göre niye thy finanse ediyor kardeşim bu hükümet spotunu? niye ulan niye? bütün devleti akp üzerine mi yaptınız bir gece biz uyurken?
  • güzel olduğunu düşündüğüm bir reklam, özellikle sadece ünlü simaları kullanmaya yönelik kampanyalardan sonra daha da hoş olmuş. fakat sonunda söylenen sözlerin gerçekle uzaktan yakından alakası yok. daha izmir-ankara uçuşu yok thy'nin kalkmış her yere uçtuğundan bahsediyor.
  • thy benim icin dunya uzerinde belki de en cok manaya sahip marka.. gurbetten yaziyorum bunlari.. evim sicak suyum okulum isim param pulum kariyerim arkadaslarim hepsi allaha sukur var.. hayatim boyunca, hic bu cocuklar kadar ac kalmadim.. hic ezilen tarafta olmadim..
    fakat iste, istiyosa dunyanin en guzel sehri olsun.. gurbettesin ne fayda.. yuzde 100den olusan benligim, istanbulda yuzde 50, burda yuzde 50.. aynen yarisi kesilmis elma gibi.. esasinda, 2 hayat yasiyorum usul usul..
    sikayet etmek degil.. ben kendim istedim..

fakat aynen siirdeki gibi.. an gelir.. an gelir, ufacik bi ayrinti.. tut ki dedenin komada oldugunu ogrendigin zaman apar topar bindigin o trendeki bilet kontrolcusunun turk olmasi.. tut ki, gecenin bi yarisi isten cikip tek acik yer olan ve sana evinmis gibi gelen donercinin igrenc et kokusu.. tut ki, yapayalniz hissediyosun kendini telefonunda onlarca mesaj olmasina ragmen, uzaktan gordugun basi kapali bi teyze.. devamini su an gozlerim doldugundan yazamadigim binlerce kucuk detay.. an gelir, hepsi sizi oldurur..

burayi okuyanlar, abartiyorum sanir.. hem yirtmis hem de hala agdali yaziyo olmama sinir olur.. oysa, an gelir karsindaki basi kapali doktor sana tayyipi over, yine de turkce duymanin verdigi mutlulukla dinlersin kizmadan onu.. icinden turklere ve turkiyeye saydirmaya gucun kalmadiginda, iste an gelir.. o an bilirsin ki birazdan trene bineceksin.. ya da shuttla.. sonra cikacaksin havaalaninin yuruyen merdivenlerini.. orada bi amblem goreceksin..

yaklasik 3 senedir sadece thy ile ucuyorum.. hizmetlerinden cok memnunum.. yemeklerinden. sunexprese kiyasla fiyatlarindan.. ama en cok o thy yazisini gordugumde bende olusturdugu ev hissinden.. sicacik.. thy benim icin bile hayallerimdir.. lan en kotu gider bi bilet alirim eve giderimdir..

simdi benim thy virali oldugumu dusunenler olacaktir alakasi yok.. thy, benim eve donusumdur.. sunca yillik kisisel tarihimin, ozlemlerimin, meraklarimin, sevenlerimin sevdiklerimin gizli kahramanidir..

thy bi cok nedenden oturu candir.. bu reklam, aglatti beni.. eminim bi cok gurbetciye de aynisi oldu.. oyle bi ozlem dusunun ki, bastirmaktan "burasi daha iyi lan turkiyeye napcen" demekten icinizde buyusun buyusun.. artik kabina sigmasin.. ak partisine de eyvallah, salak insanlarina da, karisini doven okuzune de, killi gotlu erkegine de.. hepsine eyvallah.. sadece evime gideyim.. hepsi olsun lan.. tamam kotu motu ama olsun.. biliyorum hatalari var ama olsun..

iste, o cocuklari igdiri izlerken.. o sevinc.. bizim insanimizin o safligi.. anadolu.. simdi yemek programi sunucusuna benzedim paso anadoluyu ve degerlerini oven.. oysa iste, ozledigimiz bu reklam.. kopamadigimiz bu reklamdakiler.. amatorluk.. saflik.. hayal etmekten korkmamak.. hissettigimiz icin sucluluk duydugumuz memleket ozlemi.. kacip kurtulmak icin yanip tutustugumuz o igren boktan sistem.. bi anda hepsi beynime hucum etti..

reklamin prcilari okuyosa, bam telime dokundunuz ibneler.. alacaginiz olsun..
  • önemlidir tabi.

nitekim türkiye'nin ermenistan sınırını kapalı tutması nedeniyle, karayoluyla en fazla bir saat sürecek olan ığdır-erivan yolculuğunu makul bir sürede gerçekleştirmenin tek yolu istanbul aktarmalı bir uçağa binmektir.

eskiden de lefkoşa'da 1 km öteye (rum tarafına) gitmek

lefkoşa-istanbul, istanbul-atina, atina-larnaka şeklinde 3 uçak yolculuğu gerektiriyordu.
  • ''türkiye'de uçmadığımız tek bir yer kalsa, dünyada en çok noktaya uçmuşuz, ne fayda..'' uvv çok etkileyici!! lan ığdır'daki, hakkari'deki adama oraya ulaşmanın, havaalanının ne faydası var? marifete bak! her ilçeye uçsan ne fayda? senin uçmanın kimseye bir faydası yok.. oradaki insan iş ister, aş ister.. bak istanbul 20 milyon oldu, neden acaba? senin devletin, o çok gururlandığın noktalara iş imkanı sağlasın, istihdam yaratsın, ondan sonra büyük şehirlerden o noktalara uçur insanları, biz de gururlanalım..

reklamdaki tek güzel şey, çocuklardaki samimiyet, gözlerindeki ışıltı..
  • ajitasyon, yarak kürek... adamlar yapmış mı? yapmış! mükemmel reklam. 4 kere peş peşe izletmiş reklam.

trenlere ve uçaklara el sallamış bir nesili çocukluklarına döndürmeyi başarabildiler mi, gerisi hikaye. yapanın edenin eline sağlık.
91 entry daha
hesabın var mı? giriş yap